Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: nef

  1. #1

    Domyślnie nef

    sorki wiem że zadam dla was śmieszne pytanie ale musze to wiedziec.czy mozna normalnie ogladac zdjecia w nef na kompie czy trzeba je zamienic w jpg?wprowadziłem zdjecia w nef do kompa i zamieniłem na jpg i już.tyle ze zdjecia w nef maja po okolo 5mb a jak zmienisz je na jpg to okolo 3mb.o co tu biega??tak to juz jest jak człowiek jest ciemna masa

  2. #2

    Domyślnie

    mozna ogladac nefy bez problemu.
    Radzi sobie ACDSee, Bible Pro, Irfan View, RawView, ViewRaw i przynajmniej ze 20 innych programow.
    c2h5oh
    |Bessa Voigtländer|Zenit 11|Kiev 4m|D70|T28-75|SB800|055PROB
    http://www.lisiewski.info | http://modna.pl | http://giery.eu

  3. #3

    Domyślnie

    szukajcie a znajdziecie
    czytajcie a wiedzieć będziecie ...
    jeśli masz zamiar je obrabiać to spróbuj na początek Nikon Capture
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  4. #4

    Domyślnie

    Z tym że ACDsee dopiero od wersji 7. No i jeszcze (IMHO najlepszy do tego) Nikon View - darmowy, fajowy i dosyc szybki.
    Aha, i ACDsee przy kazdym nefie robi sobie jakis autoleveling, wiec niektore (szczegolnie ciemne i nocne) zdjecia wygladaja troche jak wyjdz stad. (chyba ze mozna to wylaczyc, to poprosze o porade).

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Q-bek
    Z tym że ACDsee dopiero od wersji 7. No i jeszcze (IMHO najlepszy do tego) Nikon View - darmowy, fajowy i dosyc szybki.
    Aha, i ACDsee przy kazdym nefie robi sobie jakis autoleveling, wiec niektore (szczegolnie ciemne i nocne) zdjecia wygladaja troche jak wyjdz stad. (chyba ze mozna to wylaczyc, to poprosze o porade).
    Ano. Radze unikac konwertowania zdjec w ACD z nef-ow... Kolory sa w caly swiat, polecam Nicon Capture, Nikon View.

    Fuji X-T1 | 14/2.8 | 35/1.4 | 55-200/3.5-4.8

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartmika
    Ano. Radze unikac konwertowania zdjec w ACD z nef-ow... Kolory sa w caly swiat, polecam Nicon Capture, Nikon View.
    Nikon Capture niestety platny a jak jest z Nikon View?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kacperek
    Cytat Zamieszczone przez bartmika
    Ano. Radze unikac konwertowania zdjec w ACD z nef-ow... Kolory sa w caly swiat, polecam Nicon Capture, Nikon View.
    Nikon Capture niestety platny a jak jest z Nikon View?
    Z tego co pamietam dzialal ok i kolory tez byly wlasciwe.

    Fuji X-T1 | 14/2.8 | 35/1.4 | 55-200/3.5-4.8

  8. #8

    Domyślnie

    Nikon View warto sciagnac wersje nowsza niz 6.2.3. Wolny jak cholera ale calkiem ok, jedynie korekcja ekspozycji co 1 dzialke (-2, -1, 0, +1, +2). Ale da sie zyc. Lepszy jest plugin do PSa.

  9. #9

    Domyślnie

    Nikon View jest darmowy i mozna go sobie łyknąć ze strony Nikona (tyle że przy ściaganiu wymaga podania numerka seryjnego aparatu, więc jak ktos ma hamerykańskiego to musi ściągać z nikonusa.com - tak mi sie coś przypomina).
    A jezeli mamy Nikon Capture, to NV moze w nim otwierac zdjecia do edycji.
    I wcale nie jest taki wolny, u mnie działa z tą samą szybkościa co ACDsee, chyba że NEF był wcześniej obrabiany w NC - to wtedy trwa chwile dołożenie wszystkich efektów, ale to jest kolejna zaleta NV - podgląda w nefie efekty dołożone z NC, czego nie potrafią inne podglądarki.

  10. #10

    Domyślnie

    Do oglądania na kompie wystarczą ci jpg ale jak chcesz coś grzebać przy fotach i je obrabiać to NEF-y są zdecydowanie lepsze np. jak masz źle ustawiony BB to możesz to poprawić jednym kliknięciem, mając odpowiedni program oczywiście.
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •