Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Szybka pomoc

  1. #1

    Domyślnie Szybka pomoc

    Witam wszystkich
    Pilna sprawa, dostałem polecenie żeby wybrać aparacik kompaktowy, który będzie używany do celów służbowych. Jestem strażakiem i aparat ma być wykorzystywany do robienia zdjęć w czasie wyjazdów do akcji, zdarzeń itp. Ponieważ sprzęt będzie używało wiele różnych osób często nie mających żadnego doświadczenia z fotografią sprzęt musi być naprawdę typu - naciśnij i masz zdjęcie. Niestety dochodzą jeszcze wymagania związane z częstymi wyjazdami nocnymi no i oczywiście koszty. Komendant przeznaczył na zakup ok. 700 zł.
    Przeglądałem oferty i mam kilka typów niestety z żadnym nie miałem styczności. Może ktoś ma jakieś doświadczenia i coś podpowie.
    Moje typy:
    1. Fuji S 1800 lub S2500
    2. Canon Sx 120/130
    3. Olympus Sp 600
    4. Nikon L110
    Kolejność przypadkowa.
    Ktoś robił foty lub ma coś z tego sprzętu - proszę o opinie.
    Pozdr

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2007
    Miasto
    Białystok
    Posty
    133

    Domyślnie

    Po pierwsze w dzień każdy egzamin o ile trafi z ostrością.
    W nocy gorzej i tu ograniczenie max to jest iso 400-800 z kompakta najtańsze lustro powinno dać na iso 800 taki jak kompakt na iso 200-400 (z czegoś delikatnie lepszego nawet iso 3200 wyciągniesz używalne a to już spora różnica).
    Plus coś jasnego ale stałego. Awaryjne masz wbudowaną znacznie większą lampę. A jak i to mało to masz gorącą stopkę.

    Najlepiej przemawia praktyka weź kompakta i weź lustro umów się przełożonym i mu pokaż różnice co daje iso 800 z mydelniczki a co iso 3200 z lustra.
    Do tego pokaż różnice w lampach.

    Jak dla mnie to jest kwestia co na tych zdjęciach ma być "WIDAĆ" a co ma czarne czyli nie widać.

    W skrócie: dobre iso, jasny obiektyw, mocna lampa. Lepiej poczekać rok niż kupić sprzęt który będzie mało użyteczny w akcji gdy już jest ciemnica.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fendero Zobacz posta
    Niestety dochodzą jeszcze wymagania związane z częstymi wyjazdami nocnymi no i oczywiście koszty. Komendant przeznaczył na zakup ok. 700 zł.
    Jeśli to mają być zdjęcia bez lampy gdzie widać cokolwiek innego niż czarne+pomarańczowe od ognia to kompakty do 700 zł nie dadzą rady - tu np. samsung ex1 pewnie by przypasował, ale to 2x cena. Jeśli z lampą to zobaczyć, który z branych pod uwagę ma najmocniejszą i brać tego.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •