Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie 2xen-el3e czy en-el4a?

    Witam. Mam takie pytanko... Otóż mam w tej chwili oryginalnego MB-D10, 1xEn-el4a i 4 szt. En-el3e, ale nie mam do niego tej podstawki na en-el3e. I teraz się tak zastanawiam, czy lepiej dokupić tę tackę na en-el3e, czy lepiej sprzedać 3 szt. i kupić drugą En-el4a? Jedną En-el3e muszę zostawić do body, ale co będzie miało większy sens. Ile zdjęć można średnio zrobić na trójce, a ile na czwórce?

  2. #2

    Domyślnie

    Mam D3 z en-el4a. Akumulator od nowości ma już ponad rok, wskaźnik zuzycia akumulatora jest na 1 kresce! na pelnej baterii zrobię około 3500 zdjęć.
    Nie wiem jak en-el3 ale moj aktualny akumulator bardzo dobrze się spisuje. WEz pod uwage ze to orginalny a nie jakis zamiennik delty

  3. #3

    Domyślnie

    Zamienników nie biorę pod uwagę.
    Naczytałem się o problemach z nimi i jeśli mam się decydować, to tylko na oryginała.
    Nie wiem tylko, czy nie lepiej dokupić tackę i zostawić En-El3e, skoro mam ich już 4 szt

  4. #4

    Domyślnie

    mysle ze jesli masz taką ilość aku, bezsensem byłoby je zmieniać

  5. #5

    Domyślnie

    To prawda, ale i skoro muszę dokupić tę podstawkę MS-D10EN, zacząłem kalkulować, czy bardziej nie opłaci się ich sprzedać i kupić En-El4a.

  6. #6

    Domyślnie

    mz to kwestia ceny, ile musiałbyś dołożyć do czwórki po sprzedaży trójek? jesli niewiele, to lepiej mieć czwórkę, mniejszy bajzel masz w torbie i nie musisz "co chwilę" przekładać

  7. #7
    Rozmowny Awatar d80
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    413

    Domyślnie

    Ja bym nic nie kombinował.W razie awarii akumulatora pozostaje zapas trójek.
    Czy jeśli nie mam papierocha między dwoma palcami lub w gębie to wyglądam niepoważnie ?

  8. #8

    Domyślnie

    sprzedaj wszystkie en-el3e, na cholere ci jedna w body?
    na pewno na dluzej wystarcza dwie en-el4a. W gratisie masz mniej ladowania, mniej przekladania i martwienia sie o kolejnsoc uzywania 4 sztuk en-el3e

    Cytat Zamieszczone przez d80 Zobacz posta
    Ja bym nic nie kombinował.W razie awarii akumulatora pozostaje zapas trójek.
    jakiej awarii? od ponad 5 lat uzywam zamiennikow roznych marek (phottix, delta - zarowno en-el3e, jak i en-el4a) i nigdy nie bylo najmniejszych problemow z zasilaniem... Nie wspominajac nic o oryginalach

  9. #9

    Domyślnie

    Ja też polecam EN-EL4a. Raz, że aparat dostaje boosta, dwa, że mniej śmieci w torbie i mniej żonglowania akumulatorami. Jedną trójkę bym zostawił, świetnie się sprawdza gdy czwórka się wyładuje a akurat nie ma czasu na zmianę aku, aż 700 zdjęć w zapasie
    D800 || D810
    Samyang 14 F2.8 || Sigma 24-35 F2 || Sigma 85 1.4 A || Tamron 70-200 F2.8 G2
    https://wedd.photo/

  10. #10

    Domyślnie

    Przecież masz 4a i 3e to porównaj sobie ile możesz zrobić zdjęć..
    Wg mnie jak masz ładowarkę do 4a to bym zamieniał.
    How much can you know about yourself if you've never been in a fight?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •