Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Gdzie wywolam RAW lub TIF

    Witam znawców fotografii mam pytanie gdzie wywołam zdjęcia z formatu RAW lub TIF .

    Pozdrawiam

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar Kenobi
    Dołączył
    11 2004
    Miasto
    prawie Wawcia
    Posty
    86

    Domyślnie

    Z TIFa (bez kompresji) to raczej wszedzie, a z RAWa to.. chyba nigdzie
    D90+kit 18-105 | Nikkor 70-210 | Nikkor 50 1.8 D | SB-600 | + różne pierdółki

  3. #3

    Domyślnie

    z RAWów jeszcze nie widziałam Labu, który by wywoływał... a z TIFów tylko lepsze Laby... w Wwie to bym Ci kilka wskazała ale w Twoich okolicach to nie wiem...
    Ania - miłośniczka stałek i szerokiego kąta
    moja strona: www.annaborowy.pl
    mój blog: http://annaborowy.wordpress.com/

  4. #4

    Domyślnie

    A do jakiego formatu mają być odbitki?
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

  5. #5

    Domyślnie

    @Kenobi - wierz mi, niewiele Labów przyjmuje TIFy... wiem coś o tym bo sporo się ostatnio naszukałam... nawet znany w Wwie ProfiLab nie we wszystkich swoich punktach coś takiego oferuje... a znam kilka Labów, które przyjmują TIFy po czym zamieniają wszystko na JPGi i dopiero na papier...
    Ania - miłośniczka stałek i szerokiego kąta
    moja strona: www.annaborowy.pl
    mój blog: http://annaborowy.wordpress.com/

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar Kenobi
    Dołączył
    11 2004
    Miasto
    prawie Wawcia
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez @nia
    @Kenobi - wierz mi, niewiele Labów przyjmuje TIFy... wiem coś o tym bo sporo się ostatnio naszukałam... nawet znany w Wwie ProfiLab nie we wszystkich swoich punktach coś takiego oferuje... a znam kilka Labów, które przyjmują TIFy po czym zamieniają wszystko na JPGi i dopiero na papier...
    To widac ja mialem szczescie, bo mi zawsze przyjmowali (tylko podkreslam - bez kompresji). A co do przewalania przed wydrukiem do JPGa to pewnie jest to praktyka powszechna.
    D90+kit 18-105 | Nikkor 70-210 | Nikkor 50 1.8 D | SB-600 | + różne pierdółki

  7. #7

    Domyślnie

    a z TIFów tylko lepsze Laby... w Wwie to bym Ci kilka wskazała
    Do @ni jak byś znała ich adrey www to była bym wdzięczna ja moge wysłać na CD pocztą jeśli akceptują taką forme i przelew na konto

    Do Sinner .Odbitki to różne kilka tylko do formatu 35 cm

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    To wal do jpeg różnicy nie zauważysz.
    Żaden produkowany w tej chwili Lab nie robi z czystych Rawów only konwersja.
    Metal For Soul Beer For Body Thrash Till Death

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •