Close

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 115
  1. #21

    Domyślnie

    No właśnie chodzi o to, żeby ta cena była w miarę rozsądna bo płacenie za matówkę drugie tyle co za aparat jest trochę bez sensu.
    A może od jakiś innych aparatów matówki pasowałyby pod FE ?
    D610, V1, FM2n

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez catintheflat Zobacz posta
    A może od jakiś innych aparatów matówki pasowałyby pod FE ?
    Tu masz wyjaśnione co i jak z matówkami do manualnych Nikonów.
    250 PLNów, to za dużo, tak maks stówę mogę zapłacić.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #23

    Domyślnie

    Za stówę to jeszcze niedawno była na allegro...

    http://allegro.pl/nikon-fa-fm2-fe2-m...362343817.html

    Może warto by się zapytać gościa przez mail może jeszcze ma ?
    D610, V1, FM2n

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez catintheflat Zobacz posta
    Za stówę to jeszcze niedawno była na allegro...
    Zapytaj, bo taką, to ja mam w aparacie i drugiej nie potrzebuję. Szukam B2 lub E2 w zasadzie bez różnicy która, choć jak będzie wybór to B2.
    Dawałem nawet ogłoszenie na naszej giełdzie, ale nikt się nie zgłosił. Choć nie liczyłem, że się zgłosi.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #25

    Domyślnie

    Coś mi się zdaje, że dodatkowe matówki to chyba nie zbyt chodliwy towar nawet w czasach nowości, z resztą jak i obecnie bo raczej się to kupuje jak potrzeba. Kto ma to ma i używa, nowych raczej w sklepach już nie ma(choć do FM3a mogą się chyba gdzieś tam na dnie magazynu znaleźć) więc z dostępnością ciężko. Podobna sprawa jak szukałem matówki z klinem do minolty 9000/7000, graniczy to z cudem a jak już się znajdzie to cena raczej z kosmosu.
    D610, V1, FM2n

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Szukam B2 lub E2 w zasadzie bez różnicy która, choć jak będzie wybór to B2.
    Czym motywujesz wybór tego rodzaju matówki? Jakis rodzaj fotografii szczególnie do tego pcha?
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JacekCz Zobacz posta
    Czym motywujesz wybór tego rodzaju matówki? Jakis rodzaj fotografii szczególnie do tego pcha?
    Chcę spróbować tilta na FM2. W tej chwili mimo gigantycznego, jak na mały obrazek, rozmiaru matówki jasno jest tylko tam gdzie jest klin i mikroraster. Reszta matówki jest taka sobie, widać przez nią wszystko doskonale, ale do ostrzenia się nie nadaje. W przypadku tilta nie da się wyostrzyć środkiem i przekadrować, bo płaszczyzna ostrości czasem dziwnie się rozchodzi. W F100 na gładkiej matówce nie mam problemów z ostrzeniem, a w FM2 nie daję rady.
    Chce zatem spróbować z gładką matówką, licząc, że będzie jaśniejsza na całej powierzchni. Dlatego, też nie chce wydawać za dużo, poza tym tilt to obiektyw do zadań specjalnych i raczej nie będzie przyklejony do bagnetu.
    Jeśli eksperyment z matówką by się powiódł, żeby nie miotać się z wymianą, rozważyłbym nawet kupno jakiegoś taniego FM lub FE celem wymiany matówki i przyspawania tilta do bagnetu.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  8. #28

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o tanie FE i FM to tak ostatnio zauważyłem, że na ebayu tego sporo, a może i któryś by miał już wmontowaną taką matówkę której szukasz ?

    Tak z innej beczki, czy w waszych puszkach tylna klapka wymaga nieco siły aby ją domknąć ?
    D610, V1, FM2n

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez catintheflat Zobacz posta
    Jeśli chodzi o tanie FE i FM to tak ostatnio zauważyłem, że na ebayu tego sporo, a może i któryś by miał już wmontowaną taką matówkę której szukasz ?
    Nie mam konta na ebayu.

    Tak z innej beczki, czy w waszych puszkach tylna klapka wymaga nieco siły aby ją domknąć ?
    No zatrzask jest, trzeba go metodą siłową przekonać, żeby się raczył zatrzasnąć. Jeśli liczyłeś na aksamitny dźwięk zamykanych drzwiczek, to sobie trzeba było Jaguara kupić, nie FE.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #30

    Domyślnie

    No tak się pytam bo w innych puszkach zamykanie odbywa się jakby subtelniej No ale przynajmniej jak się wdusi to jest pewność, że się samo nie otworzy
    D610, V1, FM2n

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •