Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie czy warto wydać

    880 PLN za N. AF MICRO 105mm 1.2.8 D . Szukam czegoś do makro za niej niż 1800. Posiadam od niedawna d90, ale pojęcia nie mam jakie są ceny używek. Wiem,że w/w nie ma VR , ale wychodzi o niebo taniej od 105 VR. Czy to robi wielką różnicę? Pytam, bo do tej pory miałam aparat ze stabilizacją w body- więc czego bym nie podpięła było dobrze.. Statyw nie zawsze dźwigam, a d90 jest jak dla mnie dość ciężki.. Będę wdzięczna za porady.

    Ups - dostrzegłam teraz ,że ten dział obejmuje ob. do 75mm - przepraszam, jestem nowa i nie wiem jak to przenieść, a nie chcę dublować.
    Ostatnio edytowane przez Gamegirl ; 27-12-2010 o 12:22 Powód: nie ten dział

  2. #2

    Domyślnie

    za 880 to ja bym brał
    Mamiya + Sony

  3. #3

    Domyślnie

    Mam 105/2.8 VR i jest to rewelacyjne szkło (ale też rewelacyjnie drogie) - o tym już wiesz. Czytałem, że wersja 2.8D jest porównywalna pod względem optycznym, więc kupić możesz, jednak wydaje mi się, że cena jest dziwnie niska (znalazłem takie szkła w cenach ok. 1500zł, Ty podajesz połowę tej ceny). Jeśli jednak obiektyw jest sprawny (i to sprawdzisz), to wydaje mi się, że będzie ok. Tak naprawdę VR w nowszej wersji w makro się nie przydaje (co najwyżej do portretów robionych "z ręki" )

  4. #4

    Domyślnie

    W tej cenie to chyba manualne 105-tki chodzą
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  5. #5

    Domyślnie

    kh292... - dzięki!

    kkokosz- no, o to chodzi,że go nie mam jak sprawdzić, mam tylko obietnicę sprzedającego (którego nie znam),że sprawny i chodzi..

  6. #6

    Domyślnie

    Osobiście w podobnej cenie to spotkałem się tylko z manualnym Micro-Nikkorem 105/4, nigdy f/2,8. Jeśli nie ma możliwości obejrzenia, to ja bym sobie odpuścił
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  7. #7

    Domyślnie

    Spokojnie. Piszesz pewnie o tym z alleg.... pytałem o to szkło sprzedającego, obiektyw jest trochę porysowany ale poza tym wygląda ok. Ja chciałem nawet podjechać go sobie obejrzeć, ale przypomniałem sobie jak denerwował mnie wysuwający się tubus...i postanowiłem dozbierać do 105VR lub sigmy 150. Natomiast jeżeli chodzi o samą jakość optyczną to ten stary nikkorek jest rewelacyjny!! O nowym VR czasami czyta się o sporej aberracji, w przypadku 105d nigdzie tego nie wyczytałem,a szkło jest naprawdę rewelacyjnie ostre!

  8. #8

    Domyślnie

    Do 1500pln to masz spory wybór w szkłach makro. Tamron 90 (bardzo fajne szkło - miałem), tokina 100, nikkor 60 (posiadam obecnie). Wszystkie oczywiście światełko 2,8 wszystkie z AF, który może w makro zazwyczaj się nie przydaje ale do portretu jest już jak najbardziej ok.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  9. #9

    Domyślnie

    zółto -czarny - w ogóle to pewnie obejrzeć można, tylko mi się nie uśmiecha wyjazd do W-wy, bo to czas i dodatkowe koszty..

    nickt - no o tym. Aczkolwiek jest jeszcze jednen- nawet taniej.. generalnie to mi te wystające tubusy nie przeszkadzają. Czy on rzeczywiście jest manualny czy ma automatykę (mam body z silnikiem)?

    badol - zwróciłam uwagę na w/w ze wzgl. na cenę..

  10. #10

    Domyślnie

    moim zdaniem nawet jak Ci nie przypasuje ten obiektyw, to spokojnie go sprzedasz w maju za ~900-1200 - więc chyba sie opłaca
    Naucz się czytać

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •