Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: Z D80 na D90?

  1. #1

    Domyślnie Z D80 na D90?

    Witam. Zastanawiam się czy nie przesiąść się z mojej D80-tki na D90. Nie musiałbym dołożyć raczej wiele. Nie jestem zadowolony w D80 z pracy AF, zwłaszcza z moim tamronem 17-50. Bardzo często nie trafia, a w ciemniejszych pomieszczeniach to już w ogóle masakra. Dlatego chciałbym spytać czy w 90-tce jest nieco sprawniejszy AF? I Druga ważna rzecz. W D80 granicą dla mnie i dla większości użytkowników jest iso 800. A jaka jest w D90? Myślałem też o D200...
    D700 || N24-70 2.8 || N28 1.8 || N35 1.8 || N50 1.4 || 85 1.8 || SB-800

    www.zawadoss.com

  2. #2

    Domyślnie

    Muszę Cie zmartwić bo AF w D90 działa praktycznie tak samo jak w D80 (to ten sam moduł).
    Co do ISO - jak miałem D80 to 1000 było max., w D90 czasami nawet 2500 wygląda bardzo dobrze, a i 3200 da się oglądać.
    MISTER
    ------------------------------------

  3. #3

    Domyślnie

    Ja zmartwie Cię jeszcze bardziej bo celność w ciemnościach nie zależy od puszki tylko od szkła.
    D300+MB-D10| N18-55 | 35/1.8 | 50/1.8 | SY85/1.4 | SB-900 | Flipside 400 | MF 055XPROB | 2x YN 560 | RF-602 | F&V |

  4. #4

    Domyślnie

    To zapytam inaczej. Czy normalne jest, że w średniodobrym oświetleniu nie mogę praktycznie sfotografować idącej osoby (w moją stronę) tak, żeby była ostra? Oczywiście AF ciągły...
    D700 || N24-70 2.8 || N28 1.8 || N35 1.8 || N50 1.4 || 85 1.8 || SB-800

    www.zawadoss.com

  5. #5

    Domyślnie

    Po co kupować znowu to samo tylko z nagrywaniem filmów? Zastanów się bardziej nad d200.

  6. #6

    Domyślnie

    miałem tego tamrona i sprzedałem zaraz po pierwszych testach ''szkło optycznie zaje..... ale ten AF zabija!'' dodam że posiadam D90 wiec musisz pomyśleć o szkle również. Swojego tamrona bez trudu sprzedasz za jakieś 1000PLN proponuje 35mm f/1.8G +D90 na początek aby poczuć siłę jasnej stałki przy używalnym iso 1600 na D90 jeżli chodzi o zoom to ja swego czasu używałem (wiem to może śmieszne) 18-55VR ale pod D90 dawał niesamowite efekty. Dla amatorskiej fotografii wystarczał taki zestaw. Niestety sprzedałem ten kit wraz z nikonem D3000. Od jakiegoś czasu operuje stałką i jestem zadowolony D200 posiada matrycę CCD jak D80 wiec na wysokim iso nie poszalejesz pozdrawiam!
    D700+50mm f1.8G+Di866

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bajec Zobacz posta
    Witam. Zastanawiam się czy nie przesiąść się z mojej D80-tki na D90.
    ... poczekaj, dozbieraj, skredytuj, poszukaj - celuj w D300. Inna pólka, inna bajka.
    Fakt, D90 ma zalety w stosunku do D80 - ale to ten sam poziom. D200 - odpuścić /praktycznie otrzymasz pancerny korpus i nie wiele więcej, patrząc na stosunek D200 - D80 - dzisiaj/.
    Tutaj jest... podpis

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez apple Zobacz posta
    Po co kupować znowu to samo tylko z nagrywaniem filmów? Zastanów się bardziej nad d200.
    a może kolega zastanowi się co właśnie napisał...
    d200 wciąż na kiepawym ccd, d90 na cmosie który w porównianiu do d200 jest noktowizorem.
    grim&evil
    treli-freli, mam mnóstwo megapikseli

  9. #9

    Domyślnie

    Ja bym dołożył i brał D300 w innym przypadku zmiany body raczej nie ma sensu to już lepiej kupić sobie jakieś szkło.
    Jeżeli chodzi o D200 spoko aparat ale za stary już a tym bardziej jeżeli szuka się czegoś lepszego od D80 następca D90 niby wszystko ok cmos wyższe czułości ale jakoś od samego początku nie poschodził mi ten aparat dlatego najlepszym wyborem będzie D300.
    || D750 + MB-D16 || D300s + MB-D10 || D80 + MB-D80 || F601 || N50mm f1.8 || S85 f1.4 || T12-24 f4 || N17-55 f2.8 || N24-120 f4 || S70-200mm f2.8 || SB910 || SD9 || S PZ42x ||

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez apple Zobacz posta
    Po co kupować znowu to samo tylko z nagrywaniem filmów? Zastanów się bardziej nad d200.
    Zastanów się zanim napiszesz następną głupotę.
    D700/D300s/D50

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •