Witam.
Zajmuję się spottingiem również na wysokościach przelotowych. Wielu ludzi, którzy się z tym bratają używają lunet i teleskopów, jednak nie stać mnie na nie. Używam zestawu D3000 + Sigma 70-300 APO i zastanawiam się nad kupnem konwertera, który pozwoliłby na zwiększenie ogniskowej, a co za tym idzie na wyraźniejsze zdjęcia, pozwalające bez problemu rozpoznać typ, malowanie, czy nawet rejestrację samolotu.
Pytanie tylko, czy zastosowanie takich konwerterów nie wpłynie na jakość zdjęcia tak bardzo, by stały się one nie do użytku. Moje szkiełko z założenia jest dość ekonomiczne, i nie gwarantuje mega ostrości zwłaszcza przy górnych wartościach powiększenia.
Pozdrawiam, i proszę o odpowiedź.
Szukaj



Odpowiedz z cytatem
Skontaktuj się z nami