Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Wielkopolska
    Posty
    51

    Domyślnie pilot do d300, d700

    Witam
    Po zmianie sprzętu musiałbym dokupić pilot radiowy. Mam pytanie czy ktoś używa takiego wynalazku:
    http://allegro.pl/pilot-seculine-r4n...427357275.html . Co o tym sądzicie. Zastanawiałem się nad Phottix Cleon ale wolałbym mieć wolne sanki na lampę

  2. #2

    Domyślnie

    podmien szybko link, nie wolno linkowac do seriwsow aukcyjnych na forum.

  3. #3

    Domyślnie

    Strato do d700, o ile jeszcze w sprzedaży.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Wielkopolska
    Posty
    51

    Domyślnie

    Strato jest w sprzedaży. Możliwości to ma większe niż seculine R4N.Wielkościowo mógłby być mniejszy wtedy odbiornika nie trzeba by było zdejmować z sanek. Jak z jego niezawodnością?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stalen Zobacz posta
    Strato jest w sprzedaży. Możliwości to ma większe niż seculine R4N.Wielkościowo mógłby być mniejszy wtedy odbiornika nie trzeba by było zdejmować z sanek. Jak z jego niezawodnością?
    Jeśli nie ma fizycznych uszkodzeń- powinien służyć latami, działa bez zarzutu. Trzeba tylko zmieniać baterię w odbiorniku, bo ssie mocno prąd. Trzeba wiedzieć, że ta mini bateryjka w odbiorniku ma parametry prawie jak akumulator samochodowy. Ja zagubiłem w plenerze pilota, ale forumowicz dobrej woli podarował mi go wraz odbiornikiem (bo mu się kabelek łączący zepsuł), za co jestem mu szczerze wdzięczny.
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  6. #6

    Domyślnie

    posiadam wersje na kabel bodajże z firmy hama i na zleceniach o baterie się nie muszę martwić podłanczam i zawsze działa. Zależy do czego ci to zdalne wyzwalanie jest potrzebne to kupuj pod siebie.
    Ja wychodzę z założenia ze im więcej baterii na zleceniu tym gorzej dlatego eliminuje wszystko do minimum(człowiek się potem martwi czy będzie bateria działać, ładować kupować zapasy po co jeśli praca pozwala na używanie wyzwalacza z kabelkiem.
    FiX-owe Nikony
    http://zoltyserwisfotograficzny.info
    niezależne opinie klientów o serwisie "N"

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stalen Zobacz posta
    Witam
    Po zmianie sprzętu musiałbym dokupić pilot radiowy. Mam pytanie czy ktoś używa takiego wynalazku:
    http://allegro.pl/pilot-seculine-r4n...427357275.html . Co o tym sądzicie. Zastanawiałem się nad Phottix Cleon ale wolałbym mieć wolne sanki na lampę
    Ja używam nieco starszą wersję Seculine, a mianowicie tą: http://www.speedgraphic.co.uk/remote...e/17821_p.html z TRN. Działa tak sobie, bo to nie pilot radiowy tylko na podczerwień. Często się, niestety, "jąka". W związku z tym zakupiłem takiego Hahnela: http://www.speedgraphic.co.uk/remote...e/19009_p.html, który jest radiowy i działa lepiej. Nie trzeba go wsadzać w sanki.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stalen Zobacz posta
    Witam
    Po zmianie sprzętu musiałbym dokupić pilot radiowy. Mam pytanie czy ktoś używa takiego wynalazku:
    http://allegro.pl/pilot-seculine-r4n...427357275.html . Co o tym sądzicie. Zastanawiałem się nad Phottix Cleon ale wolałbym mieć wolne sanki na lampę
    akurat seculine r4n mam i nie polecam. Nie spełnia swojego zadania, zwłaszcza w sytuacji, gdy aparat jest na statywie, a Ty np. z rodzinką naprzeciw. W moim przypadku obiektyw z założoną osłoną przeciwsłoneczną skutecznie zasłaniał tę "małą pluskwę".

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2008
    Miasto
    Wielkopolska
    Posty
    51

    Domyślnie

    Po lekturze Waszych postów raczej zdecyduję się na radiówkę i to raczej Strato. Podoba mi się jego uniwersalność. Prądożerność nie jest dużym problemem. Dodatkowy komplet akumulatorków enelopów załatwi sprawę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •