Close

Strona 40 z 42 PierwszyPierwszy ... 303839404142 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 418
  1. #391

    Domyślnie

    Gratuluję fot i zdobycia medalu na tej Olimpiadzie
    D7200+D90+N10-24+N18-105VR+N70-300VR+S17-50+S50-150+N35+N85+N105+J135+T200, SB800 i parę drobiazgów

  2. #392

    Domyślnie

    Pięknie dziękuję za uznanie. Wyjazd na Olimpiadę był dużym przeżyciem, zapoznałem wiele ciekawych osób, zwiedziłem wspaniałe zakątki świata. Oczywiście medal też się liczy, miło jest od czasu do czasu potrzymać go w ręku .
    Dzięki sukcesom mogłem wybierać studia, dostawałem się poza rekrutacją.

    Pozdrawiam
    Tomek
    Tomek D7100/N18-200VR/SB400/
    HEQ5/ TSAPO65Q/ Atik 314e mono/ SW 250/1200 /Hyperion 13 mm.

  3. #393

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie wrzucać takie linki. Chyba tu będzie najlepiej.

    W najbliższych dniach będzie można sfotografować wszystkie planety naszego układu słonecznego widoczne gołym okiem. Na jednym zdjęciu!
    Krótki poradnik jak to zrobić: http://nightscapes.pl/blog/5-planet-...rannym-niebie/

    Tak to wyglądało w zeszłym miesiącu.

  4. #394

    Domyślnie

    Świetny wątek, mam tylko jedną sprawę...

    pisze, że:

    "Pozytywnym elementem w tym wszystkim jest to, że nie musimy od razu kupować drogiego, dużego teleskopu. Ja swoją przygodę zaczynałem z obiektywem Nikkor 105/2.8 oraz Sigmą 70-300 APO. Tak, ogniskowe z tego zakresu pozwalają dostrzec już bardzo dużo. Bo problemem jest to, że te obiekty są dość ciemne, a nie, że są małe (przy 300mm galaktyka Andromedy zajmuje dość dużą część kadru!)".

    czy mogłbyś podesłać zdjęcie galaktyki Andromedy zrobionej przy pomocy tej Sigmy 70-300?? Na moim 70-300 Jowisz zajmuje sporą część kadru (kilkadziesiąt/set pikseli) i to jest maks, dlatego trudno mi jest sobie wyobrazić żeby szkło 70-300 na maks ogniskowej pokazało tę galaktykę zajmująca dużą część kadru. Chyba że coś źle robię, co jest jak najbardziej możliwe

  5. #395

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Radek_ Zobacz posta
    Świetny wątek, mam tylko jedną sprawę...

    pisze, że:

    "Pozytywnym elementem w tym wszystkim jest to, że nie musimy od razu kupować drogiego, dużego teleskopu. Ja swoją przygodę zaczynałem z obiektywem Nikkor 105/2.8 oraz Sigmą 70-300 APO. Tak, ogniskowe z tego zakresu pozwalają dostrzec już bardzo dużo. Bo problemem jest to, że te obiekty są dość ciemne, a nie, że są małe (przy 300mm galaktyka Andromedy zajmuje dość dużą część kadru!)".

    czy mogłbyś podesłać zdjęcie galaktyki Andromedy zrobionej przy pomocy tej Sigmy 70-300?? Na moim 70-300 Jowisz zajmuje sporą część kadru (kilkadziesiąt/set pikseli) i to jest maks, dlatego trudno mi jest sobie wyobrazić żeby szkło 70-300 na maks ogniskowej pokazało tę galaktykę zajmująca dużą część kadru. Chyba że coś źle robię, co jest jak najbardziej możliwe
    Chodzi o wielkość kątową obu obiektów. Jowisz jest malutki w stosunku do Andromedy. Ta druga ma rozmiar zbliżony do Księżyca w pełni. Nie widać tego bo jest stosunkowo ciemna. Porównaj teraz wielkość Księżyca i Jowisza.

  6. #396

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    Chodzi o wielkość kątową obu obiektów. Jowisz jest malutki w stosunku do Andromedy. Ta druga ma rozmiar zbliżony do Księżyca w pełni. Nie widać tego bo jest stosunkowo ciemna. Porównaj teraz wielkość Księżyca i Jowisza.
    nie no wiem, chciałem tylko uzyskać podpowiedź jak strzelić taką fotę Andromedy optyką 70-300. Z jednego ujęcia żeby wyszło

  7. #397

    Domyślnie

    Trzeba mieć montaż paralaktyczny aby móc naświetlać dłuższe czasy. Trzeba zrobić dużo takich zdjęć a następnie je odpowiednio poskładać i obrobić.

  8. #398

    Domyślnie

    OK, rozumiem.

  9. #399

    Domyślnie

    Pobudzamy wątek?

    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    Chodzi o wielkość kątową obu obiektów. Jowisz jest malutki w stosunku do Andromedy. Ta druga ma rozmiar zbliżony do Księżyca w pełni. Nie widać tego bo jest stosunkowo ciemna. Porównaj teraz wielkość Księżyca i Jowisza.
    Konkretnie - jak 6 księżyców w pełni. Księżyc to 30 sekund łuku (pół stopnia), M31 to ok. 170 sekund łuku.

    Cytat Zamieszczone przez loki_p Zobacz posta
    Trzeba mieć montaż paralaktyczny aby móc naświetlać dłuższe czasy. Trzeba zrobić dużo takich zdjęć a następnie je odpowiednio poskładać i obrobić.
    Czasem wystarczy jedno zdjęcie. Zależy, w jakich warunkach i czym zrobione. Choć oczywiście najczęściej robi się chociaż kilka. Poniżej złożone z 4 klatek, każdy kanał (LRGB) po 300 sekund.

    Cytat Zamieszczone przez Radek_ Zobacz posta
    dlatego trudno mi jest sobie wyobrazić żeby szkło 70-300 na maks ogniskowej pokazało tę galaktykę zajmująca dużą część kadru. Chyba że coś źle robię, co jest jak najbardziej możliwe
    Poniżej masz M31 na ogniskowej 530 mm na pełnej klatce, z leciutkim przykadrowaniem. 300 mm na DX będzie nieco szerzej, ale będzie widać M31 jak na dłoni. Ją zresztą widać całkiem wyraźnie nawet na szerokokątnych ujęciach, choć wtedy oczywiście jest tylko drobnym elementem kadru.
    (kliknij w zdjęcie po oryginalną rozdzielczość lub ręcznie wklej sobie link http://i.imgur.com/VOAri7h.jpg)

    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

  10. #400

    Domyślnie

    Ktoś jeszcze bawi się w astro? mam parę pytań początkującego/laika

    D750/d700+ tokina 16-28/2.8 + 85/1.8g + sigma 50/1.4 hsm ex+ Genesis Stroboss 58n

Strona 40 z 42 PierwszyPierwszy ... 303839404142 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •