Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Strona nie komercyjna hobbisty co można??

    Mam pytanie czy moge na własną strone dodać zdjęcia zrobione w muzeum, bo dodałem i teraz już sam nie wiem czy można. Drugie pytanie, mam zamiar sie wybrac na targi motocyklowe i czy moge zdjecia tam zrobione wstawić na stronke i czy mogą na nich być hostessy.
    Ostatnio edytowane przez tunerek ; 12-01-2011 o 00:13
    D300s/A MB-D10/T17-50 2.8/N35 1.8/S50 2.8 MACRO/N80-200 2.8/SB 28/S 530ST i to musi wystarczyć

  2. #2

    Domyślnie

    Widze ze nikt niechce odpowiedziec to proponuje usunąć.
    D300s/A MB-D10/T17-50 2.8/N35 1.8/S50 2.8 MACRO/N80-200 2.8/SB 28/S 530ST i to musi wystarczyć

  3. #3

    Domyślnie

    To zależy od zdjęcia. Nie ma prostej odpowiedzi na takie pytanie. Ogólnie można, ale jeśli celem zdjęcia jest przedstawienie utworu objętego prawami autorskimi to nie można, o ile nie jest to tylko tłem do ilustracji jakiegoś zdarzenia. To nie jest prosty temat, a tym bardziej po tak lakonicznym przedstawieniu sprawy.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  4. #4

    Domyślnie

    No własnie tak czytam i sam niewiem, ok w muzeum wchodząc pytałem sie czy moge robic fotki(widzieli z czym wchodze bo raz mi sie przed koncertem przyczepili o legitymacje prasową) i pozwolili to chyba problemu nie ma. Teraz to drugie jak to będzie wygladać na targach bo tam mogą być ciekawe fotki.
    D300s/A MB-D10/T17-50 2.8/N35 1.8/S50 2.8 MACRO/N80-200 2.8/SB 28/S 530ST i to musi wystarczyć

  5. #5

    Domyślnie

    Oj, potrzebny jest cały wykład z prawa autorskiego, prawa prasowego. Jest taka książka fotografia, a prawo. Poszukaj i przeczytaj.
    D, F, Xmm/xx, Już sam się gubię w tym wszystkim.

  6. #6

    Domyślnie

    Więc tak... co do zasady oczywiście trzeba posiadać zezwolenie na wykorzystanie wizerunku, ale Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2006 r. Nr 90, poz. 631 z późn. zm.) mówi nam, że:

    "Art. 81. 1. Rozpowszechnianie wizerunku wymaga zezwolenia osoby na nim przedstawionej. W braku wyraźnego zastrzeżenia zezwolenie nie jest wymagane, jeżeli osoba ta otrzymała umówioną zapłatę za pozowanie.
    2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku:
    1) osoby powszechnie znanej, jeżeli wizerunek wykonano w związku z pełnieniem przez nią funkcji publicznych, w szczególności politycznych, społecznych, zawodowych,
    2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza."

    Jeśli na zdjęciu jest "jakaś" osoba, ale jest to szczegół całości (wiem, dość śliski termin) to nie trzeba zezwolenia. Jeśli chodzi o targi i pozujące hostessy, wydaje mi się, że tutaj zapłatę za pracę hostess bierze na siebie organizator targów, nie widziałem umowy pomiędzy takim organizatorem a hostessą ale podejrzewam, że jest tam zapis dot. zezwolenia na udzielanie wizerunku.

  7. #7

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać nowego wątku.
    Mam stronę typowo amatorską i czy mogę dać ogłoszenie o fotografii ślubnej. Nie mam działalności gospodarczej.
    http://pawelstrzyzykowski.blogspot.com/
    http://pawelstrzyzykowski.pl
    D300 + Grip, D70s, 35 f/1,8. N 18 - 70 (3,5 - 4,5) , Di 622, akcesoria

  8. #8

    Domyślnie

    na targach można fotografować wszystko i wszystkich i robić ze zdjęciami co tylko ci się podoba.

    Co do hostess, maja zapłacone aby tam być i uśmiechać sie do panów z aparatami też.

    takie jest moje zdania, byłem na niejednych targach zdjęcia wystawiałem na stronach i żyje i w sądzie nie byłem
    Nikon D80/D90/D610 + N24-70 + N80-200 + SB-900
    Kilka moich fotek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •