Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39
  1. #31

    Domyślnie

    Boję się tylko, że ten silnik korzysta z bardzo ogólnikowych izohipsów Google Mapsów, a resztę szczegółów generuje proceduralnie i w tym wypadku mamy problem z oceną co jest prawdziwe, a co wygenerowane. A wyżej przescreenowany Google Earth wygląda rozsądnie.
    Moje zdjęcia
    Na NKP dopiero się aklimatyzuję...

  2. #32

    Domyślnie

    Pobrałem i testuję.

    Kilka uwag już mam:
    - program po wybraniu np. konkretnej daty i godziny ustawia ją OK potem rysuje cienie i tekstury lecz chcąc zmienić czas w oknie dialogowym nie pamięta ustawienia i jest jakieś domyślne któryś tam luty ok 8:00
    - by przejść do konkretnego miejsca najlepiej znać jego dokładne położenie i mieć włączone okienko google (g)

    Niestety mieszkam na płaskich terenach, a z górzystych znam tylko rejon Morskiego Oka. Później sprawdzę dokładne położenie chatki nad Morskim Okiem i tam zerknę tym programem, zrobię screena.
    Nikon D7100 + Nikon D3200 (Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6 ED + Sigma APO 70-300mm f/4-5.6 DG MACRO + Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G ED II)

  3. #33

    Domyślnie

    Moje porównanie na szybko :



    Szczyty się zgadzają, nasłonecznienie też można sobie w miarę zwizualizować... W skrócie - fajne. Będę jednakże próbował się dokopać do ustawień takich, które nie będą generowały za dużo danych, które faktycznie nie istnieją.
    Moje zdjęcia
    Na NKP dopiero się aklimatyzuję...

  4. #34

    Domyślnie

    Faktycznie szczyty niemal identyczne.

    Zrobiłem screen z Morskiego Oka od strony chaty nad stawem.

    Nikon D7100 + Nikon D3200 (Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6 ED + Sigma APO 70-300mm f/4-5.6 DG MACRO + Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G ED II)

  5. #35

  6. #36

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez katatjuta Zobacz posta
    Ktoś gdzieś tu jest?
    O co pytasz?
    Moje zdjęcia
    Na NKP dopiero się aklimatyzuję...

  7. #37

    Domyślnie

    Osobiście korzystam z tego kalkulatora
    http://suncalc.net
    flickr / Rolleicord, Canon

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gibber Zobacz posta
    Osobiście korzystam z tego kalkulatora
    http://suncalc.net
    Suncalc również świetnie się sprawdza

    Na Androida mogę polecić Surveyor - wersja darmowa w zupełności wystarcza, niemniej płatana warta tych 22zł
    Bardzo polecam, do tego meteogramy.pl i można ruszać w plener

    Lite Surveyor
    Surveyor
    Meteogramy
    Zapraszam
    <a href="http://www.michalostrowski.com.pl/" target="_blank">www.michalostrowski.com.pl</a><br>

  9. #39

    Domyślnie

    Ja również używam na telefonie od kilku miesięcy Sunsurveyor Przetestowałem kilkanaście aplikacji ale tylko ta spełnia moje wszystkie (czasami wygórowane) oczekiwania i jest prosta w obsłudze. Nie znalazłem lepszej aplikacji do złotej godziny, wysokości słońca, długości cieni itp. POLECAM.
    A wersję Pro... no cóż.. za darmo mam z chomika
    „Wszyscy mają prawo do szczęścia ale nie wszyscy mają szczęście do prawa."

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •