Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie problem z nikkorem 80-200(pompka)

    niedawno nabylem to szklo i po pierwszych testach zauwazylem,ze nie ostrzy w punkt(probowalem tez na statywie). Uzywam go z nikonem D300. Ktos moze wie dlaczego tak jest i czy da sie temu jakos zaradzic? Za wszelka pomoc z gory bardzo dziekuje. pozdrawiam
    www.facebook.com/marcinkesekfotografia/
    Nikon D700 + zakres ogniskowych od 14-400 + sb900 i sb910 + manfrotto + kilka szkieł pod M42 i dodatki

  2. #2

    Domyślnie

    może wrzucisz przykładowe zdjęcia ? Najlepiej w pełnym rozmiarze

  3. #3

    Domyślnie

    a w jaki sposob sie tu wrzuca zdjecia? bo az tak czesto tu nie zagladam,a kiedys mialem z tym problem..
    www.facebook.com/marcinkesekfotografia/
    Nikon D700 + zakres ogniskowych od 14-400 + sb900 i sb910 + manfrotto + kilka szkieł pod M42 i dodatki

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markes1987 Zobacz posta
    a w jaki sposob sie tu wrzuca zdjecia? bo az tak czesto tu nie zagladam,a kiedys mialem z tym problem..
    najlepiej jak spakujesz zdjęcia prosto z puszki w archiwum ZIP i wrzucisz na serwis typu www.megaupload.com/

  5. #5

    Domyślnie

    a tak z ciekawosci spytam. co mi da wrzucenie zdjecia? jak ostrze w jakis punkt to ostrosc ucieka za obiekt,ktory wczesniej kadrowalem i to dobre kilkanascie cm. za punkt.
    www.facebook.com/marcinkesekfotografia/
    Nikon D700 + zakres ogniskowych od 14-400 + sb900 i sb910 + manfrotto + kilka szkieł pod M42 i dodatki

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez markes1987 Zobacz posta
    a tak z ciekawosci spytam. co mi da wrzucenie zdjecia? jak ostrze w jakis punkt to ostrosc ucieka za obiekt,ktory wczesniej kadrowalem i to dobre kilkanascie cm. za punkt.
    jaki masz ustawiony tryb autofokusa ?
    który punkt ostrości masz ustawiony ?
    czy korekta AF w ustawieniach aparatu jest włączona ?

  7. #7

    Domyślnie problem z ostroscia 80-200 w N D300

    Cytat Zamieszczone przez rychu_cmg Zobacz posta
    jaki masz ustawiony tryb autofokusa ?
    który punkt ostrości masz ustawiony ?
    czy korekta AF w ustawieniach aparatu jest włączona ?

    http://www.megaupload.com/?d=9J9VRBJ4 oto zdjecie.. psiak byl w tym momencie nieruchomy,wiec dokaldnie widac gdzie jest ostrosc
    www.facebook.com/marcinkesekfotografia/
    Nikon D700 + zakres ogniskowych od 14-400 + sb900 i sb910 + manfrotto + kilka szkieł pod M42 i dodatki

  8. #8

    Domyślnie

    Faktycznie ostrość jest tragiczna. Spróbuj z różnymi ustawieniami precyzyjnej korekty AF. Choć takie coś przy przysłonie 3,5 nie wróży niczego dobrego.
    Masz możliwość podpięcia szkła do innego aparatu ?

  9. #9

    Domyślnie

    Jaka to jest wersja pompki? D czy bez D?

    Cytat ze strony 174 instrukcji manual D200:
    pkt 9: "Jeśli obiektyw AF 80-200 f/2.8S, AF35-70mmf/2.8S, nowy model AF 28-85 f/3,5-4,5S lub AF 28-85 f/3,5-4,5S ma ustawioną maksymalną ogniskową podczas ustawiania ostrości przy minimalnym zakresie, obraz na matówce w wizjerze może być nieostry, kiedy wyświetlony jest wskaźnik ostrości. Ustaw ostrość ręcznie, posługując się obrazem w wizjerze jako wskazówką"

    Może tu tkwi problem? Miałem w/w 35-70 i 28-85 i oba "to" miały. Dlatego kupiłem 80-200 wersję D.
    Kumpel próbował nawet na D300 korekty AF 35-70 2,8 ale nic nie dało. Po prostu z korpusami cyfrowymi działa nieprawidłowo AF przy max ogniskowej. Na analogu jego 35-70 działa bez zarzutu.
    Ostatnio edytowane przez Grygolas ; 07-12-2010 o 08:54
    X-E2 Fujinon [35 1,4 , 60 2,4]
    flickr

  10. #10

    Domyślnie pompka 80-200 D

    posiadam dokladnie to szklo: Mam wersje D. Kurcze blacha-moze to byc jakas wada fabryczna,albo skutek uderzenia np. o ziemie? Narazie nie podbinalem do innego body,ale kolega ma D700 to podskocze do niego by sprawdzic czy na tamtym tez bedzie problem.. Mam nadzieje,ze nie trafilo mi sie kolejne zle szklo,bo sie normalnie pochlastam.. A moze sa jakies uaktualnienia programowe dla D300 odnosnie starszych szkiel? Ktos sie orientuje w tym temacie,czy jest tez taka mozliwosc skorygowania bledu?
    www.facebook.com/marcinkesekfotografia/
    Nikon D700 + zakres ogniskowych od 14-400 + sb900 i sb910 + manfrotto + kilka szkieł pod M42 i dodatki

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •