Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Moja astrofotografia

    Moje początki w fotografii astro.
    Astronomią interesuje się od kilku lat, początkowo obserwowałem niebo przez lunetę zabawkę. W tym roku zakupiłem teleskop Syntę 8 i zabrałem się do obserwacji nieba. Okazji do tego nie było wiele, bo pogoda nie ułatwia tego zadania. Korzystając z kilku godzin możliwej pogody postanowiłem obserwować Księżyc i Jowisza. Warunki były bardzo zmienne, szybko przemieszczające się chmury oraz sąsiad, który postanowił rozpalić w piecu i czarny dym natychmiast przeszkadzał skuteczną obserwację. Jednak udało mi się wykonać kilka zdjęć z wykorzystaniem teleskopu i aparatem taty Nikonem D300, zdjęcie zamieściłem w tym wątku, http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...166496&page=10
    Następnie połączyłem teleskop z moim Nikonem D90 i wykonałem kilka fotek Księżyca i Jowisza. Zdjęcia były robione w ognisku teleskopu bez okularu i soczewek powiększających.

    Fotka wywołana z pliku Raw.


    Fotka z JPG, tylko wykadrowana.


    Próba wykonania Jowisza, JPG wykadrowany.
    Bardzo trudno było mi załapać ostrość na Jowiszu. Na obecną chwilę raczej pozostanę na fotografowaniu Księżyca, ale mam nadzieję, że po wielu treningach uda mi się wykonać i inne planety.
    Jeżeli dzisiejsza pogoda pozwoli, to będą dalsze próby.

    Wielkie podziękowania dla kolegi mpwt za pomoc w pogłębianiu tajników astrofotografii.
    Tomek D7100/N18-200VR/SB400/
    HEQ5/ TSAPO65Q/ Atik 314e mono/ SW 250/1200 /Hyperion 13 mm.

  2. #2

    Domyślnie

    Dlaczego nikt nie chce ocenić moje prace. Dziś z bratem sprawdzaliśmy przydatność Nikona P6000 do astrofotografii, wyniki niebawem.
    Tomek D7100/N18-200VR/SB400/
    HEQ5/ TSAPO65Q/ Atik 314e mono/ SW 250/1200 /Hyperion 13 mm.

  3. #3

    Domyślnie

    witaj!
    Taka mała sugestia - numeruj zdjęcia jedynka ładna, fajny kadr; dwójka - za dużo "mocy" w tym jest
    Ano życzę powodzenia z jowiszem

  4. #4

    Domyślnie

    Czesc Tomek, moze nikt nie komentuje bo sie nie znaja, ja przynajmniej sie na astrofotografi nie znam Ale podoba mi sie twoje zainteresowanie i trzymam kciuki zebys wyrosl na astronoma przynajmniej na mjare Kopernika powodzenia. zdjecia mi sie podobaja.

  5. #5

    Domyślnie

    No cóż mało kto się zna na tego typu fotografii, osobiście nie wiem, kiedy jest dobrze a kiedy źle, więc powiem tak: księżyc fotografować próbowałem, efekt w porównaniu cieniuśki dlatego dla mnie jest super.

    Jest tu Gościu który wie o co w tym chodzi i na pewno wypowie się profesjonalnie.

    Powodzenia.
    Pozdrawiam Zbyszek
    D90, D700 + MB-D10 / Sigma 10-20, 24-70 HSM, 150-500. SB-900
    Sony HDR SR 11

  6. #6

    Domyślnie

    Też się nie znam, ale zdjęcia księżyca podobają mi się bardzo. Ciekawy jestem jak wygląda podczas pełni.
    Jowisz to narazie kropka

  7. #7

    Domyślnie

    Tomek obiecał test Nikona P6000, a więc zamieszczam fotkę z tego aparatu.
    Ponieważ Tomek wykorzystuje mnie do ciągłego noszenia teleskopu, postanowiłem sprawdzić czy można wykorzystać Nikona P6000 do astrofotografii, poniżej fotka wykonana przy pomocy teleskopu i aparatu. Nadmieniam, że aparat trzymałem w ręku i przystawiłem do okularu teleskopu, nie posiadam jeszcze tulei łączącej aparatu z teleskopem.

    FujiFilm X10, Manfrotto mt190XPRO3, Pixel King Pro+X

  8. #8

    Domyślnie

    Już w innym wątku wspominałem

    Księżyc super. Widać ta ogniskowa lubi się z DXem i detal jest powalający! Balans bieli bardziej mi odpowiada z RAWa. Zdradź jak ostrzyłeś. W wizjerze?

    Mocno zaskoczył mnie Jowisz! Nie sądziłem, że uda się dostrzec pasy. Ale fakt, że po cropie to masz całkiem niezłe (małe) pole widzenia.

    A z kompakta też nieźle wyszło. Ale widać już jakiś "śmietnik" na krawędzi.

    Cytat Zamieszczone przez nachos Zobacz posta
    Czesc Tomek, moze nikt nie komentuje bo sie nie znaja, ja przynajmniej sie na astrofotografi nie znam
    Już setny raz będę pisał... to może się podobać tylko to o czym mamy pojęcie. "Widzę ptaszka. Usiadł na poręczy balkonu. Ale czy ładny czy nie powiedzieć nie mogę, bo... się nie znam". No totalnie bez sensu

    PS. Teraz można też na niebie podziwiać Saturna. Kiedyś zrobiłem fotkę przystawiając aparat do okularu:


    Widać, że planeta ma uszy

    Swoją drogą, możesz zainteresować web kamerkami (niewielki to wydatek) i próbować uzyskać takie powiększenie (ba, znacznie większe. Ja mam ogniskową 750mm):


    Teraz pierścienie widać znacznie łatwiej. I dziś kolejna noc się zapowiada.. z Księżycem
    Ostatnio edytowane przez mpwt ; 14-02-2011 o 16:27
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rafalg78 Zobacz posta
    Też się nie znam, ale zdjęcia księżyca podobają mi się bardzo. Ciekawy jestem jak wygląda podczas pełni.
    Postaram się zrobić zdjęcia jak będą dobre warunki atmosferyczne.

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    PS. Teraz można też na niebie podziwiać Saturna.
    Dzisiaj też wystawię teleskop. O ile nie zasnę to też spróbuję pooglądać Saturna.

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    Zdradź jak ostrzyłeś. W wizjerze?
    Tak ostrzyłem w wizjerze, patrzyłem w wizjer i kręciłem pokrętłem wyciągu.
    Tomek D7100/N18-200VR/SB400/
    HEQ5/ TSAPO65Q/ Atik 314e mono/ SW 250/1200 /Hyperion 13 mm.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomek96 Zobacz posta
    Postaram się zrobić zdjęcia jak będą dobre warunki atmosferyczne.
    Tylko Księżyc najciekawszy jest jak nie jesteś w pełni

    Zazdroszczę ci dobrego wzroku!
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •