Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 40

Wątek: HDR a HDR ...

  1. #21

    Domyślnie

    Ja nie jestem specjalistą od tej techniki, ale pamiętam czasy w których do zdjęć takich jak z linku nr 1 modlono się gremialnie na forach, a ich twórców traktowano jak apostołów...

    Ja uważam, że poprostu na pewnym etapie HDR przestaje byc zdjęciem a staje się grafiką komputerową, a na którym etapie to już każdy ocenia sam. A zarówno zdjęcia jak i grafiki potrafią przykuć oko, nie lubię natomiast jak HDR jako technika gra w pracy pierwsze skrzypce - tzn brak motywu, kadr do bani, ale HDR po bandzie to musi się podobać...
    D300 \ D70s \ Zenit 11 \ MB-D10 \ N17-55 f2,8 \ N50 f1.8 \ Takumar 50 f1.4 \ SB-800 \

  2. #22

    Domyślnie

    A jednak nie doczytałem. Pierwsze zdjęcie zostało złożone z trzech ekspozycji a więc jest to zdjęcie wykonane w technice HDR. To czy to zdjęcie się komuś komuś podoba czy nie, zależy od indywidualnego gustu odbiorcy. Faktem jest, że zdjęcie jest trochę "przerysowane".

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sowulus12 Zobacz posta
    Ja uważam, że poprostu na pewnym etapie HDR przestaje byc zdjęciem a staje się grafiką komputerową,
    Tylko nie to... bo się zaraz zacznie...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoMichal Zobacz posta
    Wdałem się w pewną dyskusję z pewnym "fotografem" na temat techniki HDR.
    Ciężko mi wytłumaczyć temu Panu, czym jest technika HDR i jak wygląda... ponieważ On daje na przykład dobrego HDRa takie zdjęcie -

    link - http://www.flickr.com/photos/marcp_dmoz/3564181916/

    gdzie ja wciąż uważa że dobry HDR to

    link - http://upload.wikimedia.org/wikipedi...e_Langhaus.jpg

    lub

    link - http://www.digitalcameratracker.com/...6/10/hdr-2.jpg

    teraz pytanie, jak przetłumaczyć Panu że to co on pokazuje to pseudo HDR z Photomatixa?

    Dzięki za pomoc.
    pogodzę was - nie ma dobrych hdrów
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    pogodzę was - nie ma dobrych hdrów
    Równie dobrze mogłeś napisać, że nie ma dobrych zdjęć.

  6. #26

    Domyślnie

    Moim zdaniem zdjęcie z autem nie jest wykonane techniką HDR to zwykły kontrast lokalny. Może niech sobie o tym poczyta to zrozumie.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pebal Zobacz posta
    Równie dobrze mogłeś napisać, że nie ma dobrych zdjęć.
    zdjęcia bywają dobre, nie często ale trafiają się dobre
    Jestem szumofobem. S50F1.4A

  8. #28

    Domyślnie

    Technika HDR to ciężki temat, ma swoich zwolenników i przeciwników.
    Ja osobiście uważam ze to naprawdę fajna technika, z tym że zabita przez amatorów bez wiedzy.
    Wydaje mi się że ten kolega nie jest na tym samym poziomie wiedzy co Ja, ponieważ czas kiedy ja jarałem się HDRami takimi właśnie jak Z4 dawno minął. I jak tu ktoś dobrze napisał, on sam musi to zrozumieć, tak jak większość z Nas.
    Dzięki za zabranie głosu.
    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

  9. #29

    Domyślnie

    Ktoś z Was napisał, że "nie ma dobrych hdrów".
    A ja już nie raz i nie dwa byłem mocno zdziwiony, gdy ktoś, kogo zdjęcie ogromnie mi się podobało, zapytany o warsztat odparł - hdr.
    A nie dałbym złamanego grosza, oglądając zdjęcie, że tu technika HDR została zastosowana.

    Poszerzanie tonalności wykonanej fotografii to bywa całkiem sensowny pomysł. Jeśli jest się świadomym po co się to robi. I wtedy zastosowana technika ma - dla oglądającego - marginalne znaczenie. Ważne jest, że zdjęcie "ma to coś", czyli się podoba - a bywa, że to właśnie szersza tonalność niźli jesteśmy przyzwyczajeni z "normalnych" cyfrowych zdjęć z małego obrazka.

    Ktoś gdzieś tu na forum pokazywał zdjęcia zrobione jakimś średniakiem cyfrowym (nie pamiętam który). Większość oglądających uznało, że to HDR. A to po prostu ta matryca ma taki zakres tonalny, bez żadnych dodatkowych zabiegów.

    Zdjęcie kolegi Pebal w tym wątku zresztą całkiem fajnie obrazuje, jak przydatna to może być technika.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  10. #30

    Domyślnie

    "HDR" bardzo przydatna sprawa. Wszystkie panoramy robię w mniej lub bardziej widocznym "hdr" Z drugiej strony "HDR" jest często różnie rozumiany. W tym klasycznym znaczeniu, jako kompresja tonów, rzeczywiście bardziej efektem przypomina to BMW. Przykład wnętrza jest zrobiony ( najprawdopodobniej ) przy pomocy tzw mieszania ekspozycji nie zawsze zaliczanej do HDRa w klasycznym rozumieniu.
    www.foto-mm.pl http://3dpanorama.pl
    Nikony, szkła, lampki 2

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •