Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Mały Nikon dla amatora

    Brat po powrocie z Włoch z kompaktem stwierdził, że go nie chce i chce lustrzankę. Wybór padł na Nikona
    Nie orientuje się za bardzo w tych małych(gabarytowo) modelach, bo nigdy nie byłem nimi zainteresowany.

    I tu jest pytanie, który model wybrać - głównym aspektem jest jego wielkość (jak najmniejszy) i wchodzi w grę używka (wolał by jednak nówkę ale wiadomo - cena).

    Co do szkła to albo samo body + jakieś 18-200 (taki uniwersalny "kompaktowy") ew z kitowym.

    Jeśli chodzi o zdjęcia i aparaty to jest to totalny amator ale idzie ku lepszemu.
    D70s / N90s / FT3 + słoiczki i rybka / jakaś błyskotka N / trochę ruskiej technologii optyczno-fotograficznej / Yashica MAT 124g / Otworkowiec

  2. #2

    Domyślnie

    a cóż się tu orientować,,,,

    są::d40,d40x,d60,d3000,d5000,d3100, (najmniejsze gabarytowo)

    wszystkie +/- mają podobne gabaryty....(żadne maleństwa) niewiele mniejsze od d70s---niewiele....
    ja bym brał z tego setu na początek d3000/18-105 vr.......

    edit: A KWESTIA PODSTAWOWA......ILE KASY MA??????????????????
    Ostatnio edytowane przez Antonioo ; 21-11-2010 o 17:49

  3. #3

    Domyślnie

    Na początek używane: D40, D50, D80 (w tej kolejności). Ja zaczynałem od D80 i był dla mnie bardzo trudny, choć kiedyś miałem lustrzankę i jestem informatykiem. Niektórzy moi znajomi nadal nie mogą wyjść poza tryb zielony - dlatego mam spokój z pożyczaniem mojego D700, bo w nim takiego trybu brak. Tak więc można się definitywnie zniechęcić zbyt trudnym aparatem.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  4. #4

    Domyślnie

    a co mu sie nie podoba w kompakcie?

  5. #5

    Domyślnie

    Powiedzmy że 1,5k-2k zł uzbiera. dość mało ale coś się da wybrać. Mówiąc o orientowaniu się chodzi mi o fakt przewagi zalet na wadami, który po prosu najlepszy w tych granicach cenowych - oczywiście i tak on decyduje więc każdy pewnie będzie chciał pomacać itp ale który doradzić ze względu na parametry
    D70s / N90s / FT3 + słoiczki i rybka / jakaś błyskotka N / trochę ruskiej technologii optyczno-fotograficznej / Yashica MAT 124g / Otworkowiec

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez neurofot Zobacz posta
    za duży dla niego...pewnie
    hola hola
    bez takich uwag proszę....


    No za tą cenę, to ma zaawansowany kompakt....choćby coś z fuji, i święty spokój,

    lub lustro.... .i tu kwestia bardziej skomplikowana....bo ma d80 z najlepszą ergonomią, lecz to już trochę starsza technologia...(ale świetna pucha,wygodna,ogólnie dobry wybór),
    może kupić d3000 ,ma trochę nowszy korpus, łatwy i przyjemny w obsłudze,->w sam raz do nauki....(ale ma to samo kupując d40,d60,)
    Natomiast kupując d5000 ma lepszą matryce, filmy, ale nie taką ergonomie jak d80....Lub może kupić nowiutkiego nikosia d3100....troszkę jeszcze dokładając....

    reasumując jeśli ambitnie o tym myśli to d80,/ d5000 (w końcu lepsza technologia i możliwości).....
    jeśli lustro chce mieć po to żeby robić ładne zdjęcia, bo to w końcu lustrzanka, to niższe modele w zupełności wystarczą....
    ale nadal wg mnie kładąc nacisk na d3000 (11 pkt af)

  8. #8

    Domyślnie

    Lustrzanka to tonalność i mała głębia ostrości.
    Ta pierwsza może sprawić, że zdjecia mogą mu się wydawać w pewnych sytuacjach "mdłe i brzydsze" od tego, co wypluwał kompakt. Dałem raz komuś w łapy D700 i stwierdził, że jego kompakt, to jakoś żywsze te zdjęcia daje i że nie ma sensu przepłacać.
    Jeśli nie planuje wykorzystywać tych dwóch cech, to trafi do wora malkontentów, którzy mają "jakąś kiepską lustrzankę".
    Lustrzanka nie oznacza wyższej jakości. Ona po prostu ma przewagę na pewnych polach, a jesli idzie o podróżnicze fotki, to ja bym się nawet przez moment nie zastanawiał i kupił jakiegoś LX5, TZ8, czy coś w tym stylu.
    Chyba nawet tak zrobię...
    Poza tym lustrzanka to obiektywy i niech się najpierw zastanowi nad nimi. Może to zbyt odważne stwierdzenie, ale lustrzanka wyposażona jedynie w kita to przeważnie parodia dobrego aparatu kompaktowego .
    Wybór szkieł jest podstawą, bo np. jak się szarpnie na obiektyw bez silniczka, to na takim D3000 będzie cierpiał katusze - zwłaszcza, jeśli nie ma jeszcze wprawy.

    EDIT - a D80 to na początek całkiem optymalny wybór. Sam ostatnio sprzedałem D80 ze stałką 50 1.8 za jakieś śmieszne pieniądze.
    Ostatnio edytowane przez Atrax ; 21-11-2010 o 18:17
    Nikon D69 Turbo.

  9. #9

    Domyślnie

    D40 to znakomity aparat. Do tego nikkora 18-70 lub 18-105.
    Pytanie, czy ten osobnik przelknie brak LV w takich starych modelach? Najtanszy nikon z LV to oczywiscie d5000. Znakomity aparat, ale cena juz wyzsza. Do 2000zl powinien zmiescic sie z nikkorem 18-70. Bardzo zacny obiektyw. Dostanie uzywany w cenie okolo 500zl.
    Polecam.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    D40 to znakomity aparat.
    Jesli ktoś lubi małe, plastikowe totalne kastraty to droga wolna...

    sporo lepszy jest starszy d50, przynajmniej chodzą na nim budżetowe szkła, a oddanie barw jest naprawdę na bardzo przyjemnym poziomie...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •