Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Wątek: D70 i kolory.

  1. #1

    Domyślnie D70 i kolory.

    Zauważyłem dziwną rzecz - robiąc zdjęcie moim D70 otrzymuję na fotce kolory bardzo odbiegające od rzeczywistości. Np teraz jest soczysta zieleń naokoło, a mnie nie udało się jeszcze oddać klimatu fotografowanej przyrody. Kombinowałem z BW, ale to nie to. Generalnie dzieje się tak za każdym razem. Oczywiście można to skorygować w PSie, ale to chyba nie o to chodzi. Wstyd opwiedzieć, ale kolega ma Canona 300D który nie ma takich problemów. Oto przykład nieobrobionego zdjęcia:


    To zdjęcie powinno być eksplozją zieleni. Próbowałem pod różnymi kątami i nic. Zawsze kolory są nie takie jak opwinny być... A może to ja jestem w błędzie ?
    Bardzo proszę o sugestie, czym to może być spowodowane...

    Pozdrawiam.

  2. #2

    Domyślnie

    Popróbuj z ustawieniami nasycenia barw i kontrastu daje to jakieś rezultaty.W moim D70 kolory tez odbiegają trochę od rzeczywistości i w zasadzie nigdy nie udało mi się uzyskać realistycznego ubarwienia zdjęć.Widać taka ich uroda
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  3. #3
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    sRGB

    Lub moja akcja do Photoshopa - SuperSaturate :P...


    [ Dodano: Nie 15 Maj, 2005 ]
    zapomnialem akcji dodac! :P

    Cahe's Retouch
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  4. #4

    Domyślnie

    A co to takiego ????
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  5. #5
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Valdek_Tychy
    A co to takiego ????
    o co pytasz?
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  6. #6

    Domyślnie

    Cahe's Retouch
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  7. #7
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Valdek_Tychy
    Cahe's Retouch
    to sa moje akcje do photoshopa - sciagnij, zaladuj, przetestuj . wsrod nich jest omawiany przeze mnie SuperSaturate.
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  8. #8

    Domyślnie

    Dzięki
    Samsung NX300,NX20, 18-55 OIS i 30mm f:2 50-200 OIS III

  9. #9
    Rozmowny Awatar cahe
    Dołączył
    01 2005
    Miasto
    Kielce/przebywam w stolicy
    Posty
    481

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Valdek_Tychy
    Dzięki
    nie ma problemu. mam nadzieje ze sie komus przyda. przy okazji - mozna zrobic SuperSaturate kilka razy, dla jeszcze lepszego nasycenia kolorow. SuperSaturate + maskowanie to jest to .
    Look ma, no camera!

    Nie zapomnij dodać swojej grupy fotograficznej do forumowej mapki!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cahe
    Cytat Zamieszczone przez Valdek_Tychy
    Dzięki
    nie ma problemu. mam nadzieje ze sie komus przyda. przy okazji - mozna zrobic SuperSaturate kilka razy, dla jeszcze lepszego nasycenia kolorow. SuperSaturate + maskowanie to jest to .
    A mógłbyś podpowiedzieć gdzie te akcje leżą?
    Jacek

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •