Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Tu i tam...
    Posty
    230

    Question Lightroom 3 i metadata przy eksporcie do jpg

    W lightroom 3 zbudowalem swoj preset metadata i ustawilem go na zdjęciu które eksportuję...

    jest to preset utworzony tak jak tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=afMyH6CXiBc

    nie moge jednak dociec jak dodać dane do eksportowanego pliku jpg... w taki sposób aby byly tylko dane wlasciciela zdjecia... bez danych o ustawieniach wykorzystanych do jego zrobienia z puszki...

    po eksporcie nie widze nic we własciwosciach jpg prócz jednej linijki w copyrights...

    do eksportu uzywam LR/Mogrify 2

    z góry dziekuje za pomoc...

  2. #2

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Tu i tam...
    Posty
    230

    Domyślnie

    dziękuje... troche sie namęczylem ale dziala eksport... jednak nie wiem czy to przez tą wtyczkęczy nie ale dziwnie teraz dziala lightroom... mianowicie przy eksporcie widniej w górnym pasku ilosc zdjec do eksportu i pasek postepu... jednak stoi on w miejscu pomimo tego ze w tle sie eksportują zdjecia...

    spotkałsie ktos z czyms takim ? :>

  4. #4

    Domyślnie

    Jeżeli dobrze kojarzę działanie tego plugina, to po exporcie Mogrify, dodatkowo uruchamiany jest ExifTool, który kastruje metadane, zgodnie z tym, co zaznaczasz. Tu może być przyczyna.

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2008
    Miasto
    Tu i tam...
    Posty
    230

    Domyślnie

    hmm.. w sumie przypomnialo mi sie ze zmienialem rowniez wtyczke która obsługuje morgify na nowszą... wiec przy najblizszej okazji sprawdze i jedno i drugie zamieniająć lub wyłączajc wspomnianą przez Ciebie opcję...

    dziękuję za pomoc

  6. #6

    Domyślnie

    Witam...nie bijcie tylko.Podepne się.Czy ktoś mnie jasno oświeci jak w LR3 zmienić wielkość fotki ( w druku ) na np 3,5 x4,5 cm i oczywiście druknać takie zdjątko ...do paszportu Dzięki ...mam nadzieję, że ktoś odpisze...
    tomjura

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •