Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    neciu
    Gość

    Domyślnie Nikon D50 - Coolpix 8800

    Zastanawiam się nad zakupem nowego aparatu. Myślę o D50 lub CP8800.
    Obecnie posiadam aparat HP photosmar850 na ktorym wykonalem ok 10tys. zdjec i jestem z niego zadowolony. Jedyne co stanowi problem to plynnej regulacji zoom na obiektywie oraz brak recznego nastawienia ostrosci. Nastawienie zoom przyciskami i autofocus zajmuje bardzo duzo czasu. Dadatkowo aparat potrzebuje chwilke czasu zanim sie uruchomi. Przy zakupie nowego sprzetu chcialbym wyelimionowac te problemy.
    Prosze o porady.

  2. #2

    Domyślnie

    wiesz D70 i CP8800 to aparaty, które "trochę" się różnią pomyśl czy chcesz mieć możliwość wymiany obiektywów i to tak na początek jeśli interesuje Ciebie tylko "pykanie" fotek to raczej warto wydać mniej a jeśli chcesz się "pobawić" - D70
    wydaje mi się że D70 jest aparatem zdecydowanie bardziej wszechstronnym i rozwojowym bo jeśli nawet za jakiś czas stwierdzisz że D70 już Tobie nie wystarcza to zmieniasz body a szkła zostają, a w CP8800 jak zieniasz to odrazu całość
    powodzenia

  3. #3

    Domyślnie

    D50 to zawsze lustrzanka.O ile się orientuję róznica cenowa między D50 a CP8800 jest niewielka.Wybrałbym jednak lustrzankę
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  4. #4

    Domyślnie

    Znowu 8800 jest bardziej kompaktowy
    Jeśli więc robisz fotki rekraacyjnie to wygoda pod tym względem lepsza
    Jednak jeśli jest w Tobie żyłka foto to bierz lustrzanę
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  5. #5

    Domyślnie

    Ale D50 to nie koniec wydatkow, a poczatek. Z lustrzankami to juz tak jest ze po chwili zacznie Cie kusic dokupienie nowego obiektywu, lampy.. Straszna pulapka.
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez c2h5oh
    Straszna pulapka.
    racja ale i szansa na rozwój
    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    CP 8800 tez nie ma regulacji zoom na obiektywie, tylko przyciski z tylu obudowy...

  8. #8

    Domyślnie

    to są dwa różne aparaty zaprojektowane do różnych celów (obydwa robią zdjęcia ) i tyle i to jest takie porównanie jak BMW X5 z NISSAN PATROL czy TOYOTA LANDCRUISER wszystko to terenówki ale X5 zawsze zostanie tylko bulwarowcem a nissan czy toyota już nie raz pokazały na co je stać
    nie twierdzę że aparat X jest leprzy (gorszy) od aparatu Y tylko istotne jest do czego chcesz go wykorzystać...
    pozdrawiam i powodzenia

  9. #9

    Domyślnie

    Lustro to klasa sama w sobie choć nieporównywalnie drożej jest wyposażyć D50 w obiektywy które dadzą ci możlwości jakie w standardzie ma 8800.
    Al "CAPONE" Bundy
    Puszka, słoik, świeczka... tylko brak talentu.

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    11

    Domyślnie

    Ja osobiscie oszczedzam na D50, prawdopodobnie zestaw z dwoma obiektywami . Pozniej juz tylko sb-600 i zestawik gotowy Moja opinia - w kompakty nie ma sie co bawic .

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •