Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Rozmiar do labu

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Rozmiar do labu

    Witam i pytam jaki max rozmiar do labu z D70 pytam poniewaz znalazlem =%2F9&sbl=100070&sess_id=122414140]LAB W KRAKOWIE a z ich tabelki wynika ze max co moge zrobic to 15x21 poniewaz wieksze rozmiary przekraczaja rozmiar zdjecia z Nikona czyli 3008x2000
    A lab jak sie dowiadywalem jest raczej z tych lebszych
    System Nikon i Quantuum
    W podpisie nie reklamujemy stron firmowych.

  2. #2

    Domyślnie

    Śmiało możesz robić większe odbitki.

    Ja największe robię 20x30 ale widziałem też bardzo dobre odbitki 30x45 z D70.
    Jak lab ma problemy z interpolowaniem do wyższej rozdzielczości, to sam przeskaluj zdjęcia. Polecam tu raczej algorytm najlepszy a nie najszybszy.

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki
    A czy interpolacja w PS_CS2 jest odpowiednia czy raczej zastosowac jakis inny soft
    System Nikon i Quantuum
    W podpisie nie reklamujemy stron firmowych.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja z D70 spokojnie robię 20x30 z tym,że do laboratorium zanoszę już przeskalowane zdjęcia - raczej nie mam zaufania do interpolacji z labu
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2005
    Miasto
    Łódź/Wawa
    Posty
    9

    Domyślnie

    Też robię 20X30 i są b. dobre. Przede wszystkim zmień lab, to nie będzie problemu z przeskalowaniem. A jak ie, to zrób to samemu. Jeszcze dochodzi ustalenie odpowiedniej wielkości zdjęcia. Tutaj z pomocą może przyjść coś takiego:
    http://ekot.dk/programmer/JPEGCrops/

  6. #6

    Domyślnie

    A czy interpolacja w PS_CS2 jest odpowiednia czy raczej zastosowac jakis inny soft
    Ja robię w Gimpie ale PS też będzie się nadawał.

  7. #7

    Domyślnie

    Bez zalu dla jakosci robie 30x45. Kilka wisi juz w siedzibie i nie wstydze sie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •