Close

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 229
  1. #11
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Przesadzaja rowniez z cenami. Co prawda te przedpremierowe sa mocno zawyzone i potem w sklepach wygladaja nieco inaczej, ale mimo to, po tych ostatnich udanych szkielkach S50/1.4 S85/1.4 firma obrosla w piorka

    PS Z tymi rozmiarami, moglby juz byc pod FX-a, wtedy mieliby wiecej chetnych.

  2. #12

    Domyślnie

    Moja Sigma sprawuje się dobrze. Wiadomo, że na 2.8 i na 150mm jest słabsza, ale wtedy trochę cofam pierścień ogniskowej do 130-140 i jest ok.
    Z tym, że na co dzień biorę kita, bo jest bardziej uniwersalny. No i 50-150 do kabury mi się nie mieści (ma wielkość 70-300VR), a całej torby ze sprzętem nie zawsze chce mi się tachać.

    Fotki z mojego szkła dawałem w wątku o 50-150:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=139655&page=3
    D7200+D90+N10-24+N18-105VR+N70-300VR+S17-50+S50-150+N35+N85+N105+J135+T200, SB800 i parę drobiazgów

  3. #13

    Domyślnie

    no sie wlasnie zastanawiam czy bede faktycznie z niego korzystac. z 70-300 korzystam 2 razy na rok, tylko z tego powodu ze duza i nie ma szerokiego kata.
    czesciej korzystam z 35tki. ale niemal na stale jest 18-105.
    choc cos do portretu by sie przydalo... w sumie mysle tez ciagle o N85 1.8 ale ten z kolei wg opinii slaby na 1.8 i 2.0 i dopiero od 2.2 jest ok. a ok 2.2 do 2.8 to 3 podzialki wiec nie tak duzo a zawsze jest zoom...
    ehhh bolaczki typowe

    BTW
    swietny jest ten explosureplot, uzywam go od jakiegos czasu i ciagle zachwalam
    D90, 18-105VR, 35 1.8, 85 1.8, S70-300 APO II, Metz 48

  4. #14
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Thades Zobacz posta
    no sie wlasnie zastanawiam czy bede faktycznie z niego korzystac. z 70-300 korzystam 2 razy na rok, tylko z tego powodu ze duza i nie ma szerokiego kata.
    Nie porownywalbym Sigmy 70-300 z Sigma 50-150. To zupelnie inna bajka A do tego z dedykowanym konwerterem x1.4, daje sympatyczne 70-210/4 bez duzego wzrostu masy i staje sie obiektywem FX (przynajmniej tak bylo w przypadku wersji I i II).

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Photoartbox Zobacz posta
    Nie porownywalbym Sigmy 70-300 z Sigma 50-150. To zupelnie inna bajka A do tego z dedykowanym konwerterem x1.4, daje sympatyczne 70-210/4 bez duzego wzrostu masy i staje sie obiektywem FX (przynajmniej tak bylo w przypadku wersji I i II).
    Wedle informacji na stronie Sigmy wersja I nie współpracuje z telekonwerterem (przynajmniej x2; sprawdzałem kilka tygodni temu).

    Co to znaczy, że staje się obiektywem FX? Możesz ją przypiąć na pełną klatkę i ni będzie winietować??
    ...N...i...k...o...n... ale już niedługo (-> Olympus)

  6. #16
    Photoartbox
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gromi Zobacz posta
    Wedle informacji na stronie Sigmy wersja I nie współpracuje z telekonwerterem (przynajmniej x2; sprawdzałem kilka tygodni temu).

    Co to znaczy, że staje się obiektywem FX? Możesz ją przypiąć na pełną klatkę i ni będzie winietować??
    Mialem wersje I i z TC1.4 latala jak ta lala z x2 nie wiem bo nie sprawdzalem, ale z drugiej strony, dlaczego mialaby nie dzialac? Tak, po podlaczeniu TC x1.4 na FX znika winieta (wiadomo, ze nie calkowicie, ale jest prawie niewidoczna).

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Photoartbox Zobacz posta
    Mialem wersje I i z TC1.4 latala jak ta lala z x2 nie wiem bo nie sprawdzalem, ale z drugiej strony, dlaczego mialaby nie dzialac? Tak, po podlaczeniu TC x1.4 na FX znika winieta (wiadomo, ze nie calkowicie, ale jest prawie niewidoczna).
    Dzięki za informację. Masz rację, wersja I jednak współpracuje z telekonwerterami.

    Niedawno chciałem dokupić TC do mojej 50-150 (wersja I). Sprawdzałem tutaj i nie znalazłem informacji, że współpracuje z TC. Trzeba było jednak sprawdzać w tabeli dla obiektywów już nieprodukowanych, czyli tu .
    ...N...i...k...o...n... ale już niedługo (-> Olympus)

  8. #18

    Domyślnie

    A ja tam uwazam zwiekszenie rozmiarow nie powinno by? powodem do marudzenia. Jest szansa ?e kryje si? za tym jakosciowy skok z wersji I w strone 50tki czy 85tki. Pisanie szklo pod DX musi by? mniejsze ni? szklo pod FX to jakas bzdura ponura.

    Jak ktos nie przesiada si? na FF to w tym zakresie w zasadzie wybor ?aden. Jak szkielko bedzie udane to Sigma zapewni sobie monopol na jasne DXowe tele.

    Oczywiscie, przeciez mozna kupic 70-200... tylko ?e na DXie to ju? 105-300. A to moze by? w wielu przypadkach za wasko na szerokim koncu.

    Ja osobiscie z zainteresowaniem bede sledzil info o tej Sigmie bo na FF jednak mnie nie stac w najblizszych latach nie bedzie.

  9. #19

    Domyślnie

    Wiesz, ale sporo osób godzi się świadomie na nieco gorszą jakość, żeby w zamian za to nosić minimum pół kilo mniej i mieć obiektyw krótszy o 1/3. Takie, który da się zawiesić z aparatem na szyi i chodzić z nim cały dzień.

    Poza tym Sigma już prawie zmonopolizowała ten "teren". Oprócz Tokiny 50-135 nie ma konkurenta. Mnie wydaje się, że gdyby Sigma poprzestała na dodaniu stabilizacji i zachowała rozmiar szkła zbliżony do obecnej wersji to Tokina miałaby kłopot. A teraz, owszem Sigma będzie miała atut w postaci stabilizacji, ale z drugiej strony Tokina będzie kusić tych, co chcą jasne tele, ale ważące poniżej kilograma.
    ...N...i...k...o...n... ale już niedługo (-> Olympus)

  10. #20

    Domyślnie

    ojj fajne szkiełko fajne
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

Strona 2 z 23 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •