Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Czy można zrobić upgrade XP PRO na Win7?

    Zastanawia mnie właśnie taka sprawa...

    Mam nowego świeżego Win7 Ultimate ale chciałbym uniknąć stawiania systemu od nowa. Dlaczego? Mam zainstalowane dużo programów z ustawieniami których nie będzie mi się chciało instalować od początku, ustawiać odpowiednio itp...

    Czy jest taka możliwość żeby poprostu z płyty zapuścić upgrade jakiś i po jakimś czasie cieszyć sie Siódemką z tymi samymi progsami?

  2. #2

    Domyślnie

    Tylo z Visty dało się apgrejda zrobić.

    z XP nowa instalacja.

    Zbyt dużo zmian w systemie, to jak byś chciał Lkę podpiąć do Nikona

  3. #3

    Domyślnie

    to co zrobić z programami? jak zachować ustawienia itp?

  4. #4

    Domyślnie

    No niestety musisz poinstalować to od nowa. Niektóre programy dają się oszukać przez podmianę plików konfiguracyjnych. Jak używasz firefoxa i thunderbirda możesz zrobić kopię programem Mozbackup. Ja generalnie jestem przeciwnikiem systemowych upgadów - taki system chodzi zdecydowanie mniej stabilnie niż czysta instalka.

  5. #5

    Domyślnie

    No dobra... Tylko kwestia teraz czy mi sie opłaca zamieniać XP na 7...

  6. #6

    Domyślnie

    jeśli masz więcej niż 4gb ram i win 7 jest 64-bitowy warto, w innym przypadku IMO pozostań przy XP
    do PS-a, lightrooma i ACR fantastycznie pasuje mi XP
    nie chce mi sie od nowa uczyc systemu
    XP od dawna już mnie niczym nie zaskakuje i działa stabilnie
    jakbym miał zmieniac to na snow leoparda

  7. #7

    Domyślnie

    jesli chcesz zachowac ustawienia i pliki uzytkownikow z win XP do 7 musisz uzyc USMT (User State Migration Tool): http://technet.microsoft.com/en-us/windows/dd671583
    "...nie ma ludzi normalnych, sa tylko nieprzebadani..."

  8. #8

    Domyślnie

    niestety mam tylko 2Gb ramu, bo nigdzie nie mogę dorwać już 2gigowych kości pod DDR... a nie chce mi się zmieniac całej płyty skoro wszystko działa jak należy...

  9. #9
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Przy 2 GB RAMu bym się poważnie zastanowił, bo system jest wygodniejszy, ale zeżre Ci sporą część pamięci "na dzień dobry", podczas gdy 2 GB do obróbki zdjęć to nie jest jakaś arcywielka ilość.
    To najpierw kupiłeś W7 a później zacząłeś się zastanawiać czy jest sens? Dziwne...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    niestety mam tylko 2Gb ramu, bo nigdzie nie mogę dorwać już 2gigowych kości pod DDR... a nie chce mi się zmieniac całej płyty skoro wszystko działa jak należy...
    Szkoda, ze teraz mowisz, kilka miesiecy temu wywiozlem 2x2gb ddr do znajomego i uczynilem go szczesliwcem a zastanawialem sie z rok co z tym zrobic

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Przy 2 GB RAMu bym się poważnie zastanowił, bo system jest wygodniejszy, ale zeżre Ci sporą część pamięci "na dzień dobry", podczas gdy 2 GB do obróbki zdjęć to nie jest jakaś arcywielka ilość.
    W7 bedzie uzywal nie wiecej niz 800mb ramu, system jest na tyle inteligentny, ze gdy ramu jest mniej to bierze mniej.......Vista miala tak samo
    Oczywiscie mowimy o poborze "na dzien dobry"

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •