Close

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 114
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Don_Sulco Zobacz posta
    A może wreszcie doczekamy się nowej wersji N105VR ???
    Zamiast tego wolałbym N150VR. Na załączonym przykładzie widać, że jeszcze długo nikkor nie będzie miał konkurencji. No chyba, że cena 105os mocno spadnie.To co martwi u sigmy to dość słaby os i praca pod światło, do tej pory była w tym naprawdę mocna a tu klops.

  2. #22

    Domyślnie

    N150VR - jestem ZA a może nawet N200F4 VR MIKRO (w rozsądnej cenie) ??? To by dopiero było
    D700, N80-200/2.8D ED N, S50/1.4, T28-75, SB700

  3. #23

    Domyślnie

    Odkopię trochę starego kotleta
    Czy z Waszego doświadczenia, drodzy nikoniarze posiadający Sigme 105 makro, wynika że jest całkiem ok? Warto dopłacać do Nikkora 105 VR, lub szukać używanego? Jak obiektyw sprawuje się w makro i w innych zastosowaniach (portret).

  4. #24

    Domyślnie

    Długo się zastanawiałem czy brać sigmę, ale ostatecznie kupiłem używanego T90VC Tańszy od sigmy, wg testów bardziej ostry, jedynie sigma ma jak dla mnie lepszą ogniskową.
    Jest nieziemsko ostry !!! Co prawda używam go na razie do portretu i zbliżeń np. na oko, usta, ale jak przyjdzie wiosna to wypuszczę się z nim w plener.

  5. #25

    Domyślnie

    No właśnie dlatego, że posiadam 85, ogniskowa 90 wydaje mi się zbędna, nie chcę obiektywu do plecaka (taką funkcję pełnił dotychczas 60 micro, którego jasnością wygryzła 50 1., stąd myślę o 105... Dużo dobrego słyszałem o Tamronie 90 vc, jednak myślę, że on nie jest dla mnie. Dzięki za opinię
    Może znajdzie się użytkownik Sigmy, który ją określi? Pozdrawiam serdecznie

  6. #26

    Domyślnie

    Wszystkie obiektywy makro mają bardzo wyrównane właściwości optyczne i dostrzeżenie tzw. gołym okiem różnicy w ostrości jest nie lada sztuką .
    Osobiście, przy wyborze kierowałbym się ceną, ogniskową, sympatią i zaufaniem do danej marki (jakość, trwałość, współpraca AF-body itp.).
    Na plus Nikkora będzie jakość wykonania, dobra praca AF, stabilizacja i bardzo przyzwoity obrazek.
    Tamron na najlepszą cenę, najładniejszy bokeh i uniwersalną ogniskową na DX-a do portretu i makro.
    Sigma (dla mnie) produkuje najładniejsze obrazki i gdyby była dostępna w momencie, gdy szukałem takiego obiektywu, to poważnie bym brał ją pod uwagę przy zakupie.

  7. #27

    Domyślnie

    Ja testowałem krotko, bo w sklepie całą trójcę:N105, S105 i T90. Wybrałem Sigme bo tak samo ostra jak pozostałe, tak samo szybki AF (czyli generalnie wolny,jak to makro). Dla mnienwazne było że można podpiąć TC. Do Nikkora też ale 1850zl Sigmy a 2999zl Nikkota o duza różnica. Do Tamrona TC noe podepniemy.

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukasio Zobacz posta
    Ja testowałem krotko, bo w sklepie całą trójcę:N105, S105 i T90. Wybrałem Sigme bo tak samo ostra jak pozostałe, tak samo szybki AF (czyli generalnie wolny,jak to makro). Dla mnienwazne było że można podpiąć TC. Do Nikkora też ale 1850zl Sigmy a 2999zl Nikkota o duza różnica. Do Tamrona TC noe podepniemy.
    Dzięki, a możesz napisać jak się sprawuje, miałeś jakieś problemy z ff, bf? Używasz tylko do makro, czy jakieś portrety też robisz? Właśnie ze względu na różnicę w cenie myślę o Sigmie...

  9. #29

    Domyślnie

    Uzywałem go z D7000 a teraz z D5100 i D750. Bf i Ff nie mam kupiłem jedna sztukę z trzech dostępnych na sklepie. Pamietam na pewno, ze wszystkie 3 działały tak samo prawidłowo. Używam w 95% do makro. Czasem do portretu ale moje dziecię jest tak ruchliwe ze AF nie nadąża. Jak portretujesz osoby dorosłe to ok, nawet bardzo ok bo ostry to on jest. Przy bardziej dynamicznych scenach AF sie czasem rozjeżdżał. Ale to problem wszystkich makro.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukasio Zobacz posta
    ...Przy bardziej dynamicznych scenach AF sie czasem rozjeżdżał. Ale to problem wszystkich makro.
    Ogranicznik AFu nie poprawia sytuacji? Bo w mojej makrówce po załączeniu jest na tyle dobrze, że nie mam pojęcia o jakim problemie piszesz Możesz wrzucić jakieś próbki z tego obiektywu. Szkiełko nie jest popularne a bardzo jestem ciekawy samego bokehu, o ostrość jestem spokojny.

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 150 mm f/2.8 APO EX DG OS HSM Macro
    By tomgol in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 16-10-2014, 12:25
  2. Sigma 150mm F2.8 EX DG HSM MACRO bez OS?
    By infestor in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 21:55
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 22:40
  4. Sigma 150mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro
    By Demonek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •