Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Wybór 70(80)-200? Dlaczego nikkor?

    Witam,

    Stoje przed wyborem tele i standardowo zastanawiam się nad sigma70-200/tamron770-200/nikkor80-200

    Czytalem duzo na forum o tych szkiełkach, wygląda na to że w 99% polecacie zawsze szukanie 80-200 Dwupierścieniowiec, ale nurtuje mnie - Dlaczego? Jest to szkło na śrubokręt, moze miec problemy z doostrzaniem, to stara konstrukcja. Mam tamrona, czytałem o nim że optyka fajna ale AF wolny. Poszedłem do sklepu, popatrzyłem, foty porobiłem i... Lipa. Sigmy nie miałem w rękach. Czy 80-200 na prawde warto kupować?

    Przeznaczenie: Sport i reporterka.

    70-300 też odpada, musi być 2.8, stałki typu 135/180 też, nie są moją dobrą stroną.

    Znajomy dał mi "pomacać" N70-200VR2 i jest po prsotu luksus, ale szczerze, skzoda mi 5k na tele
    Ostatnio edytowane przez *Mag. ; 19-11-2010 o 15:03
    N D90 | N 18-55mm VR | N 55-200mm VRII | T 70-300mm Macro | Falcon 500mm | Sunpak PZ42X |

  2. #2

    Domyślnie

    kiedys duzo uzywalem nikkora 80-200 na d70s. Bardzo dobrze wspominam te czasy
    pozniej efekty wspopracy 80-200 i d700 bardzo pozytywnie mnie zaskoczyly I gdyby nie wymiana na 70-200VR2, pewnie ciagle by siedzia w torbie

    to bardzo dobre szklo, swietnie wykonane i wywazone. AF nawet na d70s byla calkiem ok po wlaczeniu granicznika. Na d700 czy d3s to juz bajka

    ps. czasami potrafi nie przeostrzyc, ale mozna z tym zyc

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez *Mag. Zobacz posta
    ... Znajomy dał mi "pomacać" N70-200VR2 i jest po prsotu luksus, ale szczerze, skzoda mi 5k na tele
    Jak masz za 5k nowego nikkora 70-200vr2 to albo kupuj w ciemno, albo daj mi znać gdzie a ja w ciemno kupię

    W sporcie i reporterce może sprawdzić się bardzo dobrze sigma 70-200, musisz tylko podjechać do jakiegoś lepiej wyposażonego sklepu, podpiąć i wybrać jeden z kilku egzemplarzy, masa ludzi jest z tej sigmy zadowolona... Jak dobrze wybierzesz to będzie ostrzej na 200mm niż stary nikkor 80-200 na 200mm

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nickt Zobacz posta
    Jak masz za 5k nowego nikkora 70-200vr2 to albo kupuj w ciemno, albo daj mi znać gdzie a ja w ciemno kupię
    Jestem drugi w kolejce
    Pozdrawiam-Rajmund
    Dwie puszki, dwie lampy i trochę szkła
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  5. #5

    Domyślnie

    Hehe no chciałem to samo dopisać :P
    tzn. w kolejke może nie koniecznie będę ustawiał się, aczkolwiek tysiaka mogę dołożyć i zamienię się wtedy z Tobą za mojego 70-200VR :P
    NIKON D800 | N24-70mm 2.8| N50mm 1.8D| N85mm 1.8G| N70-200VR| SB-900

  6. #6

    Domyślnie

    Rzuciłem cene z pamieci, nie sprawdzając ile rzeczywiście kosztuja nowe, słyszałem że chodzą koło tej ceny używki, nowe to 7-7.5k, szczena opada...

    Dzisaj na koncercie zespołu Coma w auli UMK, Pan Nikoniarz z D700 miał podpietego właśnie... Tamrona! Może ja w sklepie trafiłem ja jakis mydlany egzemplarz? Moze Tamrony nie są takie złe?
    Ostatnio edytowane przez *Mag. ; 19-11-2010 o 22:49
    N D90 | N 18-55mm VR | N 55-200mm VRII | T 70-300mm Macro | Falcon 500mm | Sunpak PZ42X |

  7. #7

    Domyślnie

    Tammi jest ostry i bardzo dobry optycznie. Kuleje o ile pamietam AF - udaje slimaka

  8. #8

    Domyślnie

    Mam 80-200 D ED, co prawda sportu nim nie robię, ale reporterkę owszem (koncerty, imprezy plenerowe itd.) i spokojnie daje radę. Co do jakości na 200mm to ja bym nie przesadzał, jeżeli nie robię zdjęcia w okolicach minimalnej odległości ostrzenia to jest jak najbardziej OK, a po przymknięciu do f/4 – żyleta.

    [QUOTE=*Mag.;2161669]Czytalem duzo na forum o tych szkiełkach, wygląda na to że w 99% polecacie zawsze szukanie 80-200 Dwupierścieniowiec, ale nurtuje mnie - Dlaczego? QUOTE]

    Owszem może i jest to leciwe szkiełko, ale jest również szkłem najwyższej jakości pod względem optyki jak i budowy. Mało się również słyszy (przynajmniej ja nie słyszałem) o problemach z FF czy BF tego szkła, co u konkurencji jest nagminne. Sam chciałem kupić sigme 70-200mm, ale podpinając w sklepie czwarty z kolei obiektyw w celu sprawdzenia ostrości i nie będąc zadowolonym z wyników dałem sobie spokój i wybrałem N80-200. W jego przypadku nie musiałem testować zbyt długo, już przy pierwszym egz. ostrość mnie powaliła.
    Uff to się rozpisałem…
    Kończąc ten przydługawy wywód – jeżeli zależy ci na ultra szybkim AF to wybieraj sigmy albo kup 80-200 AF-S

    Pozdrawiam!
    Nikon

  9. #9

    Domyślnie

    Ja na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad sigma 70-200 f2,8 tylko sprawdzić ze swoim body
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •