Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27
  1. #1

    Domyślnie Parasolka-softbox czy zwykły softbox? - co polecicie?

    Witajcie.
    Cały czas rozbudowuje swoje małe, domowe atelier.
    Mam już komplet żarówek, do tego sabinki.
    Kupiłem do nich białe parasolki, żeby zmiękczyć światło, ale w niektórych wypadkach parasolki nie sprawują się najlepiej.

    Zastanawiam się nad zakupem softbox'ów i takiego uniwersalnego mocowania jak TO.

    Jakiś czas temu pojawiły się na rynku parasolki-softbox'y, które są stosunkowo tańsze od softboxów i chyba trochę bardziej mobilne.
    Tylko nie wiem, czy taki powiedzmy półśrodek ma sesn?
    Druga rzecz, która mnie zastanawia (jestem laikiem i nie znam jeszcze wszystkich zasad), to która wersja jest lepsza, czy z białą czaszą czy czarną?

    Czy ktoś korzystał już z tych parasoli i ma porównanie do normalnych softboxów?
    Zastosowanie czysto amatorskie, do domowego pseudo studia (portrety + produktówka).
    Będę wdzięczny za opinię.

  2. #2

    Domyślnie

    Różnica między tymi parasolko softboxami jest taka jak między parasolka transparentną (biała przepuszczającą) a odbijającą.
    Softbox da CI bardziej kierunkowe światło ale jest trochę droższy i ciężko się go składa do transportu a parasolko-softboxy bardziej rozproszone (nie kierunkowe) i składasz je tak szybko jak zwykłą parasolkę
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  3. #3

    Domyślnie

    hmm, czyli i jedno i drugie ma swoje wady i zalety.
    Chciałbym to zrobić najniższym możliwym kosztem, dlatego tak sobie wyliczam.

    Do parasolek nic mi już nie będzie potrzebne.
    Do softboxów będę musiał jeszcze dokupić te mocowania.

    Zastanawiam się jeszcze, co w przypadku, gdy będę chciał wyjść w plener.
    Parasolkę złoży się szybko i zajmie niewiele miejsca.
    Z softbox'em może być gorzej.
    Tylko czy te "uniwersalne mocowanie" na zacisk da się też założyć na lampę błyskową, czy trzeba kupować dodatkowo mocowanie takie jak TO

    Do softbox'u skłaniam się, ponieważ może posłużyć jako tło od tyłu do fotografii produktowej.
    Z parasolką już raczej tego nie zrobię.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    .........Do softbox'u skłaniam się, ponieważ może posłużyć jako tło od tyłu do fotografii produktowej.....
    Oszczędność do granic możliwości

  5. #5

    Domyślnie

    Hej,

    spojrz na ten watek:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=161479

    pozdrawiam
    Marcin
    Zorka 5, słoik Humana1, słoik koncentrat pomidorowy Pudliszki, dwie zapalniczki i inne...

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki Martin Steiner za linka.
    Okazał się bardzo przydatny.
    Chyba skuszę się w takim razie na parasolkę.

    Tylko tak sobie pomyślałem.... mam dwie białe parasolki transparentne.
    Może by je jakoś zmodyfikować i samemu zrobić taką "hybrydę"?
    Muszę gdzieś zobaczyć, jak zrobiona jest taka parasolka, to może uda mi się samemu coś takiego wykonać.

  7. #7

    Domyślnie

    osobiście wolę parasolki (choć soft box też posiadam), parasol daje mi większe możliwości "układania" światła, jest "bardziej" mobilny, cenowo konkurencyjny (czyli można kupić więcej różnych), jeśli stwierdzasz, że parasolki nie sprawują się najlepiej, to znaczy, że "jeszcze ich nie poznałeś"
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #8

    Domyślnie

    ... a o jakiej hybrydzie myslisz?
    dwie parasolki biale razem? no nie wiem
    parasolka jest dyfuzorem rozpraszajacym, zmiekczajacym swiatlo, softbox kierunkuje swiatlo wiec wszystko zalezy od tego co chcesz uzyskac na fotce...

    pozdrawiam
    Marcin
    Zorka 5, słoik Humana1, słoik koncentrat pomidorowy Pudliszki, dwie zapalniczki i inne...

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Martin Steiner Zobacz posta
    ... a o jakiej hybrydzie myslisz?
    dwie parasolki biale razem? no nie wiem
    parasolka jest dyfuzorem rozpraszajacym, zmiekczajacym swiatlo, softbox kierunkuje swiatlo wiec wszystko zalezy od tego co chcesz uzyskac na fotce...

    pozdrawiam
    Marcin
    przepraszam, ale parasolka MOŻE być dyfuzorem, również MOŻE "kierunkować" światło
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    przepraszam, ale parasolka MOŻE być dyfuzorem, również MOŻE "kierunkować" światło
    Hej,

    siur of korz ... rozumiem, ze masz na mysli srebrne, zlote, itp.
    ale Michal pisal ze ma biale, przepuszczalne wiec odnioslem sie do nich jako do dyfuzora rozpraszajacego...

    jesli myslisz o czyms innym to wal smialo, bo to dla mnie nowosc wiec sie chetnie naucze

    pozdrawiam
    Marcin
    Zorka 5, słoik Humana1, słoik koncentrat pomidorowy Pudliszki, dwie zapalniczki i inne...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •