Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Pierscienie posrednie

    Mam zamiar kupic pierscienie posrednie i chcialbym sie was zapytac czy jest sens kupowania z przeniesieniem automatyki czy nie? roznica w kasie dosyc spora.

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli będziesz miał obiektyw typu 'G' - to jak chcesz sterować przysłoną (on nie ma pierścienia) ?
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    Dodam do wypowiedzi wyżej, że dostaniesz również pomiar światła oraz AF (choć ten akurat średnio przydatny jest bo często się gubi przy zbliżeniach). Czy jest sens, czy nie, sam musisz sobie odpowiedzieć.

    Plusy pierścieni "automatycznych":

    - pomiar światła;
    - automatyka przysłony;

    Minusy: Cena

    Decyduj
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  4. #4

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Do lekkiego obiektywu i jak nie będziesz często ich rozkręcał to tak, inaczej będą się pojawiać po jakimś czasie problemy ze stykaniem... Wersja stówę droższa jest pod tym względem lepsza (bagnety metalowe). Oczywiście Kenko/Soligor byłyby najlepsze ale nie każdy chce/może tyle wydać.
    Kiedy wszystkie znane metody zawiodą przeczytaj instrukcję obsługi...
    "I właściwie kto wódki nie pije ten jest wywrotowcem, tak
    Świadomie uszczuplającym dochody państwa - bezideowcem"

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adolfik9501 Zobacz posta
    Do lekkiego obiektywu i jak nie będziesz często ich rozkręcał to tak, inaczej będą się pojawiać po jakimś czasie problemy ze stykaniem... Wersja stówę droższa jest pod tym względem lepsza (bagnety metalowe). Oczywiście Kenko/Soligor byłyby najlepsze ale nie każdy chce/może tyle wydać.

    az takie delikatne sa?

  8. #8

    Domyślnie

    Zalezy, co bedziesz zapinal i jak bedziesz sie z tym obchodzil. Niektore obiektywy nikona tez maja plastikowe mocowanie i jakos daja rade.

  9. #9

    Domyślnie

    Ja Ci polecam Phottix
    Mam je i są bardzo dobrze wykonane, co najważniejsze środki (wnętrza) są wyłożone czarnym zamszowym materiałem.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dareksad Zobacz posta
    Ja Ci polecam Phottix
    Mam je i są bardzo dobrze wykonane, co najważniejsze środki (wnętrza) są wyłożone czarnym zamszowym materiałem.
    To samo, co delta, tylko drozsze. Wiec niech kolo nie pitoli, ze lepsze od noname econo. Eco roznia sie materialem mocowania i faktycznie sa slabsze. Ale delty sa tez w wersji z mocowaniem metalowym i mozna je miec o 50zl taniej.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •