Zauważyłem dziwną rzecz - robiąc zdjęcie moim D70 otrzymuję na fotce kolory bardzo odbiegające od rzeczywistości. Np teraz jest soczysta zieleń naokoło, a mnie nie udało się jeszcze oddać klimatu fotografowanej przyrody. Kombinowałem z BW, ale to nie to. Generalnie dzieje się tak za każdym razem. Oczywiście można to skorygować w PSie, ale to chyba nie o to chodzi. Wstyd opwiedzieć, ale kolega ma Canona 300D który nie ma takich problemów. Oto przykład nieobrobionego zdjęcia:
To zdjęcie powinno być eksplozją zieleni. Próbowałem pod różnymi kątami i nic. Zawsze kolory są nie takie jak opwinny być... A może to ja jestem w błędzie ?
Bardzo proszę o sugestie, czym to może być spowodowane...
Pozdrawiam.
Szukaj




Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami