Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27
  1. #11

    Domyślnie

    no a ja się podepnę i też zapytam o :

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    Druga rzecz, która mnie zastanawia (jestem laikiem i nie znam jeszcze wszystkich zasad), to która wersja jest lepsza, czy z białą czaszą czy czarną?
    D200, T12-24/4, N35,50,85/1.8, N60/2.8D, SY85/1.4, S70-210/2.8, TC16A, SB-800
    Soligor 28/2.8, MIR 35/2, Helios 50/2, Jupiter 135/3.5

  2. #12

    Domyślnie

    używam różnych parasoli, ale biały - przepuszczalny również dobrze się spisuje jako odbijający
    w przypadku parasoli z "czarną zewnętrzną powłoką", używa się ich jako odbijających, można używać jako blenda doświetlająca i jako element zabierający światło, potocznie zwany ..........,
    parasole można łączyć i ważne w zależności od odległości od czaszy lampy będą inaczej układały światło
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mibartek Zobacz posta
    no a ja się podepnę i też zapytam o :
    Hej,

    ta biala Ci rozproszy swiatelko (fotony lataja jak "Zyd po pustym sklepie"), ta czarna dziala jak klasyczny softboxik (ukierunkuje zmiekczone swiatelko)

    pozdrawiam
    Marcin
    Zorka 5, słoik Humana1, słoik koncentrat pomidorowy Pudliszki, dwie zapalniczki i inne...

  4. #14

    Domyślnie

    Bierz parasolki, odbijające. Tak jak napisano wyżej one mają dużo większe możliwości modyfikowania światła niżeli softboxik. Jak ogarniesz parasoli to softboxa nie będzie ci się chciało wyciągać

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez papryka2 Zobacz posta
    Bierz parasolki, odbijające. Tak jak napisano wyżej one mają dużo większe możliwości modyfikowania światła niżeli softboxik. Jak ogarniesz parasoli to softboxa nie będzie ci się chciało wyciągać
    A to ciekawe, bo odkąd kupiłem softa, to właśnie parasolek nie chcę już widzieć. I nie jestem w tym odosobniony...

  6. #16

    Domyślnie

    Moim zdaniem to rzeczywiscie dziwne podejscie, bo ja prawie wcale nie uzywam parasolek, czasami parasolo softa w terenie.
    A jak nie mialem innych modyfikatorow to blyskalem przez parasolki.

  7. #17

    Domyślnie

    jedyna przewaga parasolek to cena i mobilność reszta po stronie softboksów

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joker333 Zobacz posta
    jedyna przewaga parasolek to cena i mobilność reszta po stronie softboksów
    pracowałem na parasolkach, później na softach i powróciłem do parasoli i jeszcze raz powtarzam, że tego rodzaju wypowiedź to TYLKO BRAK UMIEJĘTNOŚCI I POZNANIA PARASOLI - nie neguję softbox, ale "spłaszczenie" tematu mnie po prostu denerwuje, bo najłatwiej napisać, że są do niczego nie znając ich i ich możliwości
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  9. #19

    Domyślnie

    Jak by wychodziła parasolka biała, rozpraszająca, otulona od strony kija, uchwytu, kocem ratowniczym metalizowanym z apteki, próbował ktoś?
    Ostatnio edytowane przez JacekCz ; 15-01-2011 o 14:36
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  10. #20

    Domyślnie

    po co kombinujesz ? - bierzesz dwie parasolki, czarną odbijającą i białą przepuszczalną, łączysz je w ten sposób, że od czarnej odbijasz, przez białą przepuszczasz i masz piękny soft z możliwością regulacji strumienia i rozproszenia
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •