Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Duszek Zobacz posta
    daj spokój - na dx do portretu to 85 mm jest idealne
    pod warunkiem że ma własny silniczek
    Moja galeria: www.darko.cal.pl, zapraszam na FB

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordRamzes Zobacz posta
    Poszedłeś na łatwiznę kilka osób stara Ci uświadomić ,że 50' do portretów to nie to a Ty swoje , i w tej cenie właśnie jest dużo lepszego ................
    Np. co ?? 85 f/1.8D ?? a wiesz o tym że moje body nie ma śrubokręta ;> ???. Chyba że cos innego w podobnej cenie mi polecisz ale z budowanym silnikiem ???.

    Rozumie że nie jest to obiektyw idealny ale weźcie pod uwagę moje body, fundusze. W rozważaniu były 3 modele i ten wypada najlepiej.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordRamzes Zobacz posta
    Ty sobie daj spokój z 60' jak portret to minimum od 85 w górę chyba ,że lubisz duże nosy itd niektórzy nawet na 200mm robią i dają redę zrozum stabilizacja to nie wszystko tu bardziej liczą się przerysowania a raczej ich brak albo choć w mniejszym stopniu a 60' zrobi swoje tylko 90 , nie mogę posiłkować się przykładem ale gdybyś zobaczył jakie portrety robi się z 90' to z samego rana byłbyś w sklepie po niego
    To poproszę sample tych przerysowanych nosów ale tym razem sample z 50mm a nie 35mm !!!!!
    Oglądałem sample n atej stronie http://www.pbase.com/cameras/nikon/nikkor_af_s_50_14g i naprawdę chyba nie ma sie do czego doczepić, może w kilku mocno zbliżonych cos się zaczyna dziac ale nie tak jak wcześnij zdjecie wstawione było
    Ostatnio edytowane przez tot1977 ; 18-11-2010 o 12:11

  4. #24

    Domyślnie

    Poszukaj...jest w sieci takie zestawienie zdjęć z różnych ogniskowych, chyba aż do 200 lub 300mm. Moim zdaniem 50mm pod DX jest ok...nie znaczy to, że jest idealna, jest ok. Do portretu pod FX już nawet na portret popiersia nie mogę patrzeć...Najchętniej kupiłbym sobie 135 gdyby była dobra....a tak, zostaję przy 70-200mm. Na DX na Twoim miejscu kupiłbym 50mm.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nickt Zobacz posta
    Poszukaj...jest w sieci takie zestawienie zdjęć z różnych ogniskowych, chyba aż do 200 lub 300mm. Moim zdaniem 50mm pod DX jest ok...nie znaczy to, że jest idealna, jest ok. Do portretu pod FX już nawet na portret popiersia nie mogę patrzeć...Najchętniej kupiłbym sobie 135 gdyby była dobra....a tak, zostaję przy 70-200mm. Na DX na Twoim miejscu kupiłbym 50mm.
    Przeglądałem takie zestawienia i tu jak najbardziej mi ten obiektyw pasuję. Tylko pojawiła się kwestia przerysowań.
    Ale tak jak napisałeś nie jest to ideał ale w tej kwocie i do tego sprzetu jest to chyba najsensowniejsze roziązanie.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tot1977 Zobacz posta
    Np. co ?? 85 f/1.8D ?? a wiesz o tym że moje body nie ma śrubokręta ;> ???. Chyba że cos innego w podobnej cenie mi polecisz ale z budowanym silnikiem ???.

    Rozumie że nie jest to obiektyw idealny ale weźcie pod uwagę moje body, fundusze. W rozważaniu były 3 modele i ten wypada najlepiej.

    a czy ja coś pisałem o 85 f1,8??? ja pisałem ci o tamronie 90 a na upartego jest 85 z silnikiem ze światłem f3,5 i spokojnie daje rade bo nie tylko światło się liczy ale i GO co mi ze światła jak np oko będzie poza go w ciasnym portrecie , przykład zrób portret 85 na f1,4 na których model ma okulary i zob co się stanie oko poza go
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tot1977 Zobacz posta
    To poproszę sample tych przerysowanych nosów ale tym razem sample z 50mm a nie 35mm !!!!!
    Oglądałem sample n atej stronie http://www.pbase.com/cameras/nikon/nikkor_af_s_50_14g i naprawdę chyba nie ma sie do czego doczepić, może w kilku mocno zbliżonych cos się zaczyna dziac ale nie tak jak wcześnij zdjecie wstawione było
    w sieci pełno tego

    Prawda jest taka ,że jeśli ktoś chce zająć się portretem to prędzej czy później i tak skończy na odp ogniskowej
    Ostatnio edytowane przez LordRamzes ; 18-11-2010 o 19:02
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LordRamzes Zobacz posta
    w sieci pełno tego

    Prawda jest taka ,że jeśli ktoś chce zająć się portretem to prędzej czy później i tak skończy na odp ogniskowej
    Święte słowa. A ja po prostu chciałem mieć coś lepszego w takim zakresie niż daje mi mój 18-105.
    Temat można zamknąć na body jest już Nikkor 50mm f/1.4G .
    Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za zainteresowanie wątkiem.

  9. #29
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Starogard Gd
    Posty
    168

    Domyślnie

    50/1.4 bardzo dobry wybór. Jak do portretów to szkło na DX jakość/cena ma niewielką konkurencję.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tot1977 Zobacz posta
    Temat można zamknąć na body jest już Nikkor 50mm f/1.4G .
    Popieram wniosek. Witamy w gronie posiadaczy i życzymy miłego użytkowania

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •