Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: komunia.....

  1. #1

    Domyślnie komunia.....

    powiedzcie mi specjalisci od kosciolow.....czemu tlo wychodzi zawsze takie cholernie ciemne???? czy to ja jestem kiepski, czy kit? czy cos zle ustawiam? 1 plan dobrze naswietlony, a tlo ciemnica....

  2. #2

    Domyślnie

    wprawdzie nie jestem specjalistą od kościołów, ale to kwestia jasnego szkła,
    pstrykając na 2,8 masz jasne tło - po przymknięciu do f4 jest już dosyć ciemnawo z tłem ...
    Jeśli masz ciemne szkło spróbuj dłuższy czas i zamrozić lampą

  3. #3

    Domyślnie

    ale lampa zawsze wymusza mi 1/60

  4. #4

    Domyślnie Re: komunia.....

    Cytat Zamieszczone przez icemaster
    powiedzcie mi specjalisci od kosciolow.....czemu tlo wychodzi zawsze takie cholernie ciemne???? czy to ja jestem kiepski, czy kit? czy cos zle ustawiam? 1 plan dobrze naswietlony, a tlo ciemnica....
    Jakie stosujesz czasy?
    Sporo w tym wszystkim zależy od światła zastanego oraz oczywiście od pogody. Ostatnio miałem świetne warunki i przy 1/30 i przesłonie 5,6 miałem doświetlenie na cały kościół (fakt to nie był duży kościół, ale okna miał ogromne).
    Pozdrawiam Arek
    7D|G12|Nikkormat FT3|N70-210/4|N50/2|N28/3,5|C100/2,8|Metz 58AF2|C17-40/4L||C70-200/4L|+reszta

  5. #5

    Domyślnie

    moj byl duzy i bez okien...tylko witraze i lampy

    [ Dodano: Nie Maj 15, 2005 8:34 pm ]
    ale dalem dupy z tymi czasami.......

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez icemaster
    ale lampa zawsze wymusza mi 1/60
    Bo pewnie stosujesz priorytet przysłony A lub pełny automat P.Przełącz na M ustaw czas na 1/30 lub 1/45 i przysłonę 5,6 lub mniejszą (ale uwaga na głębię ostrości) i można focić powinno być dobrze.Chyba,że kościół faktycznie jest ciemny (bywają takie) i przy pomony lampy nie doświetlisz teł.
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  7. #7

    Domyślnie

    To chyba tylko u mnie mam spokoj, Kosciol zwykle ciemny bardzo ale na Komunie mamy kamerzystow i oni sciagaja cale oswietlenie wlasne tak ze jest cudownie widno

    Czyli ogolnie z tego co widze to czas 1/30 i przeslona 5,6 i powinno byc dobrze?

  8. #8

    Domyślnie

    hehe a moglem dac czas np. 1/10, wydobylbym tlo i lampa zamrozil 1 plan.......ale ze mnie lama (1 raz w kosciele)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez icemaster
    hehe a moglem dac czas np. 1/10, wydobylbym tlo i lampa zamrozil 1 plan.......ale ze mnie lama (1 raz w kosciele)
    No to tak jest jak ktos idzie 1 raz do Kosciola
    A tak powazniej to czlowiek uczy sie na bledach i nastepnym razem bedziesz madrzejszy, zreszta ja tez

  10. #10

    Domyślnie

    Najlepsze rozwiązanie to tryb manualny i błysk na drugą migawkę.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •