Jestem trochę zdezorientowany działaniem przycisku AE/AF lock. W instrukcji od D40 piszą, że należy ustawić np. środkowe pole na obiekcie, wcisnąć do połowy spust migawki, wcisnąć AE/AF lock do zablokowania ekspozycji, przekadrować i wcisnąć do końca spust. Ale w innym miejscu piszą, że wciskając do połowy spust blokujemy ostrość i ekspozycję. Po co więc dodatkowo wciskać AE/AF lock, jak i tak mamy zablokowane oba parametry po wciśnięciu spustu do połowy?
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami