Close

Strona 1914 z 1938 PierwszyPierwszy ... 9141414181418641904191219131914191519161924 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 19 131 do 19 140 z 19376

Wątek: Humor

  1. #19131

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Skoro @akustyk wywołał temat tolerancji...

    Załącznik 59681
    fajne! i prawdziwe!

    ja bym tylko chcial zwrocic uwage na drobne rozgraniczenie. ja wylacznie wskzalem brak logiki w "dowcipie", ktory zdradzal dla mnie wyrazne objawy demonizowania przeciwnika i wrzucania wszystkich "nie jedzacych miesa" do jedego kotla. natomiast z jakakolwiek (nie)tolerancja to juz nie ja - nikomu nie wmawiam, ze tego miesa ma nie jesc czy czego tam jeszcze mu smakuje. wiec jesli do dyskusji o propagandzie inkluziwu i tolerancji na wszystko potrzebny jest jakis cel (ktos, kto wyraznie personifikuje wady tych "onych" co mysla inaczej niz "my") to prosilbym, zebym to jednak nie byl ja

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Mozna pozyskiwac, ale mozna tez ja produkowac syntetycznie
    ....
    o teraz pytanie, czy Red Bull czyli najpopularniejszy energetyk na swiecie laduje syntyka czy ma wielkie hodowle bydla na Red Bulle
    podejrzewam, ze gdyby mozna bylo bez dodatkowych kosztow zagwarantowac stala dostawe odpowiednich ilosci tej roslinnej tauryny, to by sie nikt w zwierzeca nie bawil. bo to tez nie jest wygodne logistycznie

    pojawianie sie weganskich wersji tego swinstwa moga wskazywac na to, ze tak (jeszcze) nie jest (ekonomia procesu poki co wymusza korzystanie ze zwierzecej tauryny). co bardziej inteligentne wojujace nastolatki musza szukac opakowania z zielonym logo, jesli musza to badziewie pic

  2. #19132

    Domyślnie

    A propos weganizmu czy wegetarianizmu.
    Ani mnie to ziębi ani grzeje, ja jem to co chcę i nikt mnie w tym nie ogranicza.
    (dygresja: )
    Biedni muszą być ludzie, którym jakaś posłanka zagląda do koszyka w sklepie i nakazuje co mogą a co nie, jeść.
    Do tego jeszcze ten Tusk co ceny podmienia na wyższe - faktycznie można się wk...ć!

    Wracając do ...izmów.
    Kiedyś na FB znajoma udostępniła filmik z "wykładem" jakiegoś wegańskiego aktywisty na którymś z europejskich uniwerków.
    Z ciekawości popaczałem, no gość ma swoje poglądy, z czasem zaczął mi trącić oszołomstwem.
    A potem zapodał filmik nagrany w dużych zakładach MLECZARSKICH w USA (nie z RZEŹNI, a z zakładów mleczarskich, takich od hodowli bydła i dojenia mleka).
    To co było na tym filmiku to właśnie RZEŹNIA, mimo iż nikt krów nie skórował ani nie ćwiartował.

    Nie, gość nie jest oszołomem.
    Do produkcji mleka nie jest konieczne torturowanie zwierząt - tak procesem, jak i podejściem "ludzi" (na przykład boksowanie się z unieruchomioną krową, napierda...e jej bejsbolem i inne podobne atrakcje).
    I rozumiem wegan, że jednak różnią się od wegetarian; mimo iż sam jak wspomniałem nie mam problemu z jedzeniem tego czy innego mięsa.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  3. #19133

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    cudowny stek bzdur, wrecz pokroju "prawdziwego miesozernego Polaka", ktory przy tym nie bardzo wie o czym mowi... co ma krew zwierzeca do wegetarianizmu?
    Niesamowicie rozbawiłeś mnie swoim komentarzem i kolejnymi. Zachowałeś się jak typowy walczący wegetarianin.
    Dowcip wyśmiewa czyjąś głupotę, a ty odebrałeś to jako wyśmiewanie się z wegetarian.

    To tak jakby dowcip w którym występuje "głupi Jaś" ośmieszały wszystkich Jasiów i Janów na świecie.

    Pozdrawiam.

    PS.
    Przy okazji stwierdziłem, że ponad dobę nie jem mięsa i obiad dzisiaj też będę miał bezmięsny. Bo tak mi wyszło .

  4. #19134

    Domyślnie

    Jako osoba unikająca mięsa, nikogo nie będę nawracać. Nawrócą nas wyczerpujące się zasoby i może jakiś rozwój społeczny.
    Ale ja zrezygnowałem z mięsa właśnie z powodu sposobu, w jaki je pozyskujemy (czekam na sztuczną hodowlę samej tkanki).
    Z produktami mlecznymi jeszcze nie umiem się rozstać, a właśnie z powodów etycznych, jak wyżej napisałeś, powinienem.
    W okolicach świąt przeczytałem artykuł o transporcie polskich jagniąt do Włoch. Odchorowałem tą lekturę. Jako gatunek nie zasługujemy na przetrwanie .
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #19135
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PM.M Zobacz posta
    Miało chyba nie być komentarzy na tematy polityczno-poglądowe?
    Admin zapoczątkował burdel i teraz się z tego cieszy?

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Jako osoba unikająca mięsa, nikogo nie będę nawracać. Nawrócą nas wyczerpujące się zasoby i może jakiś rozwój społeczny.
    Ale ja zrezygnowałem z mięsa właśnie z powodu sposobu, w jaki je pozyskujemy (czekam na sztuczną hodowlę samej tkanki).
    Z produktami mlecznymi jeszcze nie umiem się rozstać, a właśnie z powodów etycznych, jak wyżej napisałeś, powinienem.
    W okolicach świąt przeczytałem artykuł o transporcie polskich jagniąt do Włoch. Odchorowałem tą lekturę. Jako gatunek nie zasługujemy na przetrwanie .
    Pozyskiwanie mięsa czyli zabijanie zwierząt oburza coraz więcej ludzi jednocześnie akceptują... UWAGA BĘDZIE BAN ?!... aborcję albo umierających z głodu czy zabijanych na wojnach w imię interesów bogatych krajów itp ?!

    Jak ci się podoba ciągłe 24/7 wypalanie lasów tropikalnych żeby obsadzić tereny potem soją ponieważ przy rosnących zapotrzebowaniu to najtańszy sposób na ich zaspokojenie, tak wiem że część jest obsadzana palmami olejowymi lub rzepakami itp bo mamy idiotyczne przepisy z dodatkiem oleju roślinnego do paliw ale w takich absurdach się obracamy cały czas.

    Z jednej strony nie jeść mięsa bo mamy mordowanie zwierząt ale i produkcje metanu, a z drugiej strony akceptujemy marnowanie energii na produkcje syntetycznej żywności ?

  6. #19136

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Z jednej strony nie jeść mięsa bo mamy mordowanie zwierząt ale i produkcje metanu, a z drugiej strony akceptujemy marnowanie energii na produkcje syntetycznej żywności ?
    Zgadza się, nie ma tu nic skomplikowanego, ponad przyzwoitość(empatię).

  7. #19137
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zapomniałem dodać że nie mam nic w kwestii mordowania zwierząt jeśli nie jest to rozrywka czy sport, nawet nie akceptuję głupotek że jakieś ludy północy muszą sobie zaszlachtować wieloryba od czasu do czasu bo to ich tradycja.
    Podstawa to potrzeby bezpośrednie związane z żywnością i nic więcej.

    Skupmy się na marnowaniu żywności co było i jest problemem, jak z tym się uporamy to można zacząć marzyć o przekazaniu sposobów żywienia korporacjom, które nam "wyhodują" syntetyczną żywność.

  8. #19138

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Z produktami mlecznymi jeszcze nie umiem się rozstać, a właśnie z powodów etycznych, jak wyżej napisałeś, powinienem.
    tu sie zgadzam, bo dokladnie tak samo mam. tu gdzie mieszkam sery sa zbyt dobre, zeby z nich zrezygnowac. z miesem problemu nie ma - wybor go* a ceny z ksiezyca, wiec latwo sie oduczyc.

    wiele rzeczy da sie zastapic (masla nie jadam, mleka nie pijam, a smarowidla na chleb sa zupelnie dobre i niemordujace cena weganskie)... tylko jogurt i ser jakos weganskie zamienniki jogurtow sa drogie, zreszta marketowe jogurty mleczne to tez profanacja (od 2 lat z okladem kupuje tylko tureckie jogurty tego typu: https://www.mijnbezorgapp.nl/pos/ima...144&c=792d6e63). a holenderski ser... jak sobie przywioze z wycieczki rowerowej od rolnika kostke za 0.5 kg... to tylko przepraszam cie, moj cholesterolu

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Jako gatunek nie zasługujemy na przetrwanie .
    to jest w ogole znak kleski cywilizacyjnej chyba. w normalnych ludzkich spolecznosciach wstydliwe jest pokazywanie sra*nia ale nie przygotowywania jedzenia. my w tzw. rozwienietej cywilizacji zachodniej... pokazujemy publicznie g* a chowamy przed oczami jak sie jedzenie przygotowuje...

  9. #19139

    Domyślnie

    Myślałem że humor to humor dowcipy kawały a tu...

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  10. #19140

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TediPower Zobacz posta
    Myślałem że humor to humor dowcipy kawały a tu...
    Bo z humorem, a szczególnie z tym czarnym jest jak z rękoma... nie każdy ma...
    Nikon FX i Olympus m4/3

Strona 1914 z 1938 PierwszyPierwszy ... 9141414181418641904191219131914191519161924 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •