Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57
  1. #1

    Domyślnie Nowy czy uzywany

    Tak jak w temacie. Jak kupujecie aparaty to bardziej jestescie ku nowemu czy uzywanemu?
    Osobiscie zastanawiam sie nad tym, bo to bedzie moja pierwsza lustrzanka- aktualnie mam hybryde- i nie wiem czy nowy czy uzywany, gdyz kosztowac sie za bardzo nie chce, a tak samo bez gwarancji kupowac mi pierwszy raz nie wypada...
    Jak kupujecie uzywane, to z jaka gwarancja minimum, czy tez moze bez?
    Ostatnio edytowane przez dzelus92 ; 10-01-2011 o 22:35

  2. #2

    Domyślnie

    co nowy to nowy, osobiście jeszcze nie miałem niczego innego niż używki ale jak będę kiedyś kupować coś pokroju d700 dla własnego widzimisię i będzie mnie stać to kupię nówkę jak się nie klepie bezmyślnie tylko kadruje z głową i nie robi reporterki to używane body ze śrubokrętem koło 30k klatek powinno wystarczyc na baaardzo długo
    F50 | D80 | D100
    Krytykując podaj wskazówki żeby inni robili lepsze zdjęcia
    Tesknie za D90/D50 | N 50 1,8 | T 28-75 2.8 | Nissin Di622 | Gripem Nie tesknie za: T 75-300 4-5,6

  3. #3

    Domyślnie

    Zawsze miałem używki D70, D50, K100D Super teraz ponownie mam D50 też używkę z przebiegiem 3400 jak kupowałem miała 1120 zdjęć. Na nowe nie było mnie stać a wolę kupić lepsze szkło.
    Tomek

  4. #4

    Domyślnie

    Zawsze kupuję używany sprzęt i jak na razie nigdy nie wtopiłem... Oczywiście trzeba zachować zdrowy rozsądek, a z treści postu wynika, że nie bardzo wiesz czego Ci potrzeba...Na co zwrócić uwagę... Generalnie sam wiem czego mi potrzeba, to podstawa. Jeżeli na znanym serwisie aukcyjnym to oczywiście zachowaj ograniczone zaufanie. Żadnych super okazji... Tylko od użytkownika z pokaźnym stażem i nienaganną opinią... Jak Nikon to można bez gwarancji Najlepiej wcześniej skontaktować się ze sprzedawcą...jak ognia unikać takich co robią błędy w ortograficzne... to od razu nasuwa skojarzenia z polaczkiem-cwaniaczkiem. W sklepie to jednak trzeba zapłacić dużo więcej, a jak mamy pecha to też mogą być problemy. Wiadomo jaką opinie ma serwis...

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2010
    Miasto
    Gliwice/Zawada Pilicka
    Posty
    85

    Domyślnie

    używany, ja zakupilem swoje d5000 z 11 miesięczną gwarancją o przebiegu 352 klatki co prawda z kitem ale praktycznie za 60% ceny nowego. Sprzęt oczywiście wcześniej sprawdzilem i jest wszystko ok. Więc ja też polecam używke
    D7000 S 17-70 f/2.8-4.5 HSM, N 35 f/1.8, SB-800

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Polkowice
    Posty
    187

    Domyślnie

    Ja także kupuję sprzęt używany- powód prosty(nie stać mnie na nowy), do tej pory miałem D40, D40x, D70 i teraz D80. Także przesiadłem się z hubrydy- FUJII S9600, kup sobie lustro używkę zobaczysz czy to dla Ciebie.
    pozdro
    D200 i kilka klamotów

  7. #7

    Domyślnie

    Czasem lepiej kupić używany sprzęt dobrej jakości od wiarygodnego człowieka (np. ostry, wyselekcjonowany obiektyw), niż kupować w ciemno, przez internet, bez osobistego sprawdzenia. To samo tyczy się body - ja kupiłem przez internet nowe D5000 i okazało się, że puszka ma backfocusa i do tego kilka hotpixeli na dzień dobry. Serwis to naprawił bez problemu, no ale nie była to komfortowa sytuacja. D90 kupiłem używane, też przez internet, ale oglądając wcześniej RAWy z tej puszki, żeby mieć pewność, że wszystko jest ok - i faktycznie, puszka jest bez wad, jedynie ma trochę paprochów na matrycy

    Najlepiej jest albo pomacać sprzęt, albo dokładnie obejrzeć RAWy z puszki. Nie polecam kupowania w ciemno, nawet z renomowanych sklepów.
    to be a rock and not to roll

  8. #8

    Domyślnie

    Miałem D50, D70s i teraz D90, wszystkie używane i kupione z minimalnym przebiegiem W dodatku D50 i D70s sprzedałem z zarobkiem W d70s musiałem tylko wyczyścić matryce (30zł).
    D90, [s]N 35 1.8, N 50 1.8, N 18-105, Metz 50

  9. #9

    Domyślnie

    Jak uzywke to na forumowej gieldzie Kupowalem D90 ze szklami dla szwagra i jest mega zadowolony, wszystko tak jak w opisie i w dodatku wszystko uczciwie i w milej atmoswerze

  10. #10

    Domyślnie

    Cały mój sprzęt foto, w sumie 2 body, 3 szkiełka i lampę kupiłem tu u nas na giełdzie forumowej Zawsze sucho, zawsze czysto, zawsze pewniej
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •