Cytat Zamieszczone przez mori Zobacz posta
1) W jaki sposób, w terenie, zasila się montaż? Czy one mają jakieś wbudowane akumulatory czy trzeba przytachać z sobą jakieś własne źródło prądu? A jeśli tak to jakie?
Zasilacz lub akumulator samochodowy - montaż jest zasilany prądem 12V. W zestawie jest kabel z wtyczką do zapalniczki, ale byłbym ostrożny z podłączaniem do auta. Możesz dzwonić po znajomych co by cię zabrali z pola
Ja działam w miejscach, gdzie jest 220V i mam zasilacz (musi dawać prąd większy niż 1A, gdy jest mniej montaż lubi się zawieszać)

Cytat Zamieszczone przez mori Zobacz posta
2) Czy montaż HEQ-5 warto mieć w wersji z pełnym SynScan-em czy też, skoro i tak będę go podłączał do kompa i z niego sterował, to wystarczy mieć prostszego SynTrec-a?
Zasada przy astro - czym mniej kabelków tym lepiej (nic się nie ciągnie (w zimie kable są sztywne i może to prowadzić do problemów z prowadzeniem) czy nie boisz się o kolejny kabelek (naprawiaj coś w terenie...)). Pilot SynScan właśnie to umożliwi. Ja steruję montaż tylko z pilota. Uważam, że warto od razu dołożyć do wersji SynScan. Co nie zmienia faktu, że i z prostszym rozwiązaniem można działać.