Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: HDR a HDR ...

  1. #1

    Domyślnie HDR a HDR ...

    Wdałem się w pewną dyskusję z pewnym "fotografem" na temat techniki HDR.
    Ciężko mi wytłumaczyć temu Panu, czym jest technika HDR i jak wygląda... ponieważ On daje na przykład dobrego HDRa takie zdjęcie -

    link - http://www.flickr.com/photos/marcp_dmoz/3564181916/

    gdzie ja wciąż uważa że dobry HDR to

    link - http://upload.wikimedia.org/wikipedi...e_Langhaus.jpg

    lub

    link - http://www.digitalcameratracker.com/...6/10/hdr-2.jpg

    teraz pytanie, jak przetłumaczyć Panu że to co on pokazuje to pseudo HDR z Photomatixa?

    Dzięki za pomoc.
    www.michalbilko.pl - fotografia tatrzańska

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fotoMichal Zobacz posta
    teraz pytanie, jak przetłumaczyć Panu
    Ręcznie, tylko ręcznie

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego co wyczytalem wynika ze (pierwszy link) jest to HDR sklejony z 3 zdjec. Ciezko Ci bedzie wytlumaczyc ze ten HDR, HDR-em nie jest.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cosnek Zobacz posta
    Z tego co wyczytalem wynika ze (pierwszy link) jest to HDR sklejony z 3 zdjec. Ciezko Ci bedzie wytlumaczyc ze ten HDR, HDR-em nie jest.
    Ale co ma do tego ilość zdjęć z jakich został zrobiony?
    pozdrawiam
    Tomek

  5. #5

    Domyślnie

    To z ilu jest zdjec to oczywiscie informacja dodatkowa.

  6. #6

    Domyślnie

    lol jedynka to też hdr czy się komuś podoba kwestia gustu

  7. #7

    Domyślnie

    Ale w zasadzie co uważasz za "dobry" HDR? Taki, na którym nie widać, że to HDR, o to chodzi? Bo pod tym względem rzeczywiście ten z pierwszego linku jest mocno przerysowany, a dwa pozostałe - nie. Z drugiej strony wnętrza kościołów tak ładnie wyglądają w zasadzie tylko wtedy, gdy są zrobione w HDR, więc można się uprzeć, że na tych dwóch widać, że to HDR

    Może inne pytanie pomocnicze - w czym mamy Ci pomóc w tym wątku?

  8. #8

    Domyślnie

    To pierwsze zdjęcie nie jest całkiem złe, widziałem gorsze. Zwróć uwagę, że na trzecim zdjęciu posadzka też ma nienaturalne duże refleksy. W zasadzie obydwa zdjęcia maja podobny charakter.

  9. #9

    Domyślnie

    Nie wytłumaczysz. Do pewnych wniosków trzeba dojść samemu, a namawianie do swojej racji ma całkowicie odwrotny skutek w wielu przypadkach. HDR to HDR i tyle. Jeden lepszy drugi gorszy, ale to kwestia gustu i nabytego doświadczenia oraz zdobytej wiedzy. Poczekaj jeszcze, może zrozumie

  10. #10

    Domyślnie

    Daj mu do poczytania ten wątek: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=75379
    Amatorszczyzna powered by D40X kit, N35/1.8G, N70-300VR, SB800 i Slik Pro 330 DX

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •