Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Exclamation Bezprzewodowa transmisja danych z aparatu...

    Witam,

    Panowie i Panie. Mam problem. Otóż w swoim zawodzie potrzebuję dość szybko zrzucać zdjęcia od razu z aparatu na serwer agencji. Tak się składa, że będę miał za kilkanaście tygodni kilka zagranicznych wyjazdów gdzie nie będę miał czasu wziąć laptopa i bawić się w kabelki.

    Jako, że jestem posiadaczem dwóch puszek D700 przeglądałem trochę internetu i znalazłem dwa urządzenia, które (na pierwszy rzut oka) będą pasowały do mojego sprzętu.

    Pierwszą rzeczą jaką natrafiłem to karty Eye-fi SDHC z wbudowanym nadajnikiem/odbiornikiem wi-fi. Fajna rzecz i nawet nie taka droga. No więc wypożyczyłem na kilka dni do testów takową kartę oraz adapter CF. Podekscytowany pobiegłem do domu, odpaliłem program, zaprogramowałem kartę, wypakowałem adapter CF II i... ... niemiło się zaskoczyłem Okazało się, że adapter jest 1,5-2 mm za gruby do mojego gniazda pamięci w aparacie. Zastanawiałem się o co chodzi. Przez dwa lata użytkowania aparatu D700 (a wcześniej D300) nie przyszło mi do głowy, że ktoś bezmyślnie zaprojektował puszkę D700 obsługującą tylko karty CF typu I. Ku mojemu większeniu zdziwieniu okazało się, że starszy model aparatu (D200, D300) spokojnie obsługują karty CF typu II. Po włożeniu karty Eye-Fi z adapterem do puszki Nikon D300 byłem nawet zadowolony. Zaznaczone zdjęcia kluczkiem przesyłały się na wcześniej zaprogramowany serwer FTP. Czas reakcji był co prawa różny. Raz zdjecie wpadło po 2 minutach od jego wykonania a raz po 10. Nie wiem od czego to zależy. No, ale mniejsza z tym. Urządzenie działa i mogę je spokojnie polecić. Mimo, iż sam zapewne z niego nie skorzystam (musze mieć coś co pasuje do D700) to testując najsłabszy model tej karty (4gb Share) efekty były zadowalające.

    Teraz druga sprawa. Znalazłem w Internecie transmiter WT-4 przystosowany do pracy z aparatami D3 i D700. Czy ktoś z was testował takie urządzenie w reporterce? Może opiszę co konkretnie mnie interesuje.
    1. Musi być to współpraca bez komputera. Zakładam, że tam gdzie będę będzie dostępna sieć wi-fi.
    2. Musi być to przesył dużej ilości zdjęć (około 300-400) w formacie JPEG (pliki ok. 5 mb) bezpośrednio na serwer FTP agencji.
    3. Czy istnieje możliwość zaprogramowania urządzenia tak, aby zmieniał on nazwy przesyłanych na serwer plików? Np. z "AAA_0456.JPG" na "DowolnyTekst_0456.JPG"?
    4. Na jak długo starcza bateria?
    5. Co jest potrzebne do programowania tego urządzenia? Wystarczy laptop i zainstalowany program w laptopie?
    6. Czy w przypadku udostępnienia z telefonu komórkowego Wifi (802.11n) urządzenie będzie działało? Czytałem, że obsługuje b/g/a)

    Panowie poradźcie. Najchętniej zakupiłbym kartę z wifi, ale nigdzie nie ma adapterów SDHC --> CF typ I
    Może macie inne wynalazki?

    Zaznaczam od razu, że nie mam możliwości tachania ze sobą przez kilka dni do pracy laptopa, aby zrzucać przez niego zdjęcia! Dlatego chciałbym uprzedzić wszystkie odpowiedzi typu - weź laptopa i się nie baw.


    Pozdrawiam serdecznie i dzięki za odpowiedzi.
    Piotrek Wygoda
    --
    Fotoreporter East News Poland | 2 x Nikon D700, Nikon D300, 24-70 f/2.8, 14-24 f/2.8, 70-200 f/2.8, SB-900

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotrek_Wygoda Zobacz posta
    Jako, że jestem posiadaczem dwóch puszek D700 przeglądałem trochę internetu i znalazłem dwa urządzenia, które (na pierwszy rzut oka) będą pasowały do mojego sprzętu.
    Jednak tego parę postów niżej nie znalazłeś
    http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=34518
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •