Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Nikon F75 i kod DX

    Od niedawna jestem posiadaczem Nikona F75. W instrukcji jest napisane, że czyta on czułość filmów z kodem DX automatycznie, natomiast dla innych ustawia domyślnie 100. Kupiłem filmy Kodak Elite Color 200 oraz 400, na których nigdzie nie pisze, że mają taki kod. W związku z tym, że jest to film raczej z wyższej półki mam pytanie czy mój Nikon odczyta z niego czułość? Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Tak odczyta.
    F80,MB-16,N.35-70 2.8 D D90 ,MB-D80 N. 17-55 2.8 G IF ED AF-S,N. 60 2.8 G ED Micro,N. 80-200 D ED NEW, SB-900, 055PROB+486RC2+MBAG80,LOWEPRO NOVA 5 AW,KENKO-Macro,KENKO 1,4 DG
    Grupa ,,SABAT,,

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baio Zobacz posta
    ....filmy Kodak Elite Color 200 oraz 400, na których nigdzie nie pisze, że mają taki kod...
    popatrz na kasetkę w której jest film. Ma duże czarne i srebrne kwadraty sklejone ze sobą, w dwóch rzędach? jak ma - to to jest ten kod DX.

    w body d75 są styki w tym miejscu gdzie wkładasz kasetę. Jak trafią na czarny kwadrat - nie ma przepływu prądu (izolacja), jak na srebrny metal- jest przepływ. I to cały kod.
    Moje systemy: Nikon F, D i Z, Hasselblad 503CX, Leica, Canon, Pentax, Olympus, Minolta, Rolleiflex TLR FKD, Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze itd itd, blisko 100 szkiełek.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź Pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •