Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Rubinar 500/5.6 moze jak na lustrzany jest spory, ale ostry male CA i bdb swiatlo jak na ta ogniskowa(Samyangi 6,3 sa w rzeczywistosci ok 8-9)

  2. #12

    Domyślnie

    marcin dzięki za pomoc, widzę że siedzisz w temacie to może jeszcze się zapytam o parę rzeczy.

    Pisałeś żeby uważać na Słońce, rozumiem że nie mogę patrzeć przez wizjer, a przez LV ? nie uszkodzi mi to matrycy jak długo będzie włączony ? I tak samo z czasem naświetlania w nocy, nie mam napędu paralaktycznego ale chcę samemu sprawdzić co wyjdzie, jak długo mogę naświetlać ?

  3. #13

    Domyślnie

    podczas zaćmienia chyba 10 lat temu nie używałem filtra i niestety matrycę wypaliłem. Nie wiem jak obecne matryce to znoszą, ale ja bym nie ryzykował.
    Są specjalne filtry do fotografowania Słońca, nie wiem czy można czymś innym je zastąpić w fotografii, bo do oglądania zaćmienia jest wiele sposobów

  4. #14

    Domyślnie

    Słońce + matryca = śmierć matrycy. Zawsze!
    Musisz mieć folię Bader Planatarium. Najbliżej Ciebie kupisz to w Krakowie, sklep Astrokrak, www.astrokrak.pl. Żadne fotografowanie przez zadymione szkiełko, przez dyskietkę przez dwa filtry polaryzujące nie wchodzi w grę....Niestety...
    Jeśli chodzi o Księżyc, to trzymaj się czułości rzędu 1000-1600 ISO i przy f/8 faza całkowita zaćmienia będzie do zrobienia ze zwykłego statywu (bez prowadzenia). Sugeruję zdobyć obiektyw na długo przed zjawiskami i popróbować.

    rzuć okiem tu:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=83851
    Ostatnio edytowane przez marcin_G ; 21-11-2010 o 18:21
    Nikoniarz-majsterkowicz

  5. #15

    Domyślnie

    Ja robiłem księżyc MTO 1000. Tu są efekty
    Kolega mpwt daje w tym wątku garść linków do swoich prac robionych "zwykłymi" obiektywami.
    Pozdrawiam
    Michał

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_G Zobacz posta
    Słońce + matryca = śmierć matrycy. Zawsze!
    Musisz mieć folię Bader Planatarium.
    mozna tez uzyc filtra szarego ND6.0
    sa one specjalnie zaprojektowane do tego celu.
    Nikon E600, E800, D810 i dużo obiektywów

  7. #17

    Domyślnie

    Ja polecam folię Safety Solar z Baader Planetarium
    Poczytaj tu:
    http://www.baader-planetarium.com/so.../details_e.htm
    Nikoniarz-majsterkowicz

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •