Close

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39
  1. #1

    Smile Szukasz ciekawego światła – tu znajdziesz podpowiedź, kiedy go szukać!

    Witajcie!

    Wielu z nas często zastanawia się, jak to możliwe, że fotografie wykonane w tym samym miejscu raz
    mają wspaniale barwy i fantastyczne miękkie światło, a inne są równie dobre, ale bez tego zniewalającego nastroju oraz barw.

    Tu większość z nas posłuży się natychmiast znanym terminem złotej godziny.
    To niestety dość krótki moment w trakcie dnia, tuż po wschodzie słońca oraz tuż przez jego zachodem,
    w którym przy sprzyjającym zachmurzeniu lub jego braku na niebie występują najlepsze warunki do fotografowania.

    Jeśli mamy już jakieś doświadczenie w fotografii krajobrazu, ale nie tylko, bo przecież złota godzina to czas, w którym warto fotografować nie tylko pejzaże
    Na swój sposób radzimy sobie, by wiedzieć kiedy owa godzina występuje i w tym czasie idziemy w plener.
    Do wyznaczenia złotej godziny posłużyć się można różnymi narzędziami począwszy od map, kompasów, zegarów wskazujących wschody i zachody słońca, rozmaitymi kalkulatorami, a skończywszy na kamerach internetowych.
    Niestety, jest to w większym lub mniejszym stopniu skomplikowane i uciążliwe, i tu właśnie przechodzę do sedna sprawy

    Ostatnio zlokalizowałem w sieci bardzo użyteczny kalkulator wyliczający czas wystąpienia złotej godzin dla konkretnej szerokości geograficznej/miejscowości. Ale nie tylko ów kalkulator również wskazuje kierunek wschodu, zachodu słońca oraz księżyca - nanosząc je na mapę google
    Dodatkowo wszystko można wydrukować i zapakować do torby fotograficznej mając tabelę zawsze przy sobie.
    Od dawna szukałem takiego bardzo użytecznego programu, udało się znaleźć i koniecznie musiałem się z Wami nim podzielić

    Twilight Calculator

    Obsługa jest trywialna, ale gdyby była taka potrzeba, mogę przygotować opis obsługi kalkulatora.

    Polecam skorzystać z kalkulatora - dodam, że fotografujący krajobraz powinni również zwrócić uwagę na termin Blue Hour bo moim zdaniem właśnie wtedy trzeba być już na miejscu z przygotowanym sprzętem

    Dobrego światła życzę
    Pozdrawiam serdecznie - Michał
    Ostatnio edytowane przez ostrytux ; 15-01-2011 o 12:35
    Zapraszam
    <a href="http://www.michalostrowski.com.pl/" target="_blank">www.michalostrowski.com.pl</a><br>

  2. #2

    Domyślnie

    dobra rzecz - na pewno się przyda - choć fotografem krajobrazowym nie jestem Dzięki

  3. #3

    Domyślnie

    Pięknie podziękował Michale .
    Wspaniała stronka, bardzo, bardzo przyda się .

  4. #4

    Domyślnie

    Ja również podziękował
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  5. #5

    Domyślnie

    Kiedyś korzystałem z tego... chyba działa to tak samo.
    Czymtasem... pozdrawiam bombelkowo

  6. #6

    Domyślnie

    Polecam na system Android (telefon) aplikacje GoldenPic za darmo.

    GoldenPic tells photographers when the lighting will be just right for outdoor photography, and tells hikers, hunters, campers and anglers about important times of day for their activities.
    * Sunrise, sunset, golden and blue hours
    * 5 ways to choose locations
    * Weather
    * Save locations (GPS)
    * Email information
    * Ad Free!

    Follow us on Twitter @GoldenPicApp
    Follow us on Facebook at http://www.facebook.com/GoldenPic

    I'm not normally a religious man, but if you're up there, save me, Superman!
    www.photolink.pl : Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  7. #7

    Domyślnie

    Są jeszcze inne aplikacje nie tylko na telefon.
    Ta też ciekawa : http://stephentrainor.com/2009/03/10...set-calculator
    Najlepszą metodą do zainspirowania odkrywczych myśli, jest zaklejenie koperty.

  8. #8

    Domyślnie

    ... a jakby takie "wynalazki" sprzężyc z prognozą pogody i tabelą pływów?
    Czymtasem... pozdrawiam bombelkowo

  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś ma telefon z systemem Android to poleca program z marketu "Golden Photo".

  10. #10

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •