Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11

    Domyślnie

    Zapytam bo wczoraj mnie to trochę zdziwiło. Ma ktoś problemy z NX2? Mam profil monitora - w PS'ie wygląda ok, na podglądzie windowsa wygląda ok, w NX2 już niestety beret... wszędzie ustawiony ten sam profil, otwierane to samo zdjęcie.
    N

  2. #12

    Domyślnie

    Odgrzebię temat.

    Szop szopem, a co z szybkim podglądem fotek? Jaka przeglądarka poprawnie wyświetla zdjęcia z zapisanym profilem? Testowałem irfana, fast picture viewera, imagine i wszystkie robią co chcą. Irfan adobe pokazuje podobnie jak PS ale sRGB już bardzo przesyca. Fast picture nie ma żadnej różnicy, imagina też niby ma CM ale już nawet nie pamiętam czemu wyleciała z systemu po 5 minutach. Testy robiłem na fotce colorcheckera wyeksportowanego do tifa.

    btw. czemu szop daje dziwny podgląd przy konwersji z sRGB na sRGB? Sama konwersja nic nie zmienia ale podgląd jest ciekawy

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez antebot Zobacz posta
    Odgrzebię temat.

    Szop szopem, a co z szybkim podglądem fotek? Jaka przeglądarka poprawnie wyświetla zdjęcia z zapisanym profilem? Testowałem irfana, fast picture viewera, imagine i wszystkie robią co chcą. Irfan adobe pokazuje podobnie jak PS ale sRGB już bardzo przesyca. Fast picture nie ma żadnej różnicy, imagina też niby ma CM ale już nawet nie pamiętam czemu wyleciała z systemu po 5 minutach. Testy robiłem na fotce colorcheckera wyeksportowanego do tifa.

    btw. czemu szop daje dziwny podgląd przy konwersji z sRGB na sRGB? Sama konwersja nic nie zmienia ale podgląd jest ciekawy
    Ja używam ostatnio IrfanView + Plugins (darmowy). Po instalacji w ustawieniach należy tylko ustawić by czytał profil i już różnic miedzy PS a nim nie ma...
    W życiu piękne są tylko chwile
    Blog

  4. #14

    Domyślnie

    Panowie, a gdzie zapisać profil ICC z labu? Na stronie ProfiLabu chcę ściągnąć jeden profil, klikam, otwiera się "zapisz", gdzie mam więc go zapisać, aby potem mój CS3 go widział? Chyba że po zapisaniu go (ściągnięciu z ProfiLabu) muszę jeszcze go wczytywać w CS3... proszę o wyjaśnienie.

  5. #15

    Domyślnie

    Możesz klilnąć prawym przyciskiem myszy i Zainstaluj. Powinien wówczas być widoczny.
    Nikon D7100 + Nikon D3200 (Nikkor AF-S DX 18-105mm f/3.5-5.6 ED + Sigma APO 70-300mm f/4-5.6 DG MACRO + Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G ED II)

  6. #16

    Domyślnie

    Wczytał. Dzięki.

    Jeszcze lamerskie pytanie dotyczące pracy nad zdjęciami na wczytanym profilu z Labu: otwieram w PS zdjęcie i konwertuję od razu na załadowany profil i dopiero na nim pracuję? Tak robię z każdym zdjęciem?

    Pytam bo konwersja zdjęcia do wczytanego profilu w ogóle nie zmieniła kolorystyki zdjęcia - obrobionego przeze mnie już wcześniej. Montor skalibrowany sprzętowo. Czy to znaczy, że Profil ICC (profil papieru Kodak Endura Premier błysk) nic nie zmienia bo monitor jest podobnie skalibrowany?

    Jeśli nie widzę różnicy jest nadal sens konwertować do tego profilu z Labu?

  7. #17
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świętochowo
    Posty
    219

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bach Zobacz posta
    Wczytał. Dzięki.

    Jeszcze lamerskie pytanie dotyczące pracy nad zdjęciami na wczytanym profilu z Labu: otwieram w PS zdjęcie i konwertuję od razu na załadowany profil i dopiero na nim pracuję? Tak robię z każdym zdjęciem?

    Pytam bo konwersja zdjęcia do wczytanego profilu w ogóle nie zmieniła kolorystyki zdjęcia - obrobionego przeze mnie już wcześniej. Montor skalibrowany sprzętowo. Czy to znaczy, że Profil ICC (profil papieru Kodak Endura Premier błysk) nic nie zmienia bo monitor jest podobnie skalibrowany?

    Jeśli nie widzę różnicy jest nadal sens konwertować do tego profilu z Labu?
    To nie tak.
    Pracujesz (obrabiasz zdjęcie) na monitorze pracującym na profilu ICC monitora. Jeśli chcesz drukować w labie (porządny udostępnia profil ICC dla każdej pary maszyna drukująca - papier i uaktualnia po każdej zmianie chemii) to zdjęcie po obróbce zapisujesz z osadzonym profilem ICC labu.
    Aby zobaczyć na monitorze jak sobie "poradzi" dany lab z taką a nie inną obróbką / kolorystyką / rozpiętością tonalną, używasz odpowiedniego narzędzia aplikacji do obróbki. W LR jest to "soft proof".

    Jeśli coś pominąłem, lub się mylę to proszę bardziej doświadczonych w temacie kolegów o sprostowanie bądź korektę.

  8. #18

    Domyślnie

    No to teraz mi namieszałeś. Bo z tego co wiem, nie pracuje się w PS na profilu ICC monitora - po kalibracji do PhotoShopa nie wczytuje się profilu skalibrowanego monitora i na nim nie pracuje.

    Poza tym - tak na logikę - jaki sens ma konwertowanie zdjęcia po obróbce jeśli zmienia to jego kolorystykę i temperaturę na inną niż przed chwilą ustawiałem na zdjęciu? Może ja się mylę, ale chyba powinno się pracować na skonwertowanym do profilu labu zdjęciu i wtedy ustawiać kolor według własnych upodobań?

    Nie rozumiem co masz na myśli że potrzebuję "odpowiednie narzędzie aplikacji do obróbki". Przecież takim narzędziem jest PhotoShop na którym pracuję.

  9. #19
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świętochowo
    Posty
    219

    Domyślnie

    Odpowiednie narzedzie czyli jedno z wielu narzedzi jakim dysponuje PS
    Monitor powinien pracowac pod kintrolą profilu ICC monitora. Profil ICC odpowiada za to, żeby urządzenie wyjściowe (monitor, drukarka, maszyna drukująca w labie) zaprezentowalo kolory takie jakie rzeczywiscie są w pliku.
    Krótko reasumując: obrabiasz fotkę na monitorze z ICC monitora. Gdy zapisujesz plik z osadzonym profilem ICC drukarki to tak jakbys mówił jej jak ma wydrukować dany kolor aby wyglądał tak jak zapisałeś w pliku.
    Pozostaje kwestia możliwości prezentacji danego koloru - inna dla monitora a inna dla drukarki. Tu ratunkiem jest soft proof w LR. Nie znam PS-a, tam chyba jest inna opcja.
    Zauważ, że ustawienie na stałe opcji soft proof przy obrabianiu zdjęcia to nie jest praca monitora pod kontrolą profilu ICC labu. Jeśli obrabiasz wyłącznie z myślą drukowania w labie to zaznaczenie tej opcji "na stałe" z pewnością ma sens.

    Wysłane z mojego LG-P700 przy użyciu Tapatalka

  10. #20

    Domyślnie

    Już rozumiem co masz na myśli, choć trochę zawile kilka zdań brzmiało. Myślałem że zalecasz, aby profil skalibrowanego monitora wczytać do PhotoShopa i w ustawieniach go przypisać. Jasne samo przez się dla mnie jest natomiast, że skalibrowany monitor pracuje pod kontrolą ICC monitora. Mnie najbardziej nurtuje, czy zdjęcie konwertujemy do profilu ICC z LABU na końcu jego obróbki, czy na początku i na nim obrabiamy zdjęcie. Poza tym, dlaczego po konwersji do profilu z LABU wyświetlane zdjęcie nie zmienia kolorystyki? Nie musi być to widoczne na moim monitorze?
    Ostatnio edytowane przez Bach ; 29-07-2014 o 00:32

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •