Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie SB-900 wyzwalana zdalnie prze Yongnuo

    Witam, Jestem świeżo po zakupie sb-900. Do tej pory używałam sb-800 wraz z wyzwalaczami Yongnuo - o takimi http://www.mega-pixel.pl/product-pol...atow-Sony.html. Sabina działała bez najmniejszego problemu. Próbuję z SB-900 i nic się nie dzieje. Jest ustawiona na SU-4 i M. Czy mogłam coś pominąć w ustawieniach...?


    Serdeczne dzięki za odpowiedź

  2. #2

    Domyślnie

    a wlączyłaś na Remote?

  3. #3

    Domyślnie

    Jasne. Wszystko teoretycznie powinno grać...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez banghra Zobacz posta
    Witam, Jestem świeżo po zakupie sb-900. Do tej pory używałam sb-800 wraz z wyzwalaczami Yongnuo - o takimi http://www.mega-pixel.pl/product-pol...atow-Sony.html. Sabina działała bez najmniejszego problemu. Próbuję z SB-900 i nic się nie dzieje. Jest ustawiona na SU-4 i M. Czy mogłam coś pominąć w ustawieniach...?


    Serdeczne dzięki za odpowiedź
    Jeśli dobrze zrozumiałem to chcesz wyzwolić SB900 zdalnie radiem, więc lampa powinna być tylko na tryb M. Żadne Remote, Master, TTL...

    EDIT: Fotocela (Remote przy włączeniu SU4 w menu) jest by wyzwolić lampę pojedynczym błyskiem innej.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  5. #5

    Domyślnie

    Mea culpa! Adolfik stokrotne dzięki ))

  6. #6

    Domyślnie

    A jeszcze jedno pytanie w takim razie. Czy jest opcja wyzwolenia sb-900 przez radio i jednocześnie, żeby była masterem dla sb-800?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez banghra Zobacz posta
    A jeszcze jedno pytanie w takim razie. Czy jest opcja wyzwolenia sb-900 przez radio i jednocześnie, żeby była masterem dla sb-800?
    Nie jestem pewien na 100%, ale chyba tak, z tym że trza inne (droższe) wyzwalacze Pixel TR331 przenoszące TTL o których poczytasz tutaj.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  8. #8

    Domyślnie

    Posprawdzane. Da się jak najbardziej z ww. chińszczyzną. SB-900 ustawiona jako master wyzwalana jest przez Yongnuo jednocześnie wyzwalając SB-800 (remote). Wielkie dzięki za sugestie

  9. #9

    Domyślnie

    dokłądnie jak wyzej. ale mozesz kupic drugi odbiornik i wyzwalac oba naraz

  10. #10

    Domyślnie

    mam 2, ale jeden jest na tyle awaryjny, że wolę go wyeliminować z zestawu. pojawił się natomiast nowy problem. w ww. przez mnie konfiguracji, lampy błyskają jak szalone, tzn. nieproszone, wg. własnej lampowej fantazji nie wyzwalane niczym, robiąc coś na kształt stroboskopowej imprezy. Wcześniej z sb-800 zdarzało się to, ale przy tym, co się dzieje teraz, mogę spokojnie powiedzieć, że było to bardzo sporadyczne zjawisko.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •