Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 45
  1. #1

    Domyślnie Zasilacz awaryjny - jaki?

    Witajcie.

    W związku z problemami z elektryką, oraz coraz bardziej kosztownymi projektami które wykonuję, chciałbym zainwestować w UPS.

    czym się kierować przy szukaniu?

    Co możecie doradzić?

    Nie musi być super wytrzymały wystarczyłoby 5 minut pracy 500W wyzysku (stacjonarka z zasilaczem 400W + monitor), bo chyba tak się oblicza?

    Niestety nie znam się zupełnie dlatego pytam

    Dzięki wielkie za wyrozumiałość i rady

  2. #2
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Witajcie.

    W związku z problemami z elektryką, oraz coraz bardziej kosztownymi projektami które wykonuję, chciałbym zainwestować w UPS.

    czym się kierować przy szukaniu?

    Co możecie doradzić?

    Nie musi być super wytrzymały wystarczyłoby 5 minut pracy 500W wyzysku (stacjonarka z zasilaczem 400W + monitor), bo chyba tak się oblicza?

    Niestety nie znam się zupełnie dlatego pytam

    Dzięki wielkie za wyrozumiałość i rady
    Kup polski, dobry Fideltronik. Trochę drożej niż "Chiny", ale zdecydowanie lepiej. Mam taki : http://www.fideltronik.com.pl/pl/ups-ares-700.html

    Podtrzymuje mi dość rozbudowanego blaszaka przez 15 min.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja używałem długi czas tej i nie miałem żadnych problemów,
    Pozdrawiam Tadeusz.
    FB

  4. #4

    Domyślnie

    rsz, nie ma ten Fidel problemów przy krótkich przeskokach napięcia? jak szybko reaguje na brak prądu?

    Ogólnie mi by wystarczyło 5 minut, ale skoro starcza na 15 minut to mniodzio by było

  5. #5
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    rsz, nie ma ten Fidel problemów przy krótkich przeskokach napięcia? jak szybko reaguje na brak prądu?

    Ogólnie mi by wystarczyło 5 minut, ale skoro starcza na 15 minut to mniodzio by było
    Mam pod taki zasilacz podłączony także skaner 3D i frezareczkę CNC, gdzie transmisja danych idzie po COMie, a tu nie ma mowy o jakiejkolwiek przerwie czy zakłóceniach. Ten zasilacz bardzo fajnie stabilizuje i "czyści" prąd zasilający. Miałem wcześniej kilka chińskich tworów - wyrzucona kasa.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #6

    Domyślnie

    Tylko jeżeli zasilacz kompie masz z aktywnym PFC, to ups musi być chyba z pełnym sinusem. Inaczej bida. Poprawcie mnie, jeżeli się mylę.

  7. #7
    Rozmowny Awatar Articool
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki/Radomsko
    Posty
    681

    Domyślnie

    Polecam firmę Ever z pełnym sinusem na wyjściu.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Majek Zobacz posta
    Tylko jeżeli zasilacz kompie masz z aktywnym PFC, to ups musi być chyba z pełnym sinusem. Inaczej bida. Poprawcie mnie, jeżeli się mylę.
    I tak nie rozumiem?

    można jaśniej?

  9. #9

    Domyślnie

    Łojezu... Nie da się tego prosto opisać... Jeżeli masz w komputerze zasilacz z modułem aktywnego PFC (power factor correction), czyli układem do korygowania wspólczynnika mocy, to zasilacz awaryjny, który na wyjściu nie daje sinusoidalnego przebiegu napięcia nie będzie dobrze działał. PFC będzie wariował, ja będzie dostawał jakiś poszarpany przebieg.

  10. #10

    Domyślnie

    a jak to sprawdzić?

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •