Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Jaki Nikon Do 3000

    Jakiego Nikona kupić do 3000zł - nie więcej
    Wymagania :
    - dobra ostrość zdjęcia
    - niskie szumy ( 1% szumu na ISO 800 )
    - łatwa i szybka obsługa
    - dobra jakość wykonania
    - dobry uchwyt - nie skrzypiący, wykonany z materiału antypoślizgowego
    - dobre przejście tonalne
    - szybki AF
    - duży wizjer ( 0,44" i większy )
    - wyraźny LCD
    - odwzorowanie kolorów
    - akumulatorek wytrzymujący 2000tys zdjęć na jednym ładowaniu

    Fotografuje :
    - zwierzęta
    - krajobrazy

    Moje typy to :
    - Nikon D3000 + 18-55mm VR + 70-300mm VR -> 3000zł
    - Nikon D5000 + 18-105mm VR
    - Nikon D3100 + 18-105mm VR
    - Nikon D90 + 18-55mm VR + 70-300mm VR ( ale ten obiektyw dopiero latem )

    Mój typ to D90 - napiszcie mi opinie o nim
    A co wy myślicie o tym ?

  2. #2

    Domyślnie

    Tak to tylko w Erze ;] I co to jest 1% szumu? I co to jest 0.44" w odniesieniu do wizjera? Są obecnie aparaty z zniewyraźnymi LCD? Czy ostrośc zdjęć zależy przede wszystkim od aparatu, czy od obiektywu?
    Marcin "emgieb" Brzozowski
    Jest: kupa klamotow
    Moje fotki: TrekLens

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez filipP1996 Zobacz posta

    - akumulatorek wytrzymujący 2000tys zdjęć na jednym ładowaniu


    A co wy myślicie o tym ?
    2000 tys = 2 000 000 = 2mln - zaden aparat nmie zrobi tylu zdjec na jednym akumulatorze. Nawet z gripem. Przy okazji musialbys zmienic karte pamieci kilkaset razy zeby pomiescic te zdjecia

  4. #4
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez filipP1996 Zobacz posta
    Jakiego Nikona kupić - dobra jakość wykonania
    itp. itd.

    a potem wymieniasz najtańsze modele ?
    d90 jest "najlepsiejszy" z nich ale z dobrym obiektywem będzie dość cięzko się zmieścić w tej kwocie

  5. #5

    Domyślnie

    d90/18-105vr obecna cena to 3099zł.....

    co do opinii to proszę sobie wpisać w szukaj "d90"....jest tego sporo

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar tkopec
    Dołączył
    08 2010
    Miasto
    Łuków/Radzyń Podlaski
    Posty
    35

    Domyślnie

    D5000 plus 18-105.bedzie pan zadowolony....

  7. #7

    Domyślnie

    Pomyślałem: po jasną... pyta jaki Nikon w cenie do 3 tys., skoro wiadomo, że to będzie D300.
    To już w temacie trzeba było, że chodzi o zestaw puszka + obiektyw.

    Z wymienionych - D90. Tylko on się kwalifikuje pod opisany schemat. Za wyjątkiem ostrości...:P od tego jest obiektyw

  8. #8

    Domyślnie

    a propos wymagań - postaw je najpierw sobie. Aparat to tylko narzędzie-od Ciebie zależy jak je wykorzystasz
    Nie chodzi o to, na co się patrzy, ale co się widzi - H.D. Thoreau

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez panoramix Zobacz posta
    Pomyślałem: po jasną... pyta jaki Nikon w cenie do 3 tys., skoro wiadomo, że to będzie D300.
    To już w temacie trzeba było, że chodzi o zestaw puszka + obiektyw.

    Z wymienionych - D90. Tylko on się kwalifikuje pod opisany schemat. Za wyjątkiem ostrości...:P od tego jest obiektyw
    Jak wyżej chciałem polecać D300 a tu zupełnie od zera trzeba zestaw robić
    To ja zaproponuję D200 za ok. 1800 myślę, że w dobry stanie z przebiegiem do 30tysi kupisz śmiało do tego 18-55 za 300 używkę i za 900-1000 Tamron 200-400 lub Sigma 500 starsze modele jak do zwierząt to tylko coś długiego się przyda.
    || D750 + MB-D16 || D300s + MB-D10 || D80 + MB-D80 || F601 || N50mm f1.8 || S85 f1.4 || T12-24 f4 || N17-55 f2.8 || N24-120 f4 || S70-200mm f2.8 || SB910 || SD9 || S PZ42x ||

  10. #10

    Domyślnie

    D200 to bardzo dobry aparat, ale autorowi chodziło chyba o nówki. Ponadto 2 wymagania z wymienionych w 1 poście oddalają D200. Po pierwsze żywotność akumulatora, tu w D200 jest daleko od założeń, a drugie to iso. Akceptowalne do wartości 800, ale powyżej już nie dla każdego.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •