Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Dandelion

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez puch24 Zobacz posta
    (...) Już prędzej kupię go żeby go wykorzystać np. z mieszkiem do makro.
    Jak dobrze wyliczysz światło dla zestawu obiektyw - mieszek, i nie będziesz mieszkiem jeździł w tę i we w tę, to OK
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ad2122 Zobacz posta
    Seria DXXXX (ale i zapewne również DXX) ma potwierdzenie ostrości z manualami. Tak jak napisął JacekCz: Dandelion w nikonie daje pomiar światła.
    To nie dokońca prawda d3100 z pewnąścią nie mierzy światła w z obiektywami AI, więc to małe ustrojstwo może się bardzo przydać, niektóre szkiełka z lat 80'tych to prawdziwe cudeńka.

  3. #13

    Domyślnie

    dodam jeszcze że ostrości w AI korpus D3100 też nie sygnalizuje

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adampx Zobacz posta
    dodam jeszcze że ostrości w AI korpus D3100 też nie sygnalizuje
    Jesteś pewien ?
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  5. #15

    Domyślnie

    rak mam 3100 i nikona 75-300 ai-s nie mierzy światła i mie ostrzy trzeba założyć dandelion szkoda że mocuje się go na stałe i nie można dołączać do adapterów.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adampx Zobacz posta
    rak mam 3100 i nikona 75-300 ai-s nie mierzy światła i mie ostrzy trzeba założyć dandelion szkoda że mocuje się go na stałe i nie można dołączać do adapterów.
    Poszukaj na Forum: było o tym, że facet na stałe go zamontował w aparacie w środku a tylko wyłącznikiem na obudowie go włączał, gdy był mu potrzebny.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #17

    Domyślnie

    chodzi mi oto że do każdego starszego szkiełka czy adaptera trzeba dodawać dandelion to trochę drogo z drugiej strony stare obiektywy potrafią zaskakiwać wysoką jakością zdjęć, może kupię jeden, na pełnym manualu też się da robić zdjecia no i satysfakcja z udanych ujęć też większa.

  8. #18

    Domyślnie

    dobrze by było tylko trudno znależć, szukałem postów na różnych forach i nie trafiłem na opis takiego rozwiązania a naprawdę jest ciekawe.

  9. #19

    Domyślnie

    Ale po co sie męczyć bez pomiaru światła. Niby na cyfrze, dzięki histogramowi, to nie jest takie trudne, ale po co sobie utrudniać życie ? (tak miałem z Kironem 80-200 na D80)

    Pzdr.

    Edit: Masz tutaj: http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=136898&page=4
    Ostatnio edytowane przez wasilewk ; 26-03-2011 o 21:33
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adampx Zobacz posta
    rak mam 3100 i nikona 75-300 ai-s nie mierzy światła i mie ostrzy trzeba założyć dandelion szkoda że mocuje się go na stałe i nie można dołączać do adapterów.
    Kolego, możesz zapytać, ale po polsku?

    Cytat Zamieszczone przez adampx Zobacz posta
    niektóre szkiełka z lat 80'tych to prawdziwe cudeńka.
    NIEKTÓRE.

    natomiast poglądy religijne, że wiele szkiełek, lub wszystkie, jest mocno naciągane. Ale z religią nie pogada.

    Z moich kilku, zaledwie jeden może jest wart emocjonowania się i ponoszenia kosztów. Nawiasem mówiąc to adaptall, więc ekonomia kosztów byłaby dość miła.
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 26-03-2011 o 23:28
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •