Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25
  1. #1

    Domyślnie Modernizacja kompa

    W tej chwili pracuję na zestawie:
    -procek - Core 2 Duo E6550 @ 3,2 GHz
    -płyta - Abit IP35-E
    -pamięć - 4 GB DDR2 A-DATA
    -porządny zasilacz 550W
    -grafika - radeon
    -dysk - jako główny Seagate 500GB (seria z jednym talerzem)

    Ogólnie nie narzekam na prędkość zestawu, ale gdyby coś udało się tanio podmienić
    Doradźcie proszę:
    1. Wymienić płytę na obsługującą RAID, dorzucić drugi taki sam dysk Seagate'a i postawić RAID 0
    2. Kupić dysk SSD na system i główne programy

    Cenowo wygląda to mniej więcej tak:
    1. Porządna płyta (200-300zł), dysk (140zł) - łącznie ok. 400zł
    2. Dysk SSD - no właśnie
    Wystarczy mi 60GB. Ale rozmawiałem ze znajomym informatykiem i mówił, że jeszcze za wcześnie na dyski SSD.

    Warto inwestować w ten sprzęt, czy już wymieniać na jakiś i5?

  2. #2

    Domyślnie

    Dokładnie taki chciałbym mieć ! Męczę się z Asusem Commando, Intelem 2x3,2GHz, 4G - widać tylko 3 - a najważniejsze, że nawet na Irfanie strasznie muli...
    Na Twoim miejscu jeszcze bym zaczekał.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    Dysk to jedyne waskie gardlo obecnie, wymiana na SSD pomoze o ile twoja praca nie polega na notorycznym zapisywaniu duzej liczby malych pliczkow
    Marcin "emgieb" Brzozowski
    Jest: kupa klamotow
    Moje fotki: TrekLens

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez emgieb Zobacz posta
    Dysk to jedyne waskie gardlo obecnie, wymiana na SSD pomoze o ile twoja praca nie polega na notorycznym zapisywaniu duzej liczby malych pliczkow
    chyba na tym polega praca na RAWach w LR

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    , 4G - widać tylko 3
    Zmien system na 64 bitowy i bedziesz mial cale 4GB pamieci widoczne
    Pozdrawiam

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2008
    Miasto
    Opolszczyzna
    Posty
    44

    Domyślnie

    Daruj sobie RAID 0 jeśli masz zamiar przechowywać na tym jakieś dane na których Ci zależy. Dość często to powtarzam i niestety wiele razy musiałem powiedzieć "A nie mówiłem?".

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wolf_13 Zobacz posta
    Daruj sobie RAID 0 jeśli masz zamiar przechowywać na tym jakieś dane na których Ci zależy. Dość często to powtarzam i niestety wiele razy musiałem powiedzieć "A nie mówiłem?".
    Dokladnie kilka dni temu postawilem RAID 0 na dwoch 500gb seagatea i powiem Tobie, ze roznicy wielkiej nie widzialem, bylo odrobine szybciej,, ale tylko odrobine, wrocilem do normalne konfiguracji bo jakos pewniej sie czuje
    Znajomy pracuje na 60GB SSD i tam juz widac wyraznie poprawe, Windows 7 po slynnym kwiatku pokazuje ekran z napisem zapraszamy i za kilka sekund masz gotowy do pracy system, doslownie kilka sekund.....rewelacja i w to bym szedl

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar SzMuD
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Rumia /k. Gdyni
    Posty
    156

    Domyślnie

    Jakis czas temu mialem E6750 @ 3,6GHz + MSI P35 FIR, tanio od kumpla kupilem Q6600( teeraz chyba @3.2GHz)+ ta sama płyta,a E6750 poszedl do ludzi. W LR podczas eksportu widoczna roznica.

    Jezeli niechcesz zmieniac proca na q6600(najekonomiczniej cena/do tego co oferuje) to poszedl bym w dysk SSD
    Coolpix 4500 / D7100 + N17-55 + N35 + N55-200VR + SB-700

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SzMuD Zobacz posta
    kupilem Q6600( teeraz chyba @3.2GHz)+
    Te procesory podobno bardzo się grzały ... więc na cichy komputer (wentylator do 800RPM przy max obciążeniu na CPU) chyba nie ma co liczyć przy tym modelu.

  10. #10

    Domyślnie

    a jeśli SSD to jaki? OCZ? A-DATA?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •