Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Listek + prośba o porady techniczne

    Witam. Może to błąd pierwszego posta na forum rozpoczynać od wlepiania swoich wypocin ale od czegoś trzeba zacząć.
    Od pewnego czasu jestem dumnym posiadaczem D90-tki i pstrykam co popadnie. Ostatnio zainteresowałem się techniką makro + HDR. Chciał bym się zwrócić do was z prośbą o porady natury technicznej na podstawie poniższego zdjęcia czyli co jest nie tak. Jedyne co mam na swoje usprawiedliwienie to to, że podobno nie do końca u mnie działa rozpoznawanie barw . (Tiaaa.. wiem.. fotografia u daltonisty to dziwne hobby ). I nie bijcie za mocno.

  2. #2

    Domyślnie

    heh, wbrew pozorom, mi się podoba, jest proste, kolorowe i z fajną śnieżną koroną. Może trochę za mocno w prawej, górnej części śniegu bije po oczach, ale pomijając to, to jestem na tak

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli rzeczywiście nie rozróżniasz kolorów to rób BW.Albo konsultanta jakiegoś weź.Tu przesaturowane,przez to śnieg za mocno zabarwił się na niebiesko.
    A new shit has come to light...

  4. #4

    Domyślnie

    Nie tak do końca kolorów. Bardziej chodzi o subtelne odcienie. Listek jest zielony, ma lekkie czerwone przebarwienia a i śnieg ma faktycznie lekko niebieskawe zabarwienie. Znaczy widzę to . Ale faktycznie przegiąłem z saturacją. Musze się chyba tego wystrzegać. Jakieś inne sugestie?
    Ostatnio edytowane przez Shafa ; 07-12-2010 o 23:14

  5. #5

    Domyślnie

    To nie jesteś żaden daltonista.Może masz słaby monitor?
    A new shit has come to light...

  6. #6

    Domyślnie

    Bo ja wiem. Powyższe zdjęcie wyświetlałem na kilku już monitorach (i jednym telefonie) i jak dla mnie to są wyświetlane identycznie. Ten daltonizm to mi diagnozują (wmawiają?) lekarze co jednak wcale nie przeszkadza mi rozpoznawać kolorów ani skutecznie doradzić żonie "A na cholerę Ci taki amarantowy sweterek?"

    A co powiecie o takiej fotce? Są jakieś błędy w sztuce? :

    1. Kaczka Krzyżówka (Anas platyrhynchos)

  7. #7

    Domyślnie

    Kaczka... błędy w sztuce, po pierwsze zdjęcie kaczki to nie sztuka, a co za tym idzie resztę powinieneś sobie sam dopowiedzieć ... Staraj się fotografować ciekawsze tematy, nie powiem, że nie dało by się zrobić artystycznego zdjęcia kaczki, bo dało by się, no ale, sam wiesz
    Moja prywatna strona: http://shox.pl

  8. #8

    Domyślnie

    Aj waj. Kaczka jaka jest każdy widzi. Taką mam korbę by dla samego siebie zrobić kolekcję wszystkich ptaków występujących w Polsce. Artyzmem akurat w tym przypadku się nie przejmuję. A tak odnośnie kolorów, ekspozycji i innych takich to OK?
    D90/ Cztery słoiki typu Nikkor/ Dużo dobrych chęci/Amator jak się patrzy...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •