Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: 2x1 - [Nemeth]

  1. #1

  2. #2

    Domyślnie

    O ja! W takiej serii całość smakuje to znakomicie.
    Trójka jest piękna

    Pozdrawiam! =]

  3. #3

    Domyślnie

    ...znając parametry z pewnego portalu społecznościowego mam pytanie, nr4 robiłeś na dość dużej przesłonie, przy FX powinno dać małą GO a tu jest dość spora jak widać, czy to znaczy że robiłeś kilka strzałów?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam Majchrzak Zobacz posta
    ...znając parametry z pewnego portalu społecznościowego mam pytanie, nr4 robiłeś na dość dużej przesłonie, przy FX powinno dać małą GO a tu jest dość spora jak widać, czy to znaczy że robiłeś kilka strzałów?
    Nie wszyscy mają fb, więc dodam parametry #4: Iso500, 30 sek., f/4.
    Czy to duża przysłona? Dla mnie jest ona wystarczająca w większości wypadków. Aczkolwiek przyznać muszę, że dolna partia klatki w RAW jest poza GO, czego powyżej nie widać bo kadr przycięty jest do 2x1. Innymi słowy nie robiłem kilku strzałów

  5. #5

    Domyślnie

    ...aj! Tak, moja wina, mając na myśli małą przesłonę, podświadomie widziałem tą dużą dziurę na f4 nie wyraziłem się poprawnie.
    Kiedyś miałem okazję popstrykać na pełnej klatce i właściciel poradził mi bym przymykał powyżej f8 nawet do f14 bo może się zdarzyć, że część kadru będzie poza GO,
    dla mnie, przyzwyczajonego do APS-C było to trochę zaskoczeniem.

    Dzięki, pozdrawiam

  6. #6

    Domyślnie

    3, reszta fajna, ale nie tak dobra jak trójeczka na ostatnim ładne światło wraz z długim czasem
    Aparat, jakieś obiektywy i torba używana.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Adam Majchrzak Zobacz posta
    (...)
    Kiedyś miałem okazję popstrykać na pełnej klatce i właściciel poradził mi bym przymykał powyżej f8 nawet do f14 bo może się zdarzyć, że część kadru będzie poza GO,
    dla mnie, przyzwyczajonego do APS-C było to trochę zaskoczeniem.
    (...)
    Nawet na DX warto przymykać, w krajobrazie f/8 w zupełności wystarczy. F/14 wydaje mi się już przesadą, niezależnie od warunków

    Cytat Zamieszczone przez deemes Zobacz posta
    3, reszta fajna, ale nie tak dobra jak trójeczka na ostatnim ładne światło wraz z długim czasem
    W świetle Księżyca zawsze wszystko wychodzi ładniej

  8. #8

    Domyślnie

    Maciek - 4'ka to moja miejscówka !!! Już tęsknię za sopocką plażą....
    Fajne fotki
    K5 + S10-20 + 40/2.8 Ltd + 70/2.4 Ltd + 15/4 Ltd + T70-200/2.8 + Lee Filters
    http://bartekkw.deviantart.com/
    "Dwanaście świetnych fotografii każdego roku to wspaniały plon" Ansel Adams

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •