Close

Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 114
  1. #101

    Domyślnie

    No właśnie ja też nabyłem drogą kupna Sigmę 105 macro i też mam pytanie. Jak się załącza i wyłącza stabilizacja to słychać takie dość wyraźny zgrzyt. Cz to normalne?

  2. #102

    Domyślnie

    @kelvar
    Nie pogniewaj się o trywialne pytanie, ale w śledztwie wykluczamy wszelkie zbędne opcje - czy problemem nie jest zbyt mała odległość od obiektu?

    @kelvar
    @Zbyszek
    No stabilizacja w Sigmach to ogólnie chyba lubi pogadać, a to latają soczewki a to coś zgrzyta. W mojej 105 stabilizację słychać przy przeostrzaniu (AF-C) i przy wyłączeniu.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  3. #103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    No stabilizacja w Sigmach to ogólnie chyba lubi pogadać, a to latają soczewki a to coś zgrzyta. W mojej 105 stabilizację słychać przy przeostrzaniu (AF-C) i przy wyłączeniu.
    Dzięki za odpowiedź. Mam Sigmę 60-600 i tam takiego odgłosu nie słychać więc dla pewności pytałem.

  4. #104
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2019
    Miasto
    Grudziądz / Kielce
    Posty
    66

    Domyślnie

    Odległość nie wpływa na to co się dzieje (także z dystansu metra czy więcej to się dzieje) - manualnie nie ma problemu.
    Rzecz testowana na d750 i d7200. Wiem, że zmiana przesłony to kwestia ustawienia ostrości na bliskie odległości (wtedy nie mam minimum 2.8 i wydaje mi się, że skoki przesłony to kwestia skoków ostrości na bliższy dystans...).
    Co więcej z obserwacji mam wrażenie, że ostrość w jedną stronę skacze chętniej (jak ostrze w dal - od bliżej ustawionej ostrości do dalszego punktu to są "trafniejsze" próby, a czasami nawet skończy się zdjęciem... Acz bez ingerencji przesuwając odleglosc raczej o to ciężko, a w drugą stronę - od nieskończoności w dół ma totalny problem z ustawieniem - choć coś tam próbuje przesuwać... Chyba, że wgl zacznie skakać...).

    Ciężka sprawa... Obiektyw odsyłam, ale szkoda bo szkła, działanie itp. bardzo fajne i liczyłem, że się zaprzyjaźnienie z nim, ale brak realnego AF eliminuje mi jego uniwersalne użytkowanie (zwłaszcza gdy drugie body pójdzie w ręce żony - wtedy dodatkowe szkło na wagę złota xd).

  5. #105
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2019
    Miasto
    Grudziądz / Kielce
    Posty
    66

    Domyślnie

    Ha... i ostatecznie mam drugą sztukę tejże Sigmy. Ostrzy już prawidłowo (po testach trafia w punkt, ale muszę przyznać, że AF na bliskich dystansach wydaje się taki sobie - oczywiście ogranicznik pomaga, ale też nie robi szału - światło wewnątrz, powiedziałbym cień - za to przy świetle okiennym celując te 2-3 metry w przód już ostrzy szybko i fajnie).
    Ale mam głupie pytanie do tego modelu o AF:
    ...jeśli mam włączony AF - czy mogę ostrzyć też ręcznie? (tj. ostrzy AF włączony, a potem ręcznie coś przestawiam bez zmiany na tryb M).
    Praktycznie we wszystkich szkłach mam taką możliwość, ale tutaj nie jestem pewien jak działa silnik.

    Tak btw zwróciłem uwagę szukając szkła makro, że ten model pod canona jest tańszy... tj. chodzi oczywiście o odsprzedawane używki. Nikoniarze się, aż tak bardzo lepiej cenią? :P
    D750 + S70-200 2.8 / T24-70 2.8 / S20 1.4 / N50 1.8 / T85 1.8 / S105 2.8 + Godox V1 + parę starszych szkieł, lamp i światełek, statywów i innego złomu...

  6. #106

  7. #107

    Domyślnie

    Kupiłem szkiełko 2 dni temu jako nowe. Po pierwszych testach powiem tak, maluje znakomicie stabilizacja jest ok (poza owym powyżej zgrzytaniem-trzeba się przyzwyczaić). Af w mojej ocenie to najsłabszy punkt tego szkła często długo "szuka" przynajmniej z d300s bo do d500 jeszcze nie zapinałem. Kupiłem z myślą o macro i po pierwszych testach zaczynam uważać, że był to strzał w 10 do tego zastosowania.
    d300s, d500 + Nikkor 300 AF-S 300mm f/2.8 G II VR N ED, Nikkor AF-S 300mm f/4 IF ED + Nikon TC 1.4 II E, Nikkor AF-S 70-300mm f/4,5-5,6G IF-ED VR, Sigma 18-50 mm f/2.8 EX DC, Sigma 105 mm f/2.8 Macro EX DG HSM OS

  8. #108
    Oszczędny w słowach Awatar Boniek
    Dołączył
    01 2019
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki
    Posty
    41

    Domyślnie

    Też się zastanawiam nad tym obiektywem do Macro. Jest 2020 rok, trochę się zmieniło na rynku?
    Kupować ten czy polecacie może coś innego, nowszego? (Nikon D7500)

  9. #109

    Domyślnie

    A w ogóle pokazało się coś nowszego w tym zakresie?
    Chyba tylko Laowa, chwalą się skalą 2:1 i minimalną odległością 25 cm; jeśli myślisz tylko o makro, to MF (brak AF) nie przeszkadza.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  10. #110

    Domyślnie

    Używam z D7500 i niczego tej Sigmie nie brakuje. Obiektyw przerabia już 3. body i nadal jest ze mną
    Dx + S + SB
    flickr

Strona 11 z 12 PierwszyPierwszy ... 9101112 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Sigma 150 mm f/2.8 APO EX DG OS HSM Macro
    By tomgol in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 85
    Ostatni post / autor: 16-10-2014, 12:25
  2. Sigma 150mm F2.8 EX DG HSM MACRO bez OS?
    By infestor in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 26-02-2013, 21:55
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 22:40
  4. Sigma 150mm f/2.8 EX DG OS HSM Macro
    By Demonek in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 18-10-2010, 17:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •