Close

Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 235
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pastwisko Zobacz posta
    znam wiele osób które robią tylko takimi aparatami, więc to nie było dla mnie wcale takie dziwne
    Tylko, że mnie w tym konkretnym przypadku chodziło o niewystarczającą jakoś z fotolabu, który nazywa się "prolab".
    Wiem, że od sprzętu też wiele zależy i się z tym w zupełności zgadzam ale jednocześnie myślę, że dałoby się nawet ten negatyw z dziewięcioklatkowca zeskanować (a może nawet i wywołać) lepiej i do tego sprowadza się wszystko co do tej pory napisałam.
    Pojawiam się i znikam...

  2. #22

    Domyślnie

    Może tak trochę dla równowagi.Procesy C-41 i E-6 to procesy typowo maszynowe stworzone po to aby w maksymalnym stopniu przyspieszyć obróbkę materiałów foto.Sterowane elektronicznie,z powtarzalnością do dziesiątek sekund i stopni nie pozostawiają marginesu na błędy czasowe lub temperaturowe.Oczywiście da się wywołać film w sposób jak przedstawił kolega,nic nowego ,taki sposób był opisany chyba gdzieś w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych w jednym z numerów"Foto"Pytanie tylko co z powtarzalnością.Chemia się starzeje i zużywa ,przed każdym nowym wołaniem trzeba by wywołać pasek kontrolny i chociaż optyczne ocenić, już nie mówiąc o pomiarze densytometrem.Pomyłki rzędu 0,5 st. C i kilkunasty sekund to już znaczące odchyłki w stopniu wywołania filmu,a chodzi nam o to aby uzyskać efekt lepszy od labu gdzie chemia regenerowana jest w nieskończoność lub prowadzone są kombinacje z temperatura lub czasem wołania.Dla tych wszystkich,których wciągnie magia chemii w kolorze, polecam dostępne od czasu do czasu na All... procesory Jobo,które doskonale eliminują większość popełnianych błędów.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kazzi Zobacz posta
    a chodzi nam o to aby uzyskać efekt lepszy od labu gdzie chemia regenerowana jest w nieskończoność lub prowadzone są kombinacje z temperatura lub czasem wołania
    a Ty tak poważnie, czy tylko dla wicu?
    Tak jak piszesz, to było może 10, no 5 lat temu. Teraz, to w ramach oszczędności chemia regenerowana jest w nieskończoność. A obróbka leci przeważnie z automatu. Jeżeli ktoś się jeszcze chemią zajmuje. Wystarczy zobaczyć, kto jeszcze wywołuje slajdy.

  4. #24

    Domyślnie

    napisałem na samym początku że ameryki nie odkrywam i nie twierdzę też ze jest to lepsze i efektywniejsze od labu.

    jak szukałem informacji na temat ręcznego wołania to spotykałem się z dwoma rodzajami opinii. pierwsza pochodziła od osób które na 99% nigdy tego nie robiły, twierdziły ze to trudne, skomplikowane, ze tolerancja jest bardzo mała, czasy wymagające. drugi rodzaj opinii pochodził od osób które to robią i wg nich to prosty proces, a wyniki są powtarzalne. ja na szczęście zawierzyłem tej drugiej i póki co nie żałuję. efekty są w pierwszym poscie pod postacią zdjęć.


    poza tym zeby sie zagapić o kilkanascie sekund to trzeba chyba serial przy wołaniu oglądać
    a krytyczny czasowo i temperaturowo jest tylko pierwszy proces i trwa tylko 3:15-3:30, ale jak widać dałem radę i z czasem i z temperaturą.


    równie dobrze można by zostawić robienie aparatów fachowcom i wywalić wszystkie pinhole..
    Ostatnio edytowane przez pastwisko ; 31-12-2010 o 01:26
    Völkchlor

  5. #25

    Domyślnie

    Ksiażeczka dołączona do zestawu Tetenala podaje czas 38 stopni a drogie Pastwisko podaje 39 stopni, jak powinno być w rzeczywistości?
    Canon

  6. #26

    Domyślnie

    Prawdopodobnie jest tak, że proces przebiega w temp 38 C a chemię podgrzewasz do 39 C bo po wlaniu do zimnego koreksu jej temp spada. Tak przynajmniej robiłem jak wywoływałem slajdy w procesie E-6 i tyczyło to się tylko pierwszego wywoływacza. Reszta chemii szła w temp zgodnej z procesem.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tilt Zobacz posta
    Ksiażeczka dołączona do zestawu Tetenala podaje czas 38 stopni a drogie Pastwisko podaje 39 stopni, jak powinno być w rzeczywistości?
    Tak jak w ksiązeczce czyli 38°C, ale jako że sobie chemie podgrzewasz gdzie indziej i musisz przelać do koreksu, to ten 1°C jest poprawką na spadek tempreratury przy przelewaniu chemii.
    Völkchlor

  8. #28

    Domyślnie

    Gdzie mogę zakupić ten tetenal i pozostałą chemię potrzebną do wołania, bo na allegro tylko jedną aukcję znalazłem, albo źle patrzę.
    Trochę tego...trochę tamtego...

  9. #29

  10. #30

    Domyślnie

    ja kupuje w tych sklepach, ale sa inne:

    http://fotonegatyw.com.pl/pl/
    http://www.czarno-biale.pl/sklep/
    Völkchlor

Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •