Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie manualne szkło do D300s

    Czy podpięcie w pełni manualnego obiektywu Tamrona (zresztą to chyba nie ma znaczenia jakiego) do D300s grozi uszkodzeniem jego elektroniki?

    ... Znalazłem w szafie stary obiektyw Tamron 180mm ze światłem 2,8 i z ciekawości chciałem nim popracować. ma ktoś jakieś doświadczenia?

  2. #2

    Domyślnie

    Podpinaj smialo, nie ma opcji zeby uszkodzic elektronike. Bedziesz mial nawet pomiar swiatla jak pogrzebiesz w menu. Nie mozesz tylko podpinac bardzo starych obiektywow z mocowaniem Non Ai. Tyczy sie to raczej tylko starych Nikkorow. Raczej starych Tamronow z mocowaniem Non-Ai to ze swieca szukac (ale glowy sobie uciac nie dam). Niech sie wypowie jakis spec od mocowan starych Tamronow. Elektronika aparatu nie ucierpi na pewno.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #3

    Domyślnie

    Pytanie czy będzie dobrze ostrzył . U mnie niestety AF działa idealnie nawet z jasnymi stałkami niestety manualna optyka przeostrza gdy ustawiam ręcznie . To samo na D300 kolegi . Ktoś na forum podpowiedział mi że trzeba jakąś podkładkę pod matówkę zastosować . Ja jednak zrezygnowałem z manualnych obiektywów

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel1967 Zobacz posta
    niestety manualna optyka przeostrza gdy ustawiam ręcznie
    co znaczy: przeostrza ?

    Cytat Zamieszczone przez pawel1967 Zobacz posta
    Ktoś na forum podpowiedział mi że trzeba jakąś podkładkę pod matówkę zastosować
    Nie podkładkę a można wymienić matowkę na taką z dalmierzem
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darko Zobacz posta
    co znaczy: przeostrza ?


    Nie podkładkę a można wymienić matowkę na taką z dalmierzem
    Chyba jednak chodzi o podkładkę

    Domyślam się, że problem wynika z niewłaściwej kalibracji układu luster (odległości płaszczyzny lustra od matówki), czego skutkiem jest efekt typu "na matówce, ostro - na matrycy nieostro"- a więc coś co nazywamy Backfocus lub Frontfocus (tyle, że tutaj nie wynika to z pracy układu AF) Być może zmiana odległości matówki od lustra jest możliwa dzięki użyciu podkładki, jednak lepszym rozwiązaniem wydaje się być regulacja odległości lustra odpowiednim imbusem.

    pozdrawiam,
    Ostatnio edytowane przez PawelR ; 18-11-2010 o 17:32
    D300s, N 17-55/2.8, N 70-210/4-5.6, SB-800

  6. #6

    Domyślnie

    Lepszym rozwiązaniem jest regulacja odległości matówki, ale ponieważ jest to raczej trudne, więc lepszym rozwiązaniem jest regulacja imbusem
    D800

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PawelR Zobacz posta
    Chyba jednak chodzi o podkładkę
    To się nazywa instytucja świadka naocznego: widziałem jak kolega słyszał.
    Napiszę jeszcze raz nie podkaładki tylko wymienia się matówki: http://www.katzeyeoptics.com/item--N...prod_D300.html tu do d300/d300s
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  8. #8

    Domyślnie

    No i co ten link????
    Nieważne czy stockowa czy wymieniana, możliwa jest sytuacja że odległość jest nieodpowiednia i musisz czymś ją skorygować: albo podkładką (jeżeli za duża) albo kręcić imbusem.
    D800

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darko Zobacz posta
    To się nazywa instytucja świadka naocznego: widziałem jak kolega słyszał.
    Napiszę jeszcze raz nie podkaładki tylko wymienia się matówki: http://www.katzeyeoptics.com/item--N...prod_D300.html tu do d300/d300s
    Obawiam się, że zupełnie nie rozumiesz problemu. Zanim znów zaczniesz kogokolwiek obrażać - przeczytaj jeszcze raz posty powyżej i zastanów się na czym polega kłopot z "ostrzeniem".
    D300s, N 17-55/2.8, N 70-210/4-5.6, SB-800

  10. #10

    Domyślnie

    Kolego Pawle jeżeli chciałbym kogoś obrażać to uwierz mi że użyłbym do tego zupełnie innych słów.

    Ja podałem swoje rozwiązanie problemu, wymianę matówki - przecież nie każę nikomu tego kupować ani stosować. Każdy zrobi ze swoim sprzętem to co uważa.
    Jeżeli chcesz Ty lub ktoś inny gmerać imbusami lub wkładać jakieś podkładki to jak to mówią górale: up too you
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •