Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie David duChemin przechodzi na Nikona

    Wiadomość, która może zainteresować użytkowników systemu Nikon: David duChemin, fotograf, szkoleniowiec i autor książek (w tym obecnych na polskim rynku "W kadrze. Rozważania na temat wyobraźni fotografa" oraz "Poza kadrem. Żyć fotografią, żyć z fotografii") ogłosił niedawno na swoim blogu przejście z systemu C na system N

    Tu pełna treść zeznań "winnego" w tej sprawie: David duChemin - The Nikon Post

    DuChemin motywuje swoją decyzję powodami technicznymi, szkoleniowymi, estetycznymi i marketingowymi (wpływ na to miała też oferta sponsoringu przedstawiona mu przez producenta obiektywów Sigma), jednocześnie odżegnując się od motywacji ideologicznych i deklarując, że póki co będzie używał zarówno Canonów (1Ds Mark III, wcześniej 5D i 5D Mark II), jak i Nikonów (D3s, D700).

    Wygląda to na spory triumf wizerunkowy Nikona nad odwiecznym, nieco przysypiającym (pierwszy obrotowy LCD w lustrzance w 2010, pierwszy bezlusterkowiec ok. 2012) konkurentem. Ze swojej strony - jako amator - mogę jedynie dodać, iż pragnąłbym, aby firma Nikon nie ustawała w dążeniach do równie dużej atrakcyjności (więcej przycisków na obudowie, niższe ceny nowych szkieł lub mniej problemów z kompatybilnością starych) dla mniej profesjonalnych użytkowników korpusów z najniższej półki
    Ostatnio edytowane przez Jacenty Z. ; 13-11-2010 o 14:43

  2. #2
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    ja też przeszedłem na nikona i nie pisali o mnie

  3. #3

    Domyślnie

    Masz na imię David?
    N

  4. #4

    Domyślnie

    rycerz to dlatego że pewnie tak jak ja nie ogłosiłeś tego na blogu . A tak bez OT to co ma sponsoring Sigmy do zmiany systemu? Czyżby z Canonem były takie problemy z AFem że nawet sponsoring Sigmy wymaga zmiany na Nikona :P
    Nikon Canon Zenit i dwa Fiedy

  5. #5

    Domyślnie

    Nie chciałbym nikomu uchybić, wszak nie wiem kto z Kolegów jaką sławną personą może być poza Forum Sam co do duChemina uczucia mam mieszane - po przeczytaniu "W kadrze", wraz z dodatkowym rozdziałem w pdf, byłem pod dużym pozytywnym wrażeniem, natomiast z jego blogu komercja bije, że aż oczy bolą

    Cytat Zamieszczone przez Yova Zobacz posta
    A tak bez OT to co ma sponsoring Sigmy do zmiany systemu? Czyżby z Canonem były takie problemy z AFem że nawet sponsoring Sigmy wymaga zmiany na Nikona :P
    Dokładnie te same wątpliwości mnie naszły po przeczytaniu tego w oryginalnym tekście. Widocznie Nikon jest w mniejszym stopniu niż Canon niechętny udostępnianiu swoich kodów źródłowych.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rycerz Zobacz posta
    ja też przeszedłem na nikona i nie pisali o mnie
    a ja wchodząc w nikona nie wiedziałem że canon istnieje ;-0 he...he... w sumie to szczęściarz ze mnie że nie muszę nigdzie przechodzić
    D700+50mm f1.8G+Di866

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek Z. Zobacz posta
    [...]Widocznie Nikon jest w mniejszym stopniu niż Canon niechętny udostępnianiu swoich kodów źródłowych.
    Nikt nie robi tego z chęci czy niechęci, to kwestia kasy. Z tego co słyszałem, sigma nie wykupiła tego co powinna, by jej obiektywy poprawnie ostrzyły z canonami i kombinuje na własną rękę.
    Canon-Foto-Klub
    C5D, S12-24, C24-70/2.8, C70-200/2.8IS
    Samsung NX10, NX30/2.0, NX18-55 OIS

  8. #8

    Domyślnie

    No to facet zamienił jedno badziewie na drugie

  9. #9
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez verus Zobacz posta
    No to facet zamienił jedno badziewie na drugie
    no i właściwe podsumowanie

  10. #10

    Domyślnie

    To może do kompletu zamknijmy jeszcze niniejszy wątek zanim ktoś powie, że Polacy to taki wiecznie niezadowolony naród

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •